אינפרטק איתור נזילות ייבוש תת רצפתי עובש רטיבות בריכות שחייה

אינפרטק

טכנולוגיות לאיתור נזילות ורטיבות

אינפרטק החברה מובילה בישראל לאיתור וטיפול בנזילות מים, רטיבות, קווי צנרת וביוב, בריכות ומערכות נוספות למגזר הפרטי, העסקי והמוסדי.

איתור נזילות מים רטיבות בקיר עובש בקירות שורשים בצנרת וצילום צנרת ביוב

איתור-נזילות ואינסטלציה

איתור נזילות

איתור נזילת מים ורטיבות על ידי צוות מוסמך ומקצועי

איתור נזילות מים ואיתור רטיבות בקירות הפכו בשנים האחרונות לתחום מתוחכם אשר משתמש במיטב הטכנולוגיות לאיתור נזילות מים ובניהן מצלמות תרמיות לאיתור נזילות, איתור באמצעות ניטור גז, מערכות צילום בעלי סיב אופטי ורובוטים קשוחים לצילום קווי ביוב ותשתיות. אין ספק שטיפול בכשלים במערכות המים בבית, הם האתגר הגדול ביותר מבין כלל המערכות השונות שמרכיבות את הבית שלנו. תהליך איתור נזילה מתחיל בתחקור האירועים, הסימנים, ניתוח הסביבה ורק אז ביצוע צילום או בדיקה טכנולוגית אחרת של קו המים/ביוב. אנו מקפידים לתעד כל אחד מתהליכי הבדיקה שלנו במטרה להשיג אבחון מדויק, מהימן ושקוף ככל הניתן. 

איתור נזילות מים ורטיביות מדמה בדיקה רפואית באמצעות מצלמות כאשר המטרה זהה: מינימום צורך בפתיחה מלאה ומניעת "החלמה" ארוכה, קשה ויקרה. למעשה השימוש במערכות איתור נזילות מתקדמות מאפשרות להשיג איתור מדויק של הנזילה או מקור הרטיבות ולהגדיר את הפתרון הטוב והמתאים ביותר לממצאים ובכך להמנע ככל הניתן מהגדלת הנזק הסביבתי שגם ככה מורכב ומשמעותי. איתור נזילות מים ורטיביות בקירות באמצעים טכנולוגיים שייך למכלול תפיסת השירות לטיפול בטכנולוגיות אל-הרס, כלומר ניתוח ויישום תיקון נקודתי מבלי לפתוח את הקירות או הרצפה שלא לצורך.

איתור ותיקון נזילות מים ובעיות איטום במבנה הבית הוא בעל חשיבות מכרעת לתחזוקה ואריכות ימים של המבנה. נזילות מים יכולות להתרחש ממגוון מקורות, כולל צנרת פגומה, מכשירי חשמל פגומים ואיטום לא מספק סביב חלונות ודלתות. אם לא נותנים מענה, נזילות מים עלולות לגרום לנזק משמעותי למבנה הבית, וכן לתרום לצמיחת עובש וטחב. איתור וטיפול בבעיות אלו בצורה מהירה ומקצועית חיוני למניעת החמרה של המצב. בנוסף להפחתת הסיכון לנזק מבני וצמיחת עובש, איתור ותיקון בזמן של נזילות מים יכולים גם לעזור לבעלי בתים לחסוך כסף בחשבון המים שלהם ולמנוע את הצורך בתיקונים יקרים יותר בהמשך הקו. חברות כמו Infratek מתמחות בפתרונות איתור ואיטום נזילות מים ויכולות לסייע לבעלי בתים לזהות ולטפל בבעיות אלו ביעילות וביעילות.

איתור נזילות מים

יש לכם חשש לנזילה? רטיבות? עובש?

איתור וזיהוי סימני רטיבות בבית היא משימה חשובה שאין להתעלם ממנה. רטיבות עלולה להוביל לשורה של בעיות, כולל צמיחת עובש, ריקבון ונזקים מבניים. על מנת לאתר ולזהות נכון סימני רטיבות בבית, חשוב להבין את המדדים הנפוצים לבעיית רטיבות.

אחד המדדים הנפוצים ביותר לבעיית רטיבות הוא נוכחות של עובש או טחב גלוי. לעתים קרובות ניתן למצוא זאת באזורים עם לחות גבוהה, כגון חדרי אמבטיה ומטבחים. בנוסף, שינוי צבע או הכתמה על קירות או תקרות יכולים להיות גם אינדיקציה לבעיית רטיבות.

אינדיקטור נפוץ נוסף לבעיית רטיבות הוא נוכחותם של ריחות מעופש. הדבר נגרם לרוב כתוצאה מצמיחת עובש או טחב וניתן למצוא באזורים עם לחות גבוהה או באזורים שאינם מאווררים היטב.

בנוסף לעובש או טחב גלוי, שינוי צבע או כתמים וריחות מעופש, ישנם סימנים נוספים של לחות שיכולים להיות קשים יותר לזיהוי. אלה יכולים לכלול קילוף או מבעבע של צבע, עיוות או נפילה של ריצוף, ונוכחות של עיבוי על חלונות או קירות.

כאשר מדובר בטיפול בסימני רטיבות, חשוב לטפל בהקדם במקור הבעיה. זה עשוי להיות כרוך בתיקון דליפות, טיפול באוורור לקוי או ביצוע תיקונים נחוצים אחרים.

אם אתם חושדים כי עלולה להיות בעיית רטיבות בביתכם, חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה באיתור נזילות. יש להם את הכלים והמומחיות כדי לאתר ולזהות נכון סימני רטיבות ולבצע את התיקונים הנדרשים כדי למנוע נזק נוסף.

איתור נזילות מים ללא הרס הוא טכניקה חשובה המשמשת אנשי מקצוע לאיתור וזיהוי נזילות מבלי לגרום נזק לרכוש. טכניקות אלו עשויות לכלול שימוש בציוד מיוחד כגון מדי לחות ומצלמות אינפרא אדום.

מד לחות הוא כלי המשמש למדידת תכולת הלחות של חומרי בניין. זה יכול להיות שימושי לזיהוי אזורים עם תכולת לחות גבוהה, מה שיכול להצביע על נוכחות של דליפה. מדי לחות יכולים לשמש למדידת תכולת הלחות של קירות, רצפות ותקרות.

לאחר שזוהתה בעיית רטיבות, חיוני לנקוט פעולה מיידית לתיקון הבעיה. איתור מקור הנזילה יכול להיות משימה מאתגרת, שכן ייתכן שמקור המים אינו נראה מיד. שירותי איתור נזילות מקצועיים יכולים לסייע לבעלי בתים לאתר את מיקום הנזילה ולזהות את דרך הפעולה הטובה ביותר לתיקון הבעיה. תיקון נזילה יכול לכלול מגוון פתרונות, החל מתיקונים פשוטים ועד לעבודות נרחבות יותר כמו החלפת צנרת פגומה או איטום סדקים ביסוד הבית. חשוב לנקוט בגישה יזומה לטיפול ברטיבות בבית, שכן הזנחת הנושא עלולה להוביל לתיקונים נרחבים ויקרים יותר בהמשך הדרך. אם אתם חוששים מנזילות, רטיבות או עובש בביתכם, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כמו אינפרטק המתמחים בזיהוי וטיפול בבעיות רטיבות.

איתור נזילות מים

מה זה אומר לאתר נזילת מים בבית?

איתור נזילות מים בבית כרוך בזיהוי מקור נזילת המים בתוך מבנה המבנה. נזילות מים יכולות להתרחש מסיבות שונות, כולל צנרת פגומה, מכשירי חשמל פגומים ואיטום לא מספק סביב חלונות ודלתות. זיהוי מקור דליפת מים יכול להיות משימה מאתגרת שכן מקור המים עשוי שלא להיראות מיד. עם זאת, חיוני לאתר ולתקן נזילות מים בהקדם האפשרי כדי למנוע החמרה במצב. אם לא בודקים, נזילות מים עלולות לגרום לנזק משמעותי למבנה הבית, וכן לתרום לצמיחת עובש וטחב. נזילות מים יכולות גם להגדיל את חשבונות המים ולגרום לבזבוז משאבים. חברות כמו אינפרטק מתמחות בשירותי איתור נזילות כדי לסייע לבעלי בתים לזהות ולטפל בנזילות מים בזמן וביעילות. על ידי איתור מוקדם של נזילות מים וטיפול בהן באופן מיידי, בעלי בתים יכולים להימנע מתיקונים יקרים ולהבטיח את אורך החיים והבטיחות של בתיהם.

נזילות מים עלולות לגרום לנזק משמעותי למבנה הבית ולהוות סיכונים בריאותיים לדייריו. לכן, חיוני לאתר ולתקן נזילות מים בהקדם האפשרי. במאמר זה, נבדוק את הגורמים הנפוצים לנזילות מים ולרטיבות בבית, כיצד לזהות את הסימנים והתסמינים של נזילות מים, ומה הצעדים שבעלי בתים יכולים לנקוט כדי למנוע בעיות אלו להתרחש.

צנרת פגומה, מכשירי חשמל פגומים ואיטום לא מספק סביב חלונות ודלתות הם הגורמים השכיחים ביותר לנזילות מים ולרטיבות בבית. בעיות אלה עשויות להיות קשות לזיהוי, מכיוון שמקור המים עשוי שלא להיות גלוי מיד. עם זאת, זיהוי הסימנים המוקדמים של נזילת מים חיוני כדי למנוע החמרה של המצב. סימנים לדליפת מים כוללים כתמים רטובים על קירות או תקרות, צמיחת עובש וריחות לחים.

כדי למנוע נזילות מים ורטיבות, בעלי בתים יכולים לנקוט בכמה צעדים פשוטים. תחזוקה ובדיקה שוטפת של צנרת ומכשירי חשמל יכולים לסייע באיתור בעיות לפני שהן הופכות לבעיות גדולות. איטום רווחים סביב חלונות ודלתות יכול גם לסייע במניעת נזילות מים. בנוסף, איטום בסיס הבית והתקנת משאבת בור יכולים להפחית את הסיכון להצפה בזמן גשם כבד.

אם יש חשד לנזילת מים, על בעלי בתים לפנות לשירותיה של חברת איתור נזילות מקצועית. חברות אלו משתמשות בציוד מיוחד כדי לאתר את מקור הנזילה במהירות ובדייקנות. שירותי איתור ותיקון נזילות מהירים ומקצועיים יכולים למנוע נזקים משמעותיים לבית ולהבטיח את שלומם ורווחתם של דייריו.

לסיכום, נזילות מים ורטיבות בבית עלולות לגרום לבעיות חמורות אם לא בודקים אותן. בעלי בתים חייבים להיות ערניים ולנקוט בצעדים יזומים כדי למנוע בעיות אלו להתרחש. תחזוקה, בדיקה ואיטום שוטפים של מקורות נזילות פוטנציאליים, כמו גם איתור ותיקון בזמן על ידי חברת איתור נזילות מקצועית, חיוניים לשמירה על שלמות הבית ולהבטחת בריאותם ובטיחותם של דייריו.

איתור-גילוי-נזילות-מים

מומחים לאיתור נזילות מים, רטיבות וכשלים בצנרת

צוותים מומחים בפריסה ארצית

אינפרטק איתור נזילות מים רטיבות, ביוב שורשים בצנרת
נגן וידאו אודות אינפרטק איתור נזילות מים רטיבות, ביוב שורשים בצנרת

איתור נזילות במצלמה טרמית

מערכות הבית וקווי הצנרת המוליכים מים, עוברים הין קירות הבית. אנחנו לא רואים את הצנרת במבט חיצוני אך באמצעות איתור נזילות במצלמה טרמית אנחנו יכולים לזהות את מפת קווי הצנרת. איתור נזילות במצלמה טרמית בנוי ככה שהמלצמה מזהה באמצעות חיישן ייעודי את מפת הטמפרטורה אשר בתמונה או באזור המצולם. לכן כאשר אנו עוסקים באיתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית אנו למעשה עסוקים באיתור תנועות מים (לרוב קרים) מחוץ לקווי הצנרת.

לצורך הדוגמא, נניח ויש לנו נזילת מים בתוך הקיר במקלחת. כלפי חוץ אנחנו לא תמיד נראה סימנים, אבל באמצעות המצלמה הטרמית, נוכל לראות את מצב הנזילה שלנו בתוך הקיר. אין ספק שזה יתרון ענק אשר מספק לנו תמונה מלאה של המצב מבלי שנאלצנו לפתוח קירות וכדומה. ממש כמו צילום רנטגן או הדמיה רפואית אחרת

איתור נזילות במצלמה טרמית

מצלמות אינפרא אדום הן כלי חשוב נוסף המשמש לאיתור נזילות מים לא הרסני. מצלמות אלו יכולות לזהות הבדלי טמפרטורה, מה שיכול להעיד על נוכחות של דליפה. מצלמות אינפרא אדום יכולות לשמש לזיהוי נזילות בקירות, תקרות ורצפות, כמו גם נזילות בצנרת ובאזורים נסתרים אחרים.

טכנולוגיה זו מבוססת על תרמוגרפיה אינפרא אדום שיכולה לזהות שינויים בטמפרטורה על פני השטח. זה מאפשר לזהות נזילות מים אפשריות וגם איתור מיקום הנזילה ברמת דיוק גבוהה. מצלמות תרמיות יכולות לזהות אפילו שינויים קטנים בטמפרטורה במשטח, מה שיכול להעיד על דליפה עוד לפני שהיא גורמת לנזק גלוי.

חשוב לציין שבעוד טכניקות איתור נזילות ללא הרס שימושיות לזיהוי נזילות, ייתכן שהן לא יצליחו לאתר את המיקום המדויק של הנזילה. במקרים כאלה, ייתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות נוספות , כמו חיתוך בקירות או רצפות, כדי לאתר את הנזילה.

חשוב להיות ערניים בזיהוי סימני רטיבות בבית, שכן היא עלולה להוביל לשלל בעיות. אינדיקטורים נפוצים כוללים עובש או טחב גלוי, שינוי צבע או הכתמה, ריחות מעופש, קילוף או מבעבע של צבע, עיוות או נפילה של ריצוף, ונוכחות של עיבוי על חלונות או קירות. אם אתם חושדים כי עלולה להיות בעיית רטיבות בביתכם, חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה באיתור נזילות כדי לטפל בבעיה ולמנוע נזקים נוספים.

איתור נזילות וטיפול בתקלות אינסטלציה

היכולת למצוא את מקור נזילת המים, והמקור לרטיבות

איתור נזילות מים ורטיבות כמו גם בעיות בצנרת חיוני למניעת נזקים ותיקונים יקרים. בעזרת שימוש בשיטות וכלים טכנולוגיים מתקדמים, ניתן לאתר ולזהות במהירות ובדייקנות נזילות ורטיבות, גם באזורים שקשה להגיע אליהם. שיטות אלו כוללות שימוש במדי לחות, מצלמות הדמיה תרמית, מאתרי צינורות וציוד מיוחד אחר. כלים אלו לא רק מסייעים באיתור נזילות ורטיבות, אלא גם מספקים מידע מפורט על היקף הבעיה, מה שמאפשר תיקון יעיל ואפקטיבי יותר. בעזרת שימוש בטכנולוגיה ניתן לזהות ולתקן נזילות ורטיבות בשלב מוקדם, לפני שיגרמו נזק משמעותי. ובאמצעות שימוש בכלים אלו, ניתן גם לאתר, לאתר ולתקן גם בעיות אינסטלציה.

איתור נזילות מים ורטיבות, כמו גם בעיות צנרת, יכול להתבצע במגוון שיטות וכלים טכנולוגיים. אחת השיטות הנפוצות היא שימוש בחיישני לחות, הממוקמים באזורים המועדים לנזילות או רטיבות, כמו ליד צינורות או במרתפים. חיישנים אלו יכולים לזהות אפילו כמויות קטנות של לחות ולהתריע בפני בעל הבית או מנהל הבניין על בעיות אפשריות. שיטה נוספת היא שימוש במצלמות אינפרא אדום, שיכולות לזהות הבדלי טמפרטורה בקירות וברצפות שעלולים להעיד על נזילה או בעיה אחרת בצנרת. מצלמות אלו יכולות לשמש גם לאיתור מקור הנזילה או הבעיה.

בנוסף לחיישני לחות ומצלמות אינפרא אדום, כלים נוספים שניתן להשתמש בהם לאיתור נזילות מים ורטיבות כוללים מצלמות צנרת, מדי לחץ וגלאי דליפות על-קוליים. מצלמות צנרת, הידועות גם כמצלמות ביוב או מצלמות ניקוז, מוכנסות לצינורות כדי לספק בדיקה ויזואלית של פנים הצינורות ולגלות סתימות או נזילות. מדי לחץ משמשים למדידת לחץ המים בצינורות ויכולים לציין אם יש נזילה או בעיה אחרת. גלאי דליפות אולטראסוניים משתמשים בגלי קול כדי לזהות נזילות בצנרת ובמערכות אינסטלציה אחרות. ניתן להשתמש בכלים אלו בשילוב כדי לספק הבנה מקיפה יותר של מצב מערכת האינסטלציה וכל בעיה אפשרית.

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

המומחים של אינפרטק
איתור נזילות מים, שיקום נזקים ללא הרס באמצעות טכנולגיות מובילות

אל תתפשרו עם איתור נזילות מים - קחו רק מומחה בעל הסמכה !

איתור נזילות מים שנעשה על ידי מומחה מוסמך,
הוא המפתח לאיתור מדויק של מקור הבעיה, ומתן מענה אפקטיבי לנזילה תוך צמצום הוצאות מיותרות

המומחים של אינפרטק
איתור נזילות מים, שיקום נזקים ללא הרס
באמצעות טכנולגיות מובילות
אל תתפשרו עם איתור נזילות מים -
קחו רק מומחה בעל הסמכה !

איתור נזילות מים שנעשה על ידי מומחה מוסמך,
הוא המפתח לאיתור מדויק של מקור הבעיה, ומתן מענה אפקטיבי לנזילה תוך צמצום הוצאות מיותרות

אנחנו כאן לשירותכם:  בטלפון 1700-55-33-75 | באמצעות טופס פניה | בוואצאפ | ובצ'אט אישי

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 | במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

מחירון איתור נזילות מים

איתור נזילות מים מחיר

מחיר איתור נזילת מים, הוא תוצאה של מורכבות תהליך האיתור והמשימות שיש לבצע על מנת להשלים את הפעולות עד להגשת דוח איתור נזילות רשמי וסגור. אם מדובר בתהליך איתור קצר וממוקד ללא צורך בפעולות כירורגיות, הרי שמחיר האיתור יקבע על פי מורכבות התהליך הנדרש (הקפידו לבחור חברה המפיקה דוח איתור רשמי ומוכר!) כאשר מדובר בתהליכי איתור נזילות מורכב המצריך פעולות מורכבות כמו בדיקות לחצים בתוך קווי צינרת, איתור של מספר מוקדי נזילה וכדומה, מחיר עלות איתור נזילת המים עולה ומגיע לכמה אלפי שקלים(לא רבים). 

נכון שבכל פעולה שכזו מודבר בהוצאה כספית. אך איתור מוקדם, נכון ומקצועי של נזילת מים, יכולת לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים, לחסוך זמן טיפול ממושך, עוגמת נפש ולעיתים תביעות משפטיות מיותרות מול שכנים כועסים. בנוסף יש לקחת בחשבון נזקים משניים שאנחנו מנסים לחסוך ולצמצם. תארו מצב של נזילה אשר גולשת לשכן מתחתינו או אפילו לשתי קומות תחתינו, הרי הנזק הוא עצום ובמידה ואין ביטוח המכסה את הנזק, צפויה לנו הוצאה גדולה מאד לטיפול ותיקון.

לכן, קחו חברת איתור נזילות מוכרת, מוסמכת ומקצועית בעלת מוניטין ויכולת הפקת דוח איתור נזילות רשמי ומוכר ככה שגם אם תגיעו לנקודה בה אתם נדרשים להוכיח את הפעולות שנעשו, יש לכם גב מקצועי לצידכם – איתור נזילות מוסמך ומוכר עם אחריות !

איתור נזילה סמויה

נזילה סמויה היא נזילה אשר מתרחשת בתוך קיר או רצפה ולא מקפיצה סימנים בולטים וחד משמעיים. לצורך הדוגמא צינור ניקוז שעובר ברצפה ונוזל אל קיר נסתר אצל השכן מתחת. ובכן הנזק המצטבר הולך וגדל, החול אשר מתחת לריצוף סופח מים ונוזלים, מים נוזלים אל קירות השכן ואנחנו נגלה את הנזילה שלנו כאשר השכן יתלונן או כאשר יצטרפו סימנים מוחשיים נוספים המעידים על הנזילה. לדוגמא, נתחיל להבחין בסימני רטיבות שעולים ומופיעים על החלק התחתון של הקירות סביב אזור הנזילה ועל פי כיוון ספיגת המים בחול שמתחת לריצוף. כלל אצבע חשוב: מים ונוזלים תמיד ישאפו לנוע מטה. הם יעלו מעלה רק כאשר אין להם אפשרות אחרת ויתחילו תהליך אידוי כלפי מעלה שכאמור אנחנו נראה בתור רטיבות על הקיר.

ככל שיעבור זמן רב יותר מרגע תחילת הנזילה הסמויה ועד איתור הנזילה, אנחנו עלולים לפתח נזקים נוספים אשר יחייבו תהליך שיקום ארוך ומורכב, שכן ייבוש חול ספוג יכול להמשך בין שבועות לחודשים רבים. גלו עירנות ואל תמעיטו באף סימן של נזילה או רטיבות.

איתור נזילות מים

תהליכי איתור נזילות מים ורטיבות

איתור נזילות מים ורטיבות

בדיקה לאיתור נזילות מים ורטיבות מתבצעת, כאשר קיימים נתונים שגורמים לנו לחשוד בכך, שאחת ממערכות המים בבית או בדירה כושלות ומאבדות מים. נתונים כגון: חשבון מים גבוה מהרגיל, סימני רטיבות על גבי קירות או תקרת הבית, עלייה קפילרית מעל הפנלים בבית ועוד. הבדיקה מתבצעת ללא הרס ומספקת נתונים מלאים על מצב המערכות בבית, לאחר הבדיקה נמסרים ללקוח הנתונים כשהם מפוענחים. 'חוות דעת מומחה' נמסרת ללקוח לאחר הבדיקה, ובה מפרט המומחה את הבדיקות שבוצעו, את המסקנות לאחר פענוח הממצאים ואת המלצותיו לתיקון הכשלים.

כיצד מתבצעת בדיקה לאיתור נזילות מים ורטיבות?

כאשר מאתר הנזילות המומחה ניגש לבדוק את מערכות המים של המבנה, עליו להבין את הרקע העובדתי של המקרה בצורה ברורה ופרטנית. לכן, המאתר המומחה מתשאל את הלקוח על פרטי המקרה, ודולה ממנו פרטים מקצועיים שהכרחיים להבנת המקרה שלפניו. כך, מבין המאתר את רוח הדברים, ומהי המערכת שבה תתבצע הבדיקה הראשונה.

לאחר מכן, המאתר המומחה מתחיל לבצע את הבדיקה למערכת הראשונה, שנבחרה להיות ראשונה לפי נתוני המקרה. באמצעות הצלבה של בדיקות שונות מקבל המאתר תמונת מצב מלאה, ויודע להמליץ על פתרונות ותיקונים מתאימים. גם לאחר מציאת מקור הכשל באחת מהמערכות, המאתר המומחה ימשיך לבצע בדיקות מקיפות, לשאר מערכות המים שבמבנה. המשך הבדיקות מתבצע במטרה לגלות כשלים נוספים, שעלולים לגרום לרטיבות ונזילות מים נוספות.

במקרים רבים כאשר מתבצעת בדיקה מקיפה ויסודית, מתגלים מספר כשלים שגורמים לתסמין אחד או יותר (תסמינים כדוגמת סימני רטיבות וכדו'). לכן, המאתר המומחה ימשיך לבצע את הבדיקות השונות, במטרה לשלול כשלים נוספים במערכות האחרות של המבנה.

בדיקת לחץ מים למערכת אספקת מים

כאשר למאתר המומחה מתעורר חשד סביר, שמערכת אספקת המים של הדירה כושלת ומאבדת מים בצורה לא מבוקרת, דהיינו, חשד סביר לנזילת מים פעילה במערכת אספקת המים. המאתר המומחה יבצע מספר פעולות, כאשר הראשונה שבהן היא, בדיקת רמת לחץ המים בצנרת אספקת המים של הדירה.

תוצאות בדיקת לחץ המים יאששו או יפריכו את החשד שהתעורר, וכך מקבל המאתר המומחה אינדיקציה ראשונית, על מצב מערכת אספקת המים של הדירה. במידה שלחץ המים בדירה נמוך מהנדרש, והבדיקה מצביעה על ירידה של הלחץ, גם כאשר לא נעשה שימוש במים על ידי דיירי הבית. ממילא, תוצאות אלו מצביעות על כך, שקיימת יציאה לא מבוקרת של מים ממערכת אספקת המים. כלומר, קיימת נזילה פעילה במערכת אספקת המים של הדירה, ועל המאתר המומחה מוטלת המשימה, להצביע על הנקודה שבה יוצאים המים מצינור אספקת המים.

לאחר בדיקת הלחץ הראשונית, המאתר המומחה יצמצם את הבדיקה, ויבדיל בין קו אספקת המים הראשי לקו המים הביתי, ובין הקווים הביתיים השונים של צנרת המים שפרושים ברחבי הדירה. כך, המאתר מתקדם צעד אחר צעד, עד שתוצאות הבדיקה ושיקול דעתו המקצועית מצביעים על הצינור הכושל, וניתן להמשיך לביצוע הבדיקות הבאות שיובילו לדיוק מרבי של מציאת מקור הכשל.

איתור נזילות במצלמה טרמית

לאחר שהמאתר המומחה בחן את צנרת אספקת המים, והגיע למסקנה מקצועית כי הנזילה נמצאת באחד מהצינורות הפנימיים של הבית. המאתר המומחה מסמן את תוואי הצינור, וסורק את הצינור לכל אורך התוואי באמצעות מצלמה טרמית / תרמית.

הסריקה הטרמית מסייעת למאתר בבחינת הצנרת, ולאחר פענוח הנתונים התרמוגרפיים שמתעדת המצלמה, המאתר מצביע על האזור שבו נמצאת הנזילה. המצלמה הטרמית מציגה הפרשי טמפרטורה, ובכך מסייעת למאתר המומחה להגיע אל מקור הנזילה לאחר פענוח הממצאים.

בדיקת הצפה לצנרת ביוב וצנרת דלוחין

על מנת שנוכל לשלול את מערכות הביוב והניקוז של הדירה, המאתר המומחה מבצע בדיקות 'הצפה' או 'עמוד מים' לצנרת הביוב וצנרת הדלוחין של הדירה. תוצאות הבדיקות יצביעו על תקינות המערכת, או על כשל שיש לאתר ולמצוא במדויק. כפי שצוין לעיל, גם לאחר שנמצא כשל באחת מהמערכות, יעדיף המאתר המומחה להמשיך בביצוע בדיקות לשאר המערכות, במטרה לשלול כשלים במערכות האחרות.

צילום קווי ביוב (צפ"צ)

לאחר ביצוע בדיקות ה'הצפה' ובמידה שממצאי הבדיקות מצביעים על כשל באחד או יותר מקווי הביוב או הניקוז. ימשיך המאתר בביצוע בדיקות נוספות, שיסייעו לו לאבחן במדויק את מיקום הכשל בצינור הביוב או הניקוז.

אחת הבדיקות שיבצע המאתר היא בדיקה באמצעות מצלמת צנרת סיב אופטי, המאתר יצלם את פנים הצנרת (צפ"צ – צילום פנים צנרת), ויפענח היכן בדיוק ממוקם הכשל, שגרם למערכת הביוב או הניקוז לאבד מים.

פרטים נוספים על בדיקה זו, ניתן לקרוא במאמר "צילום קווי ביוב".

מתי אקבל את תוצאות הבדיקה לאיתור נזילות במצלמה טרמית?

כפי שצוין לעיל, לאחר כל בדיקה מפיק המאתר המומחה דו"ח ממצאים מפורט, שבו ניתן לעיין בתהליך הבדיקה ותוצאותיה. זמן קבלת תוצאות הבדיקה אינו קבוע ונתון לשינוי, לפי תנאי השטח ולפי הזמן הנדרש לפענוח ממצאי הבדיקה.

עם זאת, בדרך כלל 'חוות דעת מומחה' נמסרת ללקוח תוך 14 ימי עסקים, שתחילתם מהיום שלאחר היום שבו בוצעה הבדיקה.

רטיבות בקירות ועובש

לפעמים אנו נגלה את הנזילה שלנו רק לאחר שהופיעו סימני רטיבות בקירות שלנו או של השכנים, או סימני עובש ברמות שונות. סימני רטיבות הם למעשה התפרצות והתפוררות של שכבת הקיר במטרה לאפשר למים/אידוי להתפוגג.אסור להקל ראש כאשר מאתרים סימני רטיבות או עובש. יש לבחון באופן מקצועי את הסיבה לכך, יתכן שקיימת נזילת מים או חדירת מים לאזור. הדבר מחייב איתור נזילות ממוקד על מנת לבסס את המקור לבעיה

בדיקות ראשונות לאיתור נזילות מים ורטיבות

בדיקת לחץ מים: סגרו את כל צרכני המים בבית.וודאו כי אין כל מכשיר פועל ברקע כמו מדיח כלים, מכונת כביסה, מחשב השקיה וכדומה, ואף סגרו את ברז ההזמנה של מיכלי ההדחה (ניאגרה) בכל חדרי השירותים. כעת גשו אל שעון המים ובדקו האם הוא ממשיך לנוע.. במידה וכן יש לנו סימן מובהק לנזילת מים ממקור הזנה.

בדיקה ויזואלית: האם ראיתם סימן או אינדיקציה לרטיבות וכדומה על גבי קירות, תקרה, ריחות, עובש במקום לא צפוי וכו. אלו סימנים לנוכחות של נזילת מים או רטיבות שיש לבדוק את מקורם.

דירות עליונות: עלו לגג הבית או הבניין המשותף, ובדקו האם קיימת הצטברות של מי בשטח הגג. מים ונוזלים בעלי נטיה טבעית לחלחל גם אם מדובר בסדרים ומעברים צרים מאד. במקרה כזה, יש לבצע בדיקת איתור ולראות האם קיים חלחול של מים אל קירות המבנה, ובכל מקרה לספק פתרון של ניהול המים אל ניקוז מתאים. במקרה זה יש לבדוק גם את צינורות הניקוז אשר לעיתים נסתמים מפסולת, עלים וכדומה ובכך מונעות מהמים לרדת אל תהליכי הניקוז.

רטיבות ונזילות בתקרה: קראו את הסעיף הקודם. במידה ואתם לא גרים בדירה העליונה, יש לבצע בדיקה משותף עם הדירה מעליכם ולנסות לאתר נזילה ממנה אליכם. בבניין מגורים משותף, קיימת חפיפה בין מערכות המים ומרכיבי הבניין משותפים כמו תקרה ורצפה, קירות ועוד. כלומר נזילה של השכן שלכם, שתפיע עליכם לעיתים יותר מאשר בדירתו שלו.

ניקוז וביוב: אתם מזהים כי הניקוז במקלחות, חדרי שירותים וכדומה, אינם קולטים את הנוזלים כנדרש, יתכן כי זהו סימן לסתימה כזו או אחרת. כאשר מפלס הניקוז אינו פועל כראוי, יתכן ותיווצר תקלה גדולה יותר במחברים ומעברים בדרך. מערכות המים והניקוז מתוכננות להכיל כמויות ופעילות ידועות על פי אופי הפעילות

איתור נזילות מוסמך !

הקפידו לדרוש תעודת מאתר מוסמך לפני תחילת כל איתור
הקפידו לדרוש עותק מלא ומפורט של דו"ח איתור נזילה רשמי

כשלים בצנרת ומערכות מים/ביוב

כשלים בצנרת הם המפתח להבנה של התקלה שלנו. למעש כשל הוא כל נקודה בה מערכת הקווים שלנו, בין אם מדובר בקווי מים, קווי ביוב, ניקוז, קולחין ועוד כשלה כתוצאה מתקלה. התקלה נראית כשל הויא נובעת מכל מיני סיבות שהמוכרות ביניהן: חדירה של אלמנט חיצוני אל תוך הקו (ברגים, שורשים של צמחיה, ברזל בניין ועוד), חיבורים ומחברים לא תקינים או שלא לפי התקן, סתימות של הקו באמצעות ניירות, מגבונים, חומרים אחרים אשר מתגבשים בתוך הקו. כשלים נוספים יכולים להיות פסולת בניין ועוד.

בתמונות הבאות, ניתן לראות דוגמאות של כשלים בקווים שונים. כשלים אלו נפוצים ואינם מורכבים לזיהוי שכן הנוכחות שלהם ברורה מאד תוך הקו ומאפשרת להבין מיד את מקור נזילת המים. 

מאתר נזילות מוסמך, יותר למצוא גם כשלים מורכבים וכאלה אשר אינם ברורים אך עדיין מהווים נזק.

תהליך איתור נזילת מים

שאלון מהיר לאיתור נזילות מים

שאלון ראשוני דרכו מנסה מאתר הנזילות לבנות את הסיפור של האירוע.

במסגרת השאלון, ננסה לעקוב אחר מספר שאלות מפתח חשובות ביניהן:

 • מתי זיהינו את הנזילה או הסימנים שלה בפעם הראשונה?
 • האם אנחנו זיהינו או לאחר תלונה של שכן או גורם אחר?
 • האם זיהינו חריגה בצריכת המים?
 • האם אנו מזהים סימנים נוספים לנזילות, רטיבות או עובש במקומות נוספים בבית?
 • האם יש סימנים דומים בקירות משותפים/ רצפה או תקרה עם שכנים? 
 • האם הנזילה התחילה בעקבות אירוע כזה או אחר כמו שיפוץ או שינוי בבית?
 • האם נעשה עבודה כלשהיא ע"י איש מקצוע בזמן הזה ?
 • האם היה ניסיון כזה או אחר לטפל בנזילה? 

בדיקה ויזואלית מאתר מוסמך ינסה לאתר סימנים נוספים בנכס אשר עלולים להסביר על מקור הנזילה, היקף הנזילה או הנזק וההשפעה על הסביבה. מבט של עין מקצועית עלול להטות את מקור הנזילה ואף לחדד את פתרון הבעיה. 

לאחר השלמת בדיקה ויזואלית ראשונית, ננסה לקבל אינדיקציות מוסמכות לנזילות באמצעות שימוש במצלמה תרמית ומצלמות סיב אופטי אשר מאפשרות צילום בתוך קווי מים וביוב ללא פתיחה של רצפה, קירות ומערכות ומספקות יכולת נוסף בסט הכלים של מאתר הנזילות. 

 • חיפוש עקבות של נזילות על קירות, ליד ברזים וצרכני מים
 • איתור סימני רטיבות ועובש 
 • איתור סימני הצפה או כשלים בניהול מים סמוך לנקודות ביקורת, ריצוף מקלחות וכדומה
 • איתור כשלי איטום ורובה לאורך קרמיקות , ריצוף ואביזרים בכל נקודות הממשק עם המים בחלקי הבית

בדיקות לחץ הן סט של בדיקות הבאות לבחון הפרשים של מעבר נוזלים. חלק מהבדיקות בוחנות האם קיים אובדן של מים גם כשאר כל צרכני המים בנכס לא פעילים, דבר המסביר נזילה באחד ממקורות המים הנכנסים אל הנכס, או אובדן של לחץ במקע ספציפי אשר נסגר בקצוות שלו ובבדיקה זו נזהה האם קיימת ירידה בלחץ בתוך החלל המצומצם דבר שיצביע על כשל במקטע.

בדיקות הצפה הן חלק מתהליך בדיקות השוואת הלחצים, מאתר הנזילות יאטום מקטעי קווים באמצעות בלון שיסתום את פתח היציאה של הצינור ויזרים מים. במידה ומפלס המים בכיור יורד כנראה שיש נזילה בצינור.

באמצעות בדיקות לחץ נוספות הכוללות בדיקת לחץ מים בנקודות מים שונות בנכס, אנו מנסים להשלים את תמונת המצב בנכס ואת תמונת הנזילה או הכשל היכולים להיות בצנרת ההזנה של הנכס או במערכות הניקוז והביוב של הנכס.

פתיחה פיזית למרות שאנו מנסים להמנע ככל הניתן מפתיחה של קירות, רצפה ומערכות, לעיתים אין ברירה ואנו נדרשים לעשות כך על מנת לוודא את מקור הבעיה המדויק. לדוגמא נזילה של מים ללא סימנים חיצוניים, כלומר אובדן מים שנראה בשעון המים הראשי + תלונה של שכן מדירה מתחת. פתיחה של הקרמיקה מצאה כי מקור הנזילה הוא תקלה באינטרפוץ הקבור בקיר וגרף לדליפת מים ממושכת מטה אל הרצפה והשכנים. בדוגמא זו, אנו רואים את תהליך האיתור שהופך מדויק יותר ויותר. פתיחת הקרמיקה היא הכרחית עבור איתור הכשל, אך היא הכרחית גם עבור תיקון הכשל.

יחד עם איסוף כל המידע מתגבשת תובנה לגבי מקור הכשל והיקף המורכבות שלו

דוח איתור לאחר השלמת האבחון, מאתר הנזילות עובר שוב על מכלול הממצאים ומגבש דוח מסכם אשר מצייר את תכולת הכשל. איתור הנזילה מסתמך על כלל הממצאים שנאספו בדירה, המידע אשר בעל הנכס סיפק וההתרשמות המקצועית של המאתר בנכס. תהליך זה הוא מעין משימת בילוש אשר מלכדת לכדי דוח איתור את האבחנה המקצועית של הכשל.

יש לכם חשש לנזילה – אל תחכו !  תאמו בדיקה מלאה של הנזילה על ידי חברת איתור נזילות מקצועית על מנת להסיר כל חשש. העלות של איתור נזילה הוא שולי ביחס לכל נזילת מים שהתפספסה ולא טופלה בזמן.  מאתר נזילות מוסמך ומקצועי, ידע לאסוף נכון את המידע, לנתח את הבעיה ולהתשמש בכלים הנכונים על מנת לאתר את מקור הנזילה באופן מדויק. בנוסף לבצע בדיקות היקפיות על מנת לזהות כשלים נוספים שאולי טרם התגלו. לאחר תהליך איתור הנזילה, מופק דו"ח שמפרט את כלל הממצאים כולל תמונות ופירוט מלא. הדוח הוא מסמך מקצועי לכל דבר אשר החברה המפיקה חייבת לעמוד מאחוריו (לפעמים לרמה של מסמך משפטי) על מנת שמתוכו יוחלט מהי הדרך להתמודדות עם נזילת המים שנמצאה באופן הטוב יותר.

המלצות לפתרון למרות שמדובר בתהליך אחר, אנו משתדלים לציין דרכי פעולה ופתרון לכשל שאובחן. למעשה זו סגירת המעגל מול בעל הנכס אשר מעוניין להשלים את פתרון הבעיה.

הפתרון והמענה שאנו מציעים לטיפול בכשל, הוא בגדר המלצה אשר מתחברת עם הנסיון הרב של אינפרטק יחד עם הממצאים שנאספו בתהליך האיתור.  

טיפים ומידע נוסף

רטיבות מעל הפנלים

רטיבות מעל הפנלים היא תופעה שמושכת תשומת לב רבה מדיירי הבית, ומפריעה בעיקר מבחינה אסתטית. עם זאת, יש לשים לב לתופעה זו מכיוון שהיא מצביעה

קרא עוד »

רטיבות בתקרה מהשכן

מאבק ברטיבות בתקרה מהשכן: הבנת הסכנות והנזקים הפוטנציאליים שנגרמים מחדירת מים של שכן. למגורים בבניין דירות עם שכנים יש יתרונות וגם אתגרים. למרות שזה נהדר

קרא עוד »
דילוג לתוכן