אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

תופעות וסימנים של רטיבות

תוכן עניינים: תופעות וסימנים של רטיבות

תפרחת לבנה

נוכחות של תפרחת לבנה הדומה ל'שערות סבתא' הבוקעת בין אריחי הרצפה היא אינדיקציה למים שנמצאים מתחת לרצפה בדירה. דבר זה מתרחש בדרך כלל לאחר אירוע מים, כגון נזילה או פיצוץ של דוד מים, כאשר מים חלחלו מתחת לריצוף לתוך שכבת התשתית של הדירה, המורכבת מחול או אבנים קטנות, ויוצרים את מה שמכונה 'מים כלואים'. לא רק שמצב זה לא בריא לדירה, אלא הוא גם לא בריא לדיירים שכן הוא עלול להוביל להתפתחות עובש ותופעות מסוכנות נוספות. יתרה מכך, מים כלואים עלולים לגרום גם לפגיעה בשלד המבנה ולהחליש את יסודותיו.

לכן, יש חשיבות מכרעת לאתר את מקור הנזילה ולתקן אותה במהירות. אי טיפול בנושא עלול לגרום לתוצאות לא נעימות ולעתים אף קשות, הן על הבניין והן על דייריו. לאחר תיקון הנזילה, יש צורך בביצוע שיקום לשכבת התשתית של הדירה. ניתן לעשות זאת באמצעות ייבוש תת רצפתי או אמצעים אחרים המומלצים על ידי המומחה לאיתור נזילות.

התעלמות מנוכחותם של מים כלואים עלולה לגרום למספר עצום של בעיות. העובש המתפתח מהמים הכלואים עלול לגרום לבעיות נשימה, במיוחד עבור אנשים עם אלרגיות או אסטמה. העובש עלול לגרום לנזק גם לרהיטים ולחפצים אישיים אחרים. יתרה מכך, אם לא מטופלים, מים כלואים עלולים לגרום גם לאביזרי העץ של המבנה (רצפת פרקט וכדו') להירקב, מה שיוביל לתיקונים יקרים.

לסיכום, אם אתם מבחינים בפריחה לבנה הדומה ל'שיער של סבתא' הבוקעת בין אריחי הרצפה בדירתכם, חובה לנקוט בפעולה מידית. איתור ותיקון מקור הנזילה הוא השלב הראשון. לאחר מכן, חיוני להתייעץ עם מומחה שיוכל להמליץ על האמצעים המתאימים לשיקום שכבת התשתית של הדירה. על ידי טיפול מהיר ויסודי בנושא, ניתן למנוע סכנות בריאותיות פוטנציאליות ולמנוע נזק נוסף למבנה המבנה.

סימני רטיבות על הקיר

סימני רטיבות על קירות הדירה יכולים להעיד על הימצאות נזילה בצנרת המים או הביוב, או כשל במערכת האיטום המאפשרת כניסה של מי גשמים לדירה. חשוב לפנות לשירותיו של מאתר נזילות מוסמך, שיוכל לזהות את מקור התקלה ולהמליץ על התיקון המתאים. בנוסף, המומחה ימליץ על תהליך השיקום הנכון לקירות הדירה שספגו את המים.

המומחה יבצע בדיקות לא הרסניות שיצביעו במדויק על מיקום התקלה. על סמך הממצאים ימליץ המומחה על התיקון המתאים, ובמקרים בהם יש לתת עדיפות לתיקון התקלה מבלי להרוס חלקים מהמבנה, יציע המומחה את הפתרון המתאים ביותר למצב.

במידה שסימני הרטיבות מופיעים על גבי קיר משותף עם שכנים בבניין דירות, רצוי לתאם איתם את המועד שבו המומחה יבצע את הבדיקה. הדבר הכרחי שכן הוא יאפשר למומחה לבצע סריקה מקיפה בדירת השכן, הנותנת תמונה מלאה של המצב. זה, בתורו, יאפשר למומחה להמליץ על התיקונים הנדרשים בדוח הממצאים שיוגש ללקוח.

התעלמות מסימני רטיבות על קירות הדירה, עלולה להוביל לתוצאות לא נעימות ולעתים אף קשות. היא עלולה לגרום לנזק מבני לבניין ולהוות סיכון משמעותי לבריאות הדיירים. בנוסף, הנזק עלול לגרום להפסדים כספיים שכן תיקון הנזקים עלול לעלות ביוקר.

לסיכום, כאשר אתם מבחינים בסימני רטיבות על קירות הדירה שלכם, חובה לפעול בזריזות באמצעות פנייה לשירותיו של מאתר נזילות מוסמך. המומחה יבצע בדיקות לא הרסניות כדי לציין במדויק את מקור התקלה ולהמליץ על התיקון המתאים. כמו כן, אם הקיר הוא קיר משותף עם השכנים, תיאום איתם על מנת שהמומחה יבצע סריקה מקיפה הוא חיוני להצלחת הבדיקה. על ידי נקיטת הצעדים הדרושים תוכלו להגן על הדירה שלכם, למנוע נזקים נוספים ולשמור על בטיחותכם ועל דיירים אחרים.

התפוררות טיח

התפוררות הטיח והצבע בקירות הפנימיים של הדירה, יכולה להוות סימן לרטיבות או כשלים אחרים הקשורים לחוזק המבנה. חשוב להבין את הגורם לבעיה כדי לאפשר לקבוע את דרך הפעולה המתאימה לתיקון ושיקום המבנה. על מנת לקבוע האם התפוררות הטיח היא תוצאה של נזילה או חדירת מי גשמים, או שמדובר בכשל מבני / קונסטרוקטיבי, יש צורך בבדיקת איתור נזילות.

בין המומחים של אינפרטק נמנים מהנדסי בניין מובחרים המבצעים בדיקות וממליצים ללקוחות על פתרונות מתאימים לכל מקרה או מצב. מומחים אלו יכולים לקבוע במדויק את הגורם לבעיה ולספק המלצות לתיקונים הדרושים. במידה שקיים חשש לכך שהנושא קשור לשלד והמבנה של הבניין, מומלץ להזמין מהנדס שיבדוק את חומרת הסדקים ויוכל לאבחן את הבעיה ולהמליץ על הפתרונות המתאימים.

כאשר מדובר בקירות חיצוניים של המבנה, טיח מתפורר עשוי להעיד על כשל מבני / קונסטרוקטיבי המלווה לרוב בסדקים גלויים. סדקים אלו יכולים להוות אינדיקציה לבעיה חמורה יותר, הדורשת טיפול מידי. מהנדס בניין מוסמך יכול לבצע בדיקות לקביעת חומרת הסדקים, ולספק המלצות לתיקונים הנדרשים.

במקרים של רטיבות או חדירת מי גשמים, בדיקת איתור נזילות מומחה תקבע במדויק את מקור הבעיה. לאחר זיהוי מקור הבעיה, המומחה ימליץ על הפתרון המתאים. הפתרונות שעליהם ימליץ המומחה יהיו בדרך כלל פתרונות ללא הרס, כמו גם פתרונות חסכוניים ככל האפשר.

חשוב לציין שככל שרטיבות או נזילות לא מטופלות, כך הן עלולות לגרום לנזק רב יותר לדירה ולבריאות המתגוררים בדירה. נזקי מים עלולים להוביל לצמיחת עובש שעלול להיות מסוכן לבריאות המתגוררים בדירה. כשלים מבניים עלולים גם להחליש את המבנה ולפגוע בבטיחותו.

לסיכום, חשוב לפעול כאשר מופיעים סימני טיח מתפורר בקירות הפנימיים או החיצוניים של דירה. הזמנת מומחה לביצוע בדיקת איתור נזילות, יכולה לקבוע במדויק את סיבת התקלה ולספק המלצות לתיקונים הנדרשים. בין אם הבעיה קשורה לשלד המבנה ובין אם היא תוצאה של רטיבות או חדירת מי גשמים, נקיטת פעולה מידית יכולה למנוע נזק נוסף לדירה ולבריאות ובטיחות המתגוררים בה.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן