אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

רטיבות מתחת לריצוף

תוכן עניינים: רטיבות מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא רטיבות שנוצרה כתוצאה מנזילה בצנרת או הצפה עלולה להיספג תחת הריצוף ולהימצא שם זמן רב. מבנה הסובל מרטיבות כלואה עלול לגרום לבעיות רבות, החל מריחות לא נעימים, דרך פגיעה במבנה ועד מחלות. המים הכלואים מתחת לריצוף ימצאו דרכם מהר מאוד בקירות הבית ועלולים להתפשט לאזורים נוספים בבית שלא נפגעו קודם לכן, לחדרים סמוכים למשל. לכן גם אזורים שלא נראים רוויי מים – עלולים להיות בסכנת רטיבות. כמו כן, מים שמתאיידים גורמים ללחות יתר וגם היא מזיקה הן למבנה והן לבני האדם.

חשיפת הסכנות הנסתרות של לחות כלואה מתחת לריצוף

לחות, לעתים קרובות יריב בלתי נראה שלא מעריכים מספיק את הסכנה שלו, הרטיבות עלולה לפלוש בחשאי למרחבי המגורים שלנו ולגרום לשורה של בעיות לא רצויות. אורח לא רצוי זה מתגנב לעתים קרובות דרך צנרת דולפת או אירועי הצפה מפיצוץ מים וכדו', ויכול למצוא מקלט מתחת לריצוף. כשהרטיבות נמצאת מתחת לריצוף שם, היא נוטה להישאר לתקופה ארוכה, ומעוררת 'סערה' של סיבוכים.

הפורץ השקט:

דמיינו את הלחות כמסתנן שקט, מחלחלת בשקט מתחת למרצפות שלכם. הפולש הנסתר הזה יכול להוות סיכונים רבים. בתחילה, זה עלול להתבטא בריחות לא נעימים, כך שהוא נותן לכם רמז לנוכחותו. עם זאת, השפעת הרטיבות מתחת לריצוף משתרעת הרבה מעבר לאי נוחות של ריח לא נעים.

בעיות מבניות:

רטיבות, שאינה מטופלת, יכולה לגרום לבעיות במבנה של הבית שלך. הרטיבות מחלישה את היסודות, גורמת להידרדרות ולקריסה פוטנציאלית. ככל שהמצב נמשך זמן רב יותר, כך הוא גורם לנזק רב יותר, מכרסם בשקט את חוזק החומרים של המבנה.

מגרש רבייה למחלות:

לחות ורטיבות כלואה היא כר גידול אידיאלי לחיידקים, עובש וטחב. אורחים לא רצויים אלה יכולים לעורר מגוון של בעיות בריאותיות, מאלרגיות ובעיות נשימה ועד למחלות קשות. הבית שלך, שאמור להיות מקלט, עלול להפוך מבלי משים למקור לדאגות בריאותיות עקב האיום השקט הזה.

הנתיבים הנסתרים:

אחד ההיבטים המדאיגים של לחות כלואה הוא היכולת שלה לנוע במהירות. לאחר שהרטיבות חדרה אל מתחת לריצוף, היא לא מסתפקת באזור אחד בלבד. היא נעה במהירות דרך קירות הבית שלכם, זוחלת ומתקדמת לאזורים נוספים שלא נגעה בהם לחות בעבר. הרטיבות יכולה לחדור לחדרים סמוכים, ולהפיץ את השפעתה המזיקה, גם במקומות והאזורים שאתה הכי פחות מצפה שאליהם היא תגיע.

סכנת התאדות המים:

מים, כמו אויב מתמשך, נוטים להתאדות, מה שמוסיף לרמות הלחות בבית שלך ולתופעות שונות כגון עלייה קפילארית על גבי הפנלים בבית. הלחות העודפת הזו עלולה להתגלות כמזיקה, להרוס עוד יותר את המבנה ולהוות סיכונים בריאותיים עבור הדיירים של הבית. פעולת האידוי הבלתי מזיקה לכאורה, יכולה להגביר את הסכנות של לחות כלואה ולהרחיב את הפעולות שלה.

נזילה מצנרת המים ישירות אל מתחת לרצפה

בבנייה המודרנית, צנרת אספקת מים מפלסטיק הפכה לבחירה רווחת, מה שידוע בזכות העלות המשתלמת, קלות ההתקנה שלה והעמידות שלה. עם זאת, למרות הפופולריות שלה, גם מערכות צנרת אלו עלולות לסבול מכשלים. הפוטנציאל לנזילות קיים, וכאשר הן מתרחשות הן עלולות להוביל לבעיה נסתרת של רטיבות תת-רצפתית, ובכך לגרום נזק משמעותי לבתים.

ראשיתה של נזילה:

צנרת אספקת מים מפלסטיק, למרות עמידותה, אינה חסינה מפני בלאי או נזק. לאורך זמן, שילוב של גורמים יכול לתרום להיווצרותן של נזילות מים. גורם מרכזי אחד הוא פגיעותו של החומר לתנודות של טמפרטורה. פלסטיק מתרחב ומתכווץ בטמפרטורות משתנות, והגמשה מתמדת זו עלולה להחליש את שלמות מערכת הצנרת. יתרה מכך, חשיפה לכימיקלים קשים, נזק פיזי או התקנה לא נכונה יכולה להיות גם תרומה לנזילות.

כאשר מתחילה להיווצר נזילה, היא לרוב עדינה, מתחילה בסדקים זעירים או חורים קטנים בצנרת. עם הזמן, הפתחים הקטנים הללו יכולים להתרחב בגלל לחץ המים הזורמים, ולהחריף את הנזילה ואת כמות המים שזורמת אל מתחת לריצוף. קצב התקדמות הדליפה תלוי במידה רבה בגורמים כמו לחץ מים, חומרת הנזק הראשוני והחומר הפלסטי הספציפי שבו נעשה שימוש בצנרת.

האיום הנסתר, רטיבות תת-רצפתית בשכבת המצע:

האופי ה'ערמומי' של נזילות טמון ביכולת שלהן להישאר סמויות לתקופות ממושכות. כאשר מים מחלחלים מהצנרת שנפגעה, הם מוצאים את דרכם לרוב אל שכבת המצע, שם הם מתחילים להצטבר בשקט. שכבת המצע שנמצאת מתחת למרצפות, העשויה בדרך כלל מחול או סומסום (אבני חצץ קטנות), רגישה מאוד לנזקי מים.

כאשר רטיבות חודרת לשכבת המצע (חול/סומסום), היא יכולה להשפיע גם על מרכיבים שונים בביתכם. בתחילה, הרטיבות מחלישה את השלמות המבנית של שכבת המצע, וגורמת לה להתעוות או להתנפח. הדבר פוגע ביציבות הריצוף שמעל, כגון אריחים או עץ, מה שמוביל לסדקים, שקיעה ובמקרים מסוימים אפילו כשל מוחלט של חומר הריצוף.

יתר על כן, שכבת מצע (חול/סומסום) לחה יוצרת סביבה אידיאלית לצמיחה של עובש וטחב. עובש יכול להתפשט במהירות, ולא רק לסכן את שלמות הריצוף אלא גם להוות סיכונים בריאותיים חמורים לדיירים. שאיפת נבגי עובש עלולה לגרום לתגובות אלרגיות, בעיות נשימה, ובמקרים חמורים, בעיות בריאותיות ארוכות טווח.

אפקט האדווה:

הנזק אינו עוצר ברמת הריצוף. לרטיבות תת-רצפתית יש אפקט אדוות, המרחיב את טווח הגעה לחדרים סמוכים. כשהמים ממשיכים להתפשט, הם חודרים לקירות, פוגעים בשלמותם ועלולים לגרום לצבע להתקלף או להתנפח. במקרים חמורים היא אף עלולה להשפיע על מערכות החשמל, ולהוביל לקצרים או תקלות.

אי אפשר להמעיט בהשפעה הכספית של הנזק הזה. תיקון או החלפה של הריצוף, החלפה של שכבת המצע, חידוש קירות ומערכות חשמל יכול להיות עניין יקר. בנוסף, צריך לקחת בחשבון את הטיפול בחששות בריאותיים הנובעים מהתפשטות עובש, טיפול שעלול לגרום לחשבונות רפואיים גבוהים.

איטום חדר אמבטיה: ההתפשטות הקטסטרופלית של רטיבות דרך נזילות

בתחום הדיור המודרני, חדרי אמבטיה הם חללים קריטיים הראויים להקפדה כולל הקפדה על הפרטים הקטנים במהלך הבנייה ועבודות הגמר של הדירה. מערכת האיטום של חדר האמבטיה מהווה בסיס בהבטחת אורך חייה של הדירה ומניעת נזקים הקשורים למים. עם זאת, למרות המשמעות שלה, מערכת זו אינה חפה מטעויות. פריצה בגדר של מערכת האיטום עלולה להוביל ל'מפל' של בעיות, ובמיוחד להוביל להתפשטות השקטה אך ההרסנית של רטיבות בכל הבית.

האנטומיה של מערכת איטום:

מערכת איטום חדר האמבטיה היא מכלול מקיף של אמצעים וחומרים המיועדים ליצור מחסום המונע חדירת מים או נזילה לתוך האלמנטים המבניים של המבנה. זה בדרך כלל מקיף את הקירות (עד גובה מסוים), הרצפות, ובמקרה הצורך אפילו את התקרה, תוך שימוש בחומרים כמו ממברנות אטומות למים, חומרי איטום וחומרים דוחים מים.

תהליך האיטום של חדר רחצה (חדר רטוב) כרוך בהקפדה על הפרטים הקטנים. זה מתחיל בהכנת המשטחים הנאטמים כדי להבטיח שהם נקיים, יבשים וללא כל לכלוכים מזהמים. לאחר מכן, מיושמת שכבת חומר עמיד למים כדי ליצור שכבת הגנה האוטמת ביעילות את כל נקודות הכניסה הפוטנציאליות למים. חומר זה משמש כמגן, ומונע ממים לחלחל לתוך המבנה ולגרום נזק.

'עקב אכילס' של מערכת האיטום:

למרות תפקידה המרכזי בשמירה על הבית מרטיבות, מערכת האיטום אינה חסינה בפני בעיות ותקלות. לאורך זמן, גורמים שונים עלולים להוביל לתקלות במערכת. סיבה נפוצה אחת היא התקנה או ביצוע לקויים במהלך היישום של חומרי האיטום. אפילו שגיאה קלה עלולה לסכן את המערכת כולה, וליצור פתחים המאפשרים למים לחדור מחדר הרחצה אל שאר חדרי הבית.

גורם נוסף הוא ההזדקנות הטבעית של חומרים (בלאי החומרים). במהלך השנים, החומרים המשמשים את מערכת האיטום עלולים להתקלקל, להפחית את יעילותם ולהותיר את המבנה פגיע בפני נזקי מים ורטיבות. גם נזקים פיזיים עקב שיפוצים, תאונות או בלאי רגיל עלולים לפרוץ את שכבת האיטום ולהפוך אותה ללא יעילה.

הנזילה יכולה להיות הרת אסון:

כאשר נוצרת נזילה במערכת האיטום, היא עלולה להתחיל 'בקטנה' ולכאורה להיות חסרת משמעות. עם זאת, למים יש אופי מתמשך; הם ימצאו את דרכם אפילו דרך הפרצה הקטנה ביותר במערכת. עם הזמן, הדליפה הקטנה יכולה להתרחב, ולאפשר ליותר ויותר מים לברוח החוצה. המים בדרך כלל מצטברים מתחת לריצוף, מוסתרים מהעין, ונשארים עומדים במקום כאשר אין להם מקום מוגדר להתנקז אליו.

ההתפשטות השקטה של הרטיבות מתחת לריצוף:

כאשר מים עומדים מתחת לרצפת חדר האמבטיה בעקבות הנזילה, הם מתחילים לחלחל אל שכבת המצע (חול/סומסום) והאזורים שמסביב. הרטיבות התת-רצפתית הזו היא פצצת זמן מתקתקת. היא יכולה להתפשט הרבה מעבר לחדר האמבטיה, להשפיע על חדרים סמוכים ואפילו על מספר קומות של הבית. שכבת המצע (חול/סומסום) עמוסת הרטיבות מחלישה את השלמות המבנית של הריצוף והקירות הסמוכים. מה שגם מספק סביבה אידיאלית לצמיחת עובש וטחב כפי שצוין לעיל, ומה שעלול להוביל למגוון בעיות בריאותיות עבור הדיירים. הרטיבות עלולה להישאר נסתרת וסמויה מהעין במשך זמן רב, ולגרום לנזק רב לפני שהיא הופכת לגלויה ומפגינה סימני רטיבות על גבי קירות מעל פנלים וכדו'.

ההשלכות העצומות של הרטיבות מתחת לריצוף:

ההשלכות של נזילה ממערכת האיטום שבחדר האמבטיה יכולות להיות הרסניות. זה לא רק מצריך תיקונים והחלפות יקרות של ריצוף, קירות ושכבת מצע (חול/סומסום), אלא זה גם יכול להוביל להידרדרות של כל המסגרת המבנית של הבית.

יתר על כן, הסיכונים הבריאותיים הכרוכים בצמיחת עובש וטחב כתוצאה מלחות ורטיבות מתחת לריצוף הם חמורים. בעיות בדרכי הנשימה, אלרגיות ובעיות בריאותיות אחרות עלולות להטריד את הדיירים, במיוחד אם הבעיה אינה מזוהה למשך תקופה ממושכת ואינה מטופלת.

מהו הטיפול המומלץ למיגור של תופעת הלחות התת-רצפתית

כפי שהובן לעיל רטיבות תת רצפתית היא יריב לא קל, החודרת בחשאי לבתינו, זורעת הרס על המבנים שלנו ועלולה לסכן את בריאותנו. מאבק בבעיה מתמשכת זו דורש חדשנות ויעילות. סולם מסנן ויחידות ייבוש הבידוד מייצגות גישה טרנספורמטיבית לשיקום רטיבות תת-רצפתית, המספקת פתרון מקיף למניעת הסכנות של לחות עודפת מתחת לריצוף. ייבוש תת רצפתי הוא הטיפול המומלץ למבנה שסובל מרטיבות ולחות תת רצפתית, הוא מבוצע לא הרס מלבד קידוחים נקודתיים וספורים בנקודות אסטרטגיות ברחבי הבית.

הכירו את הסולם המסנן: פתרון משנה משחק

סולם הפילטר מתגלה כמכשיר מהפכני לייבוש לחות ורטיבות תת רצפתית. העיצוב שלו מקל על שאיבת מים יעילה ושיקום של אזורים מושפעים. התהליך מתחיל במיקום אסטרטגי של הסולם המסנן, תוך אופטימיזציה של הכיסוי שלו על שכבת המצע הפגועה.

  1. פעולת ואקום ויניקה:
    הסולם המסנן רותם את הכוח של טכנולוגיית הוואקום, ויוצר כוח יניקה חזק. כוח זה מושך אוויר דרך שכבת המצע (חול/סומסום), וכך הוא יונק החוצה את הלחות הסמויה. שכבת המצע (חול/סומסום) משמשת כמאגר לרטיבות המצטברת (מש כמו בריכה קטנה), ומאפשרת לסולם המסנן להסיר ביעילות את הלחות העודפת מהאזור.
  2. שאיבת לחות:
    אפקט הוואקום שנוצר על ידי סולם המסנן משפיע על שאיבת אוויר עמוס בלחות ורטיבות משכבת המצע. כאשר האוויר נדחף דרך סולם המסנן, הלחות העודפת מסוננת ומתעבה למים שמנוקזים החוצה דרך מכשיר הייבוש. לחות זו שנאספה מתנקזת החוצה, מה שמקל על תהליך השיקום של שכבת המצע והריצוף.

שיתוף הפעולה של הסולם המסנן עם יחידות הייבוש של חומרי הבידוד:

כדי להשיג שיקום מקיף של רטיבות תת-רצפתית, משלימים את הפעולה של הסולם המסנן על ידי הפעלה של יחידות ייבוש לחומרי בידוד (חול/סומסום). יחידות אלו מכוונות במיוחד לחומרי הבידוד בתוך קירות ושכבת מצע, שכן אלו הם מקומות מסתור נפוצים לרטיבות. הפריסה המשולבת של הסולם המסנן ויחידות ייבוש הבידוד מבטיחות תהליך ייבוש יסודי, ולא משאירה מקום לשאריות הלחות.

  1. חימום וסחרור אוויר מבוקר:
    יחידות ייבוש הבידוד משתמשות במנגנוני חימום מבוקרים וזרימת אוויר ממוקדת כדי להאיץ את הייבוש של חומרי בידוד. יחידות אלו ממוקמות באופן אסטרטגי ברחבי הבית כדי להבטיח פיזור אוויר אופטימלי, תוך הסרת רטיבות מהבידוד ביעילות.

הפחתת נזקים וסיכונים בריאותיים:

חוסר טיפול בלחות ורטיבות תת-רצפתית בזמן הנכון יכול להוביל לנזק מבני חמור. חומרי ריצוף עלולים להתעוות או להירקב, ולפגוע ביציבות ובבטיחות המבנה. בנוסף, הסביבה הלחה מהווה כר גידול לעובש, התורמת לאיכות אוויר ירודה בתוך הבית ולבעיות בריאותיות שונות כפי שצוין לעיל.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן