אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

תוכן עניינים: תיקוני אל הרס

תיקוני אל הרס, כלומר, תיקונים שאינם מצריכים שבירה והריסה, הופיעו כפתרון פורץ דרך בתעשיות שונות. פתרון המציע גישה בת קיימא וחסכונית יותר לתיקון בעיות תשתית מבלי לגרום לנזק רב. במיוחד בתחום תיקוני צנרת הביוב והניקוז, טכניקות לא הרסניות הפכו לשוברי שוויון, מה שחולל מהפכה בדרך שבה אנחנו מטפלים בתהליכי תחזוקה ושיקום בתחומים רבים. במאמר זה, אנחנו מתעמקים בתחום התיקונים הלא הרסניים, בוחנים את משמעותם, היישומים וההשפעה המהפכנית שהייתה להם על תעשיית תיקון צנרת הביוב והניקוז.

תיקונים לא הרסניים, הם בני הדודים של בדיקה לא הרסנית או אבחון לא הרסני, והם כרוכים במגוון של טכניקות ניתוח המשמשות לאבחון ותיקון בתחומי המדע והתעשייה. הם משמשים בין היתר גם כדי להעריך את התכונות של חומר, רכיב או מערכת מבלי לגרום נֵזֶק. גישה זו כוללת שימוש בטכנולוגיות שונות כדי לבדוק, לאבחן כשלים או להעריך חומרים, רכיבים או מכלולים של מערכות, במטרה לזהות ולאתר חוסר עקביות או הבדלים במאפיינים העיקריים, מבלי לשנות את המבנה המקורי של המערכת הנבדקת או המתוקנת. בניגוד לשיטות התיקון המסורתיות, שלעיתים קרובות דורשות הליכים פולשניים שעלולים להוביל לנזק נוסף, תיקונים לא הרסניים מבטיחים כי שלמות המבנה נשארת שלמה תוך טיפול מלא בבעיות.

לא הורסים!

העיקרון המנחה את תיקוני אל הרס הוא "לא הורסים". ולמה? כי אפשר אחרת. בינינו, שבירה והריסה זאת חוויה לא נעימה קשה ואף מפרכת, שמקשה על החיים של דיירי הבית, וגם של בעלי המקצוע וכל המעורבים בדבר. ולכן, העיקרון המנחה הזה חשוב כל כך לפתרון של הבעיה על הצד הטוב ביותר, תוך שמירה על האינטרס המשותף של כל הצדדים המעורבים.

קבלן בניין! שים לב!

אם אתה קבלן בניין אתה תזדהה עם הסיטואציה הבאה. אחרי שסיימת את שלב השלד, אתה מגלה שקדחו לך את כל צינורות הניקוז באחת מהעבודות שהצריכה קידוחים (חיזוק אבן וכדו'). ואם אתה רוצה לצחוק קבל את הסיטואציה הבאה: קבלן בניין החליט שהוא שם סוף לסיפור הזה של הקידוחים, וסימן באמצעות ספריי אדום את הצד החיצוני של הבניין שמתחתיו עוברים הצינורות בקירות. אממה. הפועלים חשבו שסימנו להם את המקום שבו צריך לקדוח, ולכן הם קדחו רק לאורך הקווים המסומנים ולא סטו ימינה או שמאלה מהסימון.

ועכשיו מה עושים? שוברים? רק עכשיו סיימת לבנות, לא חבל? כאן נכנס לתמונה פתרון הקסם של תיקוני אל הרס, תיקון לא פולשני שנותן לך מענה מהיר מדויק ומשתלם כספית.

הכל טוב ויפה וכולם חכמים ונבונים לאחר מעשה, אבל איך אתה בתור קבלן בניין מונע את הסיפור הזה וסיפורים אחרים דומים מלקרות שוב? שאלה טובה שהתשובה שלה טובה לא פחות. אתה יכול להזמין ליווי צמוד של המומחים של אינפרטק, ליווי שיעניק לך שקט ויבטיח לך שמנהלי העבודה, הפועלים וכל מי שמעורב בתהליך הבנייה ישמרו על האינטרס שלך. בסופו של דבר, אתה רוצה שהבנייה תהיה בצמוד לתכניות ובצמוד ללוח הזמנים (עד כמה שאפשר), ובמקביל שאחרי הכניסה של הרוכשים לדירה לא תקבל טלפונים ותביעות משפטיות. ובדיוק זה מה שהמומחים מעניקים לך בליווי שלהם, גם צמצום ומניעה של ליקויי בנייה על ידי בנייה נכונה, וגם תיקונים מהירים ויעילים במידת הצורך.

תיקון צינורות לאחר יציקה

במקרים מסוימים כאשר תהליך הבנייה נמצא בעיצומו ומגיעים לשלב היציקה, צינורות שלא מוגנו לפני ביצוע היציקה עלולים להיפגם משמעותית במהלך היציקה. במקרים אלו ישנם מצבים שבהם הצינור מתעקם או נמעך, ויש צורך לפרוץ דרך יציקת הבטון ולאפשר לצינור מעבר מלא. גם כאן המומחים שלנו מאפשרים לך המשך פעילות מלא באתר, יחד עם טיפול מהיר ויעיל בבעיה. מה שכולל הפעלה של רובוטים ושל תיקוני אל הרס מתקדמים, כך שבסופו של דבר הצינור חוזר לפעילות מלאה מבלי לפגוע בסביבה שלו.

תיקון צינור של 100 מטר

צינורות באתרי בנייה עלולים לסבול מכשלים מרובים, ואלו דברים שאנחנו רואים בכל יום. כך למשל, כאשר לצינור יש קידוחים רבים לכל אורכו, יש שיאמרו שעדיף לשבור ולחשוף את הצינור ולהחליף אותו בצינור חדש. אבל.. כפי שניחשתם גם כאן היכולת שלנו מגיעה לידי ביטוי, גם בצינור של 100 מטר אורך עם כשלים מרובים לכל אורכו ניתן לבצע תיקון ללא הרס כלל.

תיקון בריכות שחייה

בריכות שחייה זאת דוגמה מצוינת, למצבים אפשריים שבהם בעל נכס יכול לקבל החלטה שמנוגדת לאינטרסים האישיים והכלכליים שלו. נניח שהתגלתה דליפה באחד מהצינורות התת קרקעיים של הבריכה, בעל הנכס יכול להחליט לפתוח את המקום כדי לתקן. מה שגורר אותו לעצור את הפעילות של הבריכה, ולהתמודד עם פינוי של פסולת בנייה וכל מה שמסביב.

מנגד, תיקון ללא הרס מעניק לבעל הבריכה את היכולת להשאיר את הבריכה שלו פעילה, מלבד זמן התיקון שעלול לקחת יום או יומיים במקרים השכיחים. בנוסף לאפשרות שקיימת במצבים מסוימים, לבצע את התיקון שלא בשעות הפעילות של הבריכה שבה היא פתוחה לציבור המתרחצים.

היתרונות של תיקונים לא הרסניים

האימוץ של תיקונים לא הרסניים מונע על ידי יתרונות רבים שממקמים אותו כחלופה מעולה לשיטות קונבנציונליות ישנות. אחד היתרונות העיקריים הוא שימור המבנה המקורי, שכן תיקונים לא הרסניים ממזערים את הצורך בחפירה או פירוק שמשבשים את השגרה ומציגים לבעל הנכס תג מחיר לא זול. בנוסף, טכניקות אלו מאפשרות זיהוי מדויק יותר של כשלים, פגמים או נזקים, ומאפשרות תיקונים ממוקדים ללא התערבות מיותרת. יתרה מכך, תיקונים לא הרסניים תורמים באופן משמעותי לצמצום זמן ההשבתה של המערכת, ובכך משפרים את היעילות התפעולית וממזערים הפסדים כלכליים לעסקים ולבעלי נכסים.

תיקונים לא הרסניים בצנרת הביוב והניקוז

בתחום תחזוקת צנרת הביוב והניקוז, תיקונים לא הרסניים הובילו עידן חדש של יעילות וקיימות. טכניקות אלו הוכחו כמכשירות בטיפול במגוון רחב של בעיות הנפוצות במערכות ביוב וניקוז, כגון סדקים, דליפות, סתימות וקורוזיה, ללא צורך בחפירה משבשת. זה לא רק מצמצם למינימום את אי הנוחות שנגרמת לקהילות ולעסקים, אלא גם מפחית משמעותית את העלויות הכוללות הקשורות לתיקון ותחזוקה.

אחת המתודולוגיות המרכזיות המופעלות בתיקוני צנרת ביוב וניקוז לא הרסניים היא טכנולוגיה תיקון ללא חפירה, המאפשרת שיקום והחלפה של צנרת תת קרקעית ללא צורך בחפירה מקיפה. טכנולוגיות נטולות חפירה כוללות שיטות שונות כגון ציפוי צנרת, שרוול צינור וקידוח כיווני, כל אחת מותאמת לדרישות התיקון הספציפיות ולתנאי האתר שבו היא מתבצעת. גישות אלו זכו להכרה רחבה ביכולתן להבטיח את השלמות המבנית של מערכות הביוב והניקוז תוך מזעור ההשפעה הסביבתית והפחתת ציר הזמן הכולל של הפרויקט.

טכניקות תיקון ביוב וצנרת ניקוז לא הרסניות

 1. שירוול וריפוד צינור:
  שירוול וריפוד צנרת כרוך ביצירת צינור חדש בתוך צינור פגום קיים, ומבטל את הצורך בחפירה מקיפה. טכניקה זו משתמשת בטכנולוגיית צינור בהכנה מקומית, כאשר צינור גמיש המצופה בשרף מוחדר לתוך הצינור הפגוע ומשתלב אתו ליצירת צינור חדש, ללא תפרים וללא מפרקים בתוך התשתית המקורית. ריפוד צינור לא רק משחזר את השלמות המבנית של הצינור אלא גם משפר את הקיבולת ההידראולית שלו ועמידות בפני קורוזיה, ומאריך את תוחלת החיים שלו באופן משמעותי.
 2. שיטת ההטלאה:
  בשיטת ההטלאה מחדירים לצינור בלון מיוחד עטוף בטלאי עשוי בד זכוכית, כשהבד עטוף בחומרי הדבקה חזקים. כאשר הבלון נמצא בתוך הצינור וממוקם במיקום המדויק של הכשל, מנפחים את הבלון והוא יוצר הידוק מלא של הבד אל הדפנות הפנימיות של הצינור. כך, נוצר מעטה חדש לצדו הפנימי של הצינור, שמעניק חוזק ותוחלת חיים ארוכה לצינור החדש שנוצר לאחר התיקון.
 3. התזה אפוקסית:
  שיטה נוספת היא שיטת ההתזה של חומר אפוקסי או חומרים דומים אחרים על הצד הפנימי של הצינור, לאחר התזה של מספר שכבות על הצד הפנימי והמתנה לייבוש של החומר הצינור מוכן לפעולה. החומר סותם וחוסם את כל הסדקים והכשלים שקיימים בצינור, ולאחר שהוא מתייבש ומתקשה הוא הופך לצינור חדש עם שכבה קשה ומחוזקת בצדו הפנימי. תיקון זה מתבצע בדרך כלל בצינורות ביתיים, שבהם לא מתאפשר לבצע תיקון בשיטת ההטלאה שמיועדת לקטרים גדולים יותר.
 4. התפוצצות צינור:
  התפוצצות צנרת היא שיטה נוספת ללא תעלה המשמשת להחלפת צינורות קיימים. טכניקה זו כוללת פיצול הצינור הישן ובו זמנית משיכת צינור חדש באותו קוטר או גדול יותר למקומו. על ידי שימוש בכוחות הידראוליים או פנאומטיים, הצינור הפגוע נשבר כלפי חוץ, ויוצר מקום להחדרת הצינור החדש. תהליך זה יעיל ביותר בטיפול בצנרת שהתקלקלה או מיושן ללא צורך בחפירה מקיפה, ובכך מצמצם את ההפרעות ומצמצם את ההשפעה הסביבתית.
 5. קידוח כיווני:
  קידוח כיווני, הידוע גם כקידוח כיווני אופקי (HDD), הוא טכניקה ללא תעלות המשמשת להתקנת צינורות חדשים ללא דרישה לתעלות פתוחות. שיטה זו מאפשרת יצירת נתיב קדח קבוע מראש, המאפשר הכנסת צינור חדש לאורך תוואי תת קרקעי ייעודי. קידוח כיווני מועיל במיוחד באזורים עירוניים, בהם חשובים שימור תשתית פני השטח והפחתת הפרעות לשטח.

השלכות עתידיות וקיימות

השילוב של תיקונים לא הרסניים בתחזוקת צנרת הביוב והניקוז לא רק שינתה את הדרך בה אנו ניגשים לשיקום תשתיות, אלא גם סלל את הדרך לעתיד בר-קיימא וידידותי יותר לסביבה. על ידי צמצום ההפרעה הנגרמת לסביבה שסביבנו וצמצום הצורך בחפירה נרחבת, טכניקות אלו תורמות לשימור משאבי הטבע ולהפחתת ההידרדרות הסביבתית. יתרה מכך, אורך החיים והעמידות של התשתית המתוקנת מבטיחים מערכת אקולוגית עירונית עמידה ובת קיימא יותר, ומטפחת סביבה נוחה להמשך צמיחה ופיתוח.

לסיכום, תיקונים לא הרסניים מייצגים שינוי פרדיגמה בתחום התחזוקה והשיקום של תשתיות, המציעים גישה הוליסטית ובת קיימא לטיפול בבעיות מבניות מבלי לפגוע בשלמות המערכת המקורית. עם התמקדות ספציפית בתיקוני צנרת ביוב וניקוז, הטמעת טכניקות לא הרסניות חוללה מהפכה בתעשייה, ואיפשרה פתרונות יעילים יותר, חסכוניים יותר ומודעים לסביבה. ככל שאנו ממשיכים לאמץ את ההתקדמות הטכנולוגית והחדשנות, עתיד התיקונים הלא הרסניים בתחום תחזוקת צנרת הביוב והניקוז טומן בחובו הבטחה לתשתית עירונית עמידה ובת קיימא יותר, אשר מניחה את הבסיס לחברה משגשגת ומודעת לסביבה.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן