אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

תיקון נזילות מים בבריכה ללא הרס

תוכן עניינים: תיקון נזילות מים בבריכה ללא הרס

תיקון נזילות בצנרת של בריכת שחייה ללא הרס, הוא התיקון המומלץ ביותר לבעלי בריכה שמעוניינים לחסוך בזמן וכסף. וזה עוד לפני שדיברנו על הזמן שבו הבריכה מושבתת ללא מתרחצים, בגלל עבודות בהיקף רחב שכוללות הרס רב. תיקון צנרת בריכה ללא הרס הוא התיקון המועדף על בעלי בריכות שחייה שצורכים את השירות של חברת אינפרטק באופן קבוע, הן לאיתור נזילות סמויות והן לביצוע תיקוני צנרת ללא הרס.

צנרת בריכות שחייה

צנרת בריכות שחייה היא מרכיב קריטי בתשתית הכוללת המבטיחה תפקוד ותחזוקה תקינים של בריכת שחייה. מערכת אינסטלציה מעוצבת חיונית לשמירה על איכות המים, זרימת המים והבטיחות. להלן נעמיק בסוגי הצנרת המצויים בבריכת שחייה סטנדרטית, החומרים בהם נעשה שימוש, והמטרות השונות המשרתות צנרת בריכת שחייה.

סוגי אינסטלציה בבריכת שחייה סטנדרטית

 1. צנרת סקימר:
  לסקימרים תפקיד מכריע בסילוק פסולת מפני המים. מערכת האינסטלציה של הסקימר מורכבת מצינורות המחברים את הסקימר למשאבת הבריכה. כאשר מים נמשכים לתוך הסקימר, עלים, לכלוך ופסולת אחרת נלכדים בסל, ומונעים מהם להגיע למשאבת הבריכה.
 2. צנרת ניקוז ראשי:
  הניקוז הראשי ממוקם בדרך כלל בנקודה העמוקה ביותר של הבריכה ומחובר למשאבת הבריכה באמצעות צנרת ייעודית. ניקוז זה מסייע במחזור המים, משיכת מים מתחתית הבריכה ותורם לסינון מים יעיל.
 3. החזרת אינסטלציה:
  קווי החזרה מובילים מים מסוננים בחזרה לבריכה לאחר עיבודם דרך מערכת הסינון. קווים אלו מחוברים לשקעים הממוקמים בדרך כלל לאורך דפנות הבריכה. מערכת ההחזרה ממלאת תפקיד חיוני בשמירה על זרימת מים תקינה והבטחת פיזור אחיד של המים המטופלים.
 4. צנרת ואקום:
  למטרות ניקוי בריכה מותקנים קווי ואקום לחיבור שואב הבריכה למשאבת הבריכה. קווים אלו מספקים מסלול עבור מנקה הבריכה לשאוב ולהסיר פסולת מרצפת הבריכה. צנרת ואקום נכונה חיונית לתחזוקה יעילה של הבריכה.
 5. צנרת חימום:
  בבריכות יש לרוב תנורי חימום לוויסות טמפרטורת המים, במיוחד באקלים קר יותר. צנרת מחמם כוללת חיבור מחמם הבריכה למערכת מחזור הבריכה. זה מבטיח שהמים עוברים דרך המחמם, ומאפשרים לחמם אותו לפני החזרה לבריכה.

חומרים המשמשים בצנרת בריכת שחייה

 1. PVC (פוליוויניל כלוריד):
  PVC הוא חומר בשימוש נפוץ לצנרת בריכות שחייה בשל עמידותו, סבירותו ועמידותו בפני קורוזיה. הוא משמש לעתים קרובות עבור רחפן / סקימר, ניקוז ראשי, החזרה וצנרת ואקום.
 2. CPVC (כלור פוליוויניל כלוריד):
  CPVC היא וריאציה של PVC שיכולה לעמוד בטמפרטורות גבוהות יותר. הוא משמש לעתים קרובות בצנרת מחממים כדי להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות שנוצרות על ידי מחממי בריכה.
 3. נחושת:
  נחושת היא חומר נוסף המשמש בצנרת בריכות שחייה, במיוחד עבור קווי חימום. הוא ידוע במוליכות החום המצוינת ובעמידותו בפני קורוזיה.

 

מטרת צנרת בריכת שחייה

 1. מחזור המים:
  המטרה העיקרית של צנרת בריכת שחייה היא להקל על זרימת המים. זרימה תקינה מבטיחה שהמים עוברים כל הזמן במערכת הסינון, מונעת סטגנציה ומקדם פיזור אחיד של כימיקלים.
 2. סינון:
  מערכות אינסטלציה פועלות בשילוב עם מערכות סינון להסרת זיהומים ומזהמים ממי הבריכה. רחפן וצנרת ניקוז ראשי הם מרכיבים אינטגרליים של תהליך הסינון, לוכדים פסולת לפני שהמים עוברים דרך המסנן.
 3. וויסות טמפרטורה:
  צנרת חימום חיונית לשמירה על טמפרטורת המים הרצויה. זה חיוני במיוחד עבור בריכות באזורים עם אקלים משתנה או עבור אלה המעדיפים סביבת שחיה חמה יותר.
 4. ניקוי בריכה:
  צנרת ואקום מאפשרת ניקוי יעיל של הבריכה על ידי מתן מסלול עבור מנקי בריכות לשאוב ולהסיר פסולת מרצפת הבריכה. זה תורם לניקיון הכללי וההיגיינה של הבריכה.

תיקון צנרת בריכת שחייה ללא הרס

בריכות שחייה הן מערכות מורכבות עם מרכיבים שונים, ובעיות אינסטלציה יכולות להיות אתגר נפוץ עבור בעלי בריכות. שיטות תיקון מסורתיות כוללות לרוב חפירה של שפת הבריכה, מה שגורם לשיבוש משמעותי ואי נוחות. עם זאת, תיקוני צנרת לא הרסניים הופיעו כפתרון מהפכני, המציע גישה שאינה פולשנית לתיקון צנרת בריכת שחייה. בחלק זה במאמר, נחקור את תהליך התיקון ונעבור על היתרונות הרבים של שיטת תיקון מתקדמת זו.

תהליך התיקון הלא הרסני

תיקוני צנרת לא הרסניים כרוכים בשימוש בחומרים ובטכניקות חדשניות המאפשרות תיקון בעיות צנרת ללא צורך בחפירה או הפרעה נרחבת לשטח הבריכה. תהליך התיקון כולל בדרך כלל את השלבים הבאים:

 1. הערכה ובדיקה:
  השלב הראשון הוא הערכה יסודית של נושא האינסטלציה. כלי בדיקה מתקדמים, כגון מצלמות וחיישנים, משמשים לאיתור מיקום ואופי הבעיה ללא אמצעים פולשניים.
 2. הכנת פני השטח:
  לאחר זיהוי הבעיה, האזור הפגוע מוכן בקפידה. זה כרוך בניקוי וייבוש המשטח כדי להבטיח הידבקות אופטימלית של התיקון.
 3. יישום התיקון:
  תיקונים לא הרסניים עשויים בדרך כלל מחומרים גמישים ועמידים, כגון בדים מרוכבים או פולימרים ספוגים בשרף. טלאים אלה מודבקים ישירות על האזור הפגוע. התיקון מתאים לצורת הצינור ויוצר אטימה חלקה ואטומה למים.
 4. ריפוי:
  מדבקת התיקון המוחלת עוברת תהליך ריפוי, שעשוי לכלול הפעלה של תגובה כימית או חשיפה לאור UV. תהליך זה מבטיח שהטלאי מתקשה ויוצר קשר חזק ועמיד עם חומר הצינור הקיים.
 5. הבטחת איכות:
  לאחר אשפרה, החלק המתוקן נבדק ביסודיות כדי להבטיח את יעילות התיקון. שלב זה עשוי לכלול סבב נוסף של בדיקת מצלמה כדי לוודא שהתיקון טיפל בבעיית הצנרת.

היתרונות של תיקוני צנרת לא הרסניים בצנרת בריכת שחייה

 1. הפרעה מינימלית:
  אולי היתרון המשמעותי ביותר של תיקוני צנרת לא הרסניים הוא ההפרעה המינימלית שהם גורמים לאזור הבריכה. שיטות חפירה מסורתיות יכולות להיות עתירות עבודה, לארוך זמן רב ולהיות כרוכות בהוצאות יקרות. עם טלאים לא הרסניים, אין צורך לחפור את שפת הבריכה או להפריע לנוף שמסביב, ועל הדרך גם לחסוך זמן וכסף.
 2. תפנית מהירה:
  תהליך התיקון הלא הרסני הוא בדרך כלל מהיר יותר משיטות מסורתיות. לאחר זיהוי הבעיה, ניתן להשלים את היישום של התיקון במהירות יחסית. זה מאפשר לבעלי בריכות לחדש את פעילות הבריכה הרגילה ללא השבתה ממושכת.
 3. עלות-תועלת:
  בעוד שהעלות הראשונית של תיקוני צנרת לא הרסניים עשויה להשתנות, העלות-תועלת הכוללת מתבטאת כאשר בוחנים את החיסכון בהוצאות העבודה והשיקום. הצורך המופחת בחפירה ושיקום נוף מוריד משמעותית את עלויות התיקון הכוללות.
 4. פתרונות עמידים לאורך זמן:
  תיקוני צנרת לא הרסניים יוצרים אטמים עמידים וגמישים. החומרים המשמשים לתיקון הצנרת הם לרוב עמידים בפני קורוזיה, כימיקלים וגורמים סביבתיים, מה שמבטיח שהחלק המתוקן של מערכת האינסטלציה נשאר אמין ופונקציונלי לתקופה ממושכת של שנים רבות.
 5. שימור אסתטיקה:
  שיטות תיקון מסורתיות עלולות לפגוע באסתטיקה של אזור הבריכה, ולהשאיר צלקות על שפת הבריכה או הנוף. טלאים לא הרסניים משמרים את המשיכה החזותית של סביבת הבריכה על ידי ביטול הצורך בחפירה ושימור המבנים הקיימים.

הכשלים שניתן למצוא בצנרת בריכת שחייה

צנרת בריכות שחייה היא רשת מורכבת של צינורות ורכיבים שכמו כל מערכת עלולות לחוות תקלות לאורך זמן. כשלים אלו עלולים להוביל לבעיות כמו נזילות, זרימת מים מופחתת ופגיעה באיכות המים. בחלק זה במאמר, נחקור את סוגי הכשלים הנפוצים בצנרת של בריכות שחייה, נבחן את הסיבות שלהם ונעמיק כיצד תיקוני צנרת לא הרסניים מציעים פתרון חדשני לטיפול בבעיות אלו.

סוגים נפוצים של כשלים בצנרת בריכות שחייה

 1. דליפה:
  אחת הבעיות הנפוצות ביותר בצנרת בריכות שחייה היא נזילה. נזילות יכולות להתרחש בחלקים שונים של מערכת האינסטלציה, לרבות צינורות, חיבורים, שסתומים ואביזרים. בעלי בריכות מבחינים לעיתים קרובות בירידה במפלס המים או מזהים כתמים רטובים סביב אזור הבריכה.
 2. קורוזיה:
  קורוזיה היא הידרדרות הדרגתית של חומר הצינור עקב חשיפה למים, כימיקלים וגורמים סביבתיים. עם הזמן, קורוזיה מחלישה את הצינורות, מה שמוביל להיווצרות נזילות או אפילו קרעים בצנרת.
 3. חסימות:
  סתימות יכולות להתרחש בצינורות עקב הצטברות של פסולת, מינרלים או חומרים זרים אחרים. זה מעכב את זרימת המים, גורם למחזור מופחת ולנזק אפשרי למשאבה ולמערכת הסינון.
 4. קרעים בצנרת:
  לחץ מוגזם, טמפרטורות קפואות או נזק פיזי עלולים להוביל לקרעים בצינור. כשל קטסטרופלי זה עלול לגרום לאובדן מים משמעותי, נזק למבנים מסביב ולצורך בתיקונים נרחבים.

גורמים לכשלים בצנרת בריכות שחייה

 1. גיל ובלאי:
  כמו בכל תשתית, מערכות האינסטלציה של בריכות שחייה מזדקנות עם הזמן, מה שמוביל לבלאי. צינורות ישנים יותר נוטים יותר לקורוזיה, דליפות וכשלים אחרים.
 2. התקנה לקויה:
  נוהלי התקנה לא נאותים, כגון גודל צינור שגוי, חיבורי מפרקים לקויים או שימוש בחומרים לא תקינים, עלולים לתרום לתקלות בצנרת.
 3. גורמים סביבתיים:
  חשיפה לתנאי מזג אוויר קשים, תנודות בטמפרטורות ותנועת אדמה עלולה להשפיע על השלמות המבנית של מערכת האינסטלציה.
 4. חוסר איזון כימי:
  כימיקלים לא מאוזנים לבריכה עלולים להאיץ קורוזיה והידרדרות של צינורות, ולהוביל לדליפות ולכשלים אחרים.

תיקוני צנרת לא הרסניים: פתרון חדשני

תיקוני צנרת לא הרסניים מציעים גישה מהפכנית לטיפול בכשלים בצנרת בריכות שחייה. הנה איך הפתרון החדשני הזה מתמודד עם בעיות אינסטלציה נפוצות:

 1. תיקון נזילות:
  טלאים לא הרסניים נותנים מענה מהיר ויעיל לתיקון נזילות בצנרת בריכות שחייה. החומרים הגמישים והעמידים מתאימים לצורת הצינור, ויוצרים אטימה אטומה למים המונעת איבוד מים נוסף.
 2. הפחתת קורוזיה:
  תיקוני תיקון אלה עשויים מחומרים עמידים בפני קורוזיה, המספקים מחסום יעיל בין הצינור הפגוע לבין אלמנטים קורוזיביים. על ידי חיזוק האזורים המוחלשים, טלאים לא הרסניים מקלים את השפעת הקורוזיה ומאריכים את תוחלת החיים של מערכת האינסטלציה.
 3. רזולוציית חסימה:
  במקרים של סתימות ניתן להדביק טלאים לא הרסניים לחיזוק וחיזוק קטעי צינור מוחלשים. בנוסף, המשטח החלק של המדבקות מונע הצטברות של פסולת, ומפחית את הסבירות לחסימות עתידיות.
 4. תיקון קרע בצנרת:
  ניתן להדביק טלאים לא הרסניים לתיקון קרעים בצנרת ללא צורך בחפירה. זה מקטין משמעותית את הזמן והעבודה הכרוכים בטיפול בכשלים קטסטרופליים, ומאפשר תהליך תיקון מהיר ויעיל.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן