אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

שטיפת קווי ביוב

בכל הנוגע לשמירה על מערכת אינסטלציה מתפקדת בצורה תקינה, למונח "שטיפת קווי ביוב" יש חשיבות עליונה. לא מדובר רק בשטיפה מדי פעם בשירותים, אלא זה כרוך בתהליך מקיף כדי לשמור על קווי הביוב שלך נקיים וזורמים בחופשיות. במאמר זה, נתעמק במשימה החשובה של שטיפת קווי ביוב, ונבדוק את הסיבות, איך זה עובד וכל מה שאתם צריכים לדעת.

קווי הביוב של הבית שלכם הם הגיבורים הסמויים של מערכת האינסטלציה שלכם, הם האחראים על הובלת השפכים הרחק מחדרי המגורים שלכם. לאורך זמן, קווי ביוב אלה יכולים לצבור פסולת, שומן, משקעים, ואפילו שורשי עצים פולשים. הצטברות זו עלולה לעכב את זרימת מי השפכים ולהוביל לבעיות כמו ניקוז איטי, ריחות רעים וסתימות שעלולות להתברר כיקרות. שטיפת קווי הביוב שלכם היא פעולת המניעה שעוזרת לצינורות לשמור על פעילות חלקה.

למה שטיפה רגילה של קווי ביוב היא חיונית

שטיפה שגרתית של קווי ביוב היא כמו לתת למערכת האינסטלציה שלך יום ספא נחוץ. הנה כמה סיבות ללמה זה כל כך קריטי:

 1. תחזוקה מונעת: שטיפה מסירה חסימות, מונעת ניקוז איטי וסתימות. זוהי גישה פרואקטיבית לשמירה על תקינות מערכת האינסטלציה שלכם.
 2. בקרת ריחות: הפסולת שמצטברת בקווי הביוב שלכם יכולה ליצור ריחות לא נעימים. שטיפה עוזרת להזרים את הפסולת הלאה ולהעלים את הריחות הללו. כך שהשטיפה משאירה את הבית שלך עם ריח נקי ורענן.
 3. חסימת שורשי עצים: שורשי עצים פולשים הם איום נפוץ לקווי ביוב. שטיפה מקצועית יכולה לעקור ולהרתיע חדירת שורשים, ולשמור על בטיחות הצינורות שלך.
 4. חיסכון בעלויות: שטיפה רגילה היא הרבה יותר חסכונית מאשר טיפול בתיקונים יקרים עקב סתימות. מה שמבטיח שהצנרת שלך תישאר נקייה מבעיות.

תהליך השטיפה

שטיפת קווי הביוב שלכם היא תהליך מתוכנן היטב הכולל כמה שלבים קריטיים:

 1. בדיקה: טכנאי מקצועי יתחיל בבדיקת קווי הביוב שלך באמצעות ציוד צילום מיוחד. שלב זה עוזר לזהות בעיות או חסימות פוטנציאליות בתוך הצינורות.
 2. הזרקת מים בלחץ גבוה: השיטה העיקרית לשטיפת קווי ביוב כוללת הזרקת מים בלחץ גבוה. מכונה מיוחדת דוחפת זרם מים רב עוצמה לתוך קווי הביוב, עוקרת פסולת, פותחת סתימות ושוטפת משקעים.
 3. ניקוי יסודי: הזרקת מים בלחץ גבוה מנקה ביסודיות את החלק הפנימי של קווי הביוב, ומשאירה אותם נקיים מחסימות והצטברות פסולת ולכלוך.
 4. בדיקה לאחר שטיפה: לאחר השלמת השטיפה, בדרך כלל נערכת בדיקה נוספת כדי לוודא שהקווים נקיים וזורמים בחופשיות.

באיזו תדירות כדאי לשטוף קווי ביוב

תדירות שטיפת קו הביוב תלויה במידה רבה בנסיבות הספציפיות שלכם. בדרך כלל שטיפת קווי ביוב מתבצעת בהקשר של תיקון או תחזוקה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום לפני ביצוע של שטיפה, מכיוון שלא כל צינור יכול לעמוד בכל לחץ מים ויש להתאים את השטיפה לצנרת הספציפית שלכם. עם זאת, בדרך כלל מומלץ לשטוף את הקווים כל 18 עד 24 חודשים כאמצעי מניעה. באזורים עם חדירות שורש עצים מטרידות במיוחד או שימוש רב, ייתכן שיהיה צורך בשטיפה תכופה יותר.

היתרונות של שטיפה מקצועית:

בעוד שבעלי בתים מסוימים עשויים לנסות לבצע שטיפת קווי ביוב בעצמם, שטיפה מקצועית מציעה יתרונות רבים:

 1. מומחיות: טכנאים מנוסים יודעים להעריך את מצבך הספציפי ולספק פתרונות מותאמים.
 2. ציוד מיוחד: למקצוענים יש גישה לציוד מתקדם, כמו סילוני מים בלחץ גבוה, שהם יעילים יותר מצינורות סטנדרטיים.
 3. טיפול מונע: שטיפה מקצועית יכולה לעזור באיתור בעיות פוטנציאליות לפני שהן הופכות לבעיות גדולות, ולחסוך לך כסף בטווח הארוך.

שטיפת קווי ביוב לפני תיקון צנרת

במקרה שבו קיים כשל בצנרת הביוב ומתעורר הצורך לבצע תיקון צנרת פנימי ללא הרס, יש לבצע לפני התיקון ניקיון קפדני לקו הביוב. הסיבה לכך שיש צורך בניקיון לפני ביצוע התיקון היא מכיוון שהחומרים שבהם משתמשים המומחים של תיקוני הצנרת צריכים להיות מודבקים על גבי משטח חלק ונקי. לכן, לפני שמבצעים תיקון חובה לשטוף את קו הביוב, בלחץ מים מתאים ועם מעקב וצילום של מצלמת צנרת שמלווה את התהליך מתחילתו ועד לסיומו.

נושא זה חשוב מאוד מכיוון שייתכן מקרה שבו תבצעו תיקון צנרת שלא יחזיק מעמד, וזה בעקבות הלכלוכים שהפריעו להדבקה של התיקון. לכן, חשיבות יתרה קיימת בנושא שטיפת קווי ביוב, הן מהפן התחזוקתי והן מהפן המקצועי לקראת ביצוע של תיקוני צנרת ללא הרס.

עשה זאת בעצמך! איך עושים שטיפה וניקוי יעילים לקווי ביוב

טיפול במערכת האינסטלציה של הבית שלך היא אחריות מכרעת לכל בעל נכס. היבט חיוני אחד בתחזוקה זו הוא שטיפה וניקוי קבועים של קווי הביוב שלך. בעוד ששירותים מקצועיים זמינים, ישנן מספר פעולות שאתה, כבעל הנכס, יכול לבצע בעצמך כדי להבטיח את הבריאות והיעילות של מערכת האינסטלציה שלך. במדריך הזה, נפרט מה אתה יכול לעשות כדי לשמור על קווי הביוב שלך נקיים ומתפקדים ביעילות.

לפני שנצלול לטיפים של עשה זאת בעצמך, חשוב להבין מדוע תחזוקה זו חיונית. עם הזמן, פסולת, שומן, משקעים ואפילו שורשי עצים יכולים להצטבר בקווי הביוב שלך, מה שמוביל לבעיות כמו ניקוז איטי, ריחות רעים וגיבויים. תחזוקה שוטפת יכולה למנוע בעיות אלו, ולחסוך לך זמן, כסף והטרחה של התמודדות עם תיקונים יקרים.

טיפים לתחזוקה עצמית של בעל הנכס:

להלן מספר פעולות 'עשה זאת בעצמך' שאתה יכול לנקוט כדי לשמור על קווי הביוב שלך תקינים:

 1. שטיפה במים: שטיפה קבועה של קווי הביוב שלך במים יכולה לעזור לעקור סתימות קלים ולמנוע הצטברות. כל שעליך לעשות הוא להזרים כמות משמעותית של מים דרך כל הביוב שלך, כולל כיורים, מקלחות ושירותים. זה עוזר לשטוף פסולת ושומר על הצינורות שלך נקיים.
 2. ניהול שומנים: גריז הוא אחד האשמים המובילים לסתימות קו ביוב. כדי למנוע זאת, הימנע מלשפוך שמני בישול או שומן לביוב שלך. במקום זאת, אפשרו להם להתקרר ולהפוך למוצקים במיכל, ואז השליכו אותם לפח האשפה (לא לזרוק שמן לאסלה ולא לכיורים!).
 3. בדיקות סדירות: בדיקה חזותית יכולה לעזור לך לתפוס סימנים מוקדמים לבעיות. חפש נזילות או סדקים גלויים בצינורות שלך וטפל בהם בהקדם. אם אתה מבחין בניקוז איטי באחד מהכיורים או הצינורות, הזמן בדיקה מקצועית לבדוק את הסיבה לפני שהבעיה תחריף.
 4. מניעת שורשים: אם יש לך עצים ליד קווי הביוב שלך, מומלץ לשקול התקנה של מחסומי שורשים או טיפולי בקרת שורשים רגילים כדי למנוע משורשי עצים פולשניים לחדור לצנרת שלך.
 5. פתיחת סתימה באמצעות נחש: במקרה של סתימה קלה, אתה יכול להשתמש במקדח ניקוז או נחש כדי לפנות את החסימה. כלים אלה זמינים בקלות בחנויות לחומרי בניין ויכולים להיות יעילים לטיפול בסתימות פשוטות.
 6. השתמש בחומרי ניקוי אנזים: מנקי ניקוז על בסיס אנזים יכולים לסייע בפירוק חומרים אורגניים ולמנוע היווצרות סתימות. שימוש קבוע בחומרי ניקוי כאלה בניקוז שלך יכול להיות אמצעי יזום לשמירה על קווי הביוב שלך. [שימו לב: השימוש בפתרונות לטיהור שפכים טומן בחובו סכנות פוטנציאליות משמעותיות הן לבריאות האישית והן לסביבה. חומרים אלו עלולים לשחרר אדים מזיקים ואף לגרום ל"קפיצות" פתאומיות או לפיצוצים. חובה ללבוש ציוד מגן מקיף, לרבות כפפות ומיגוני עיניים ופנים מתאימים המיועדים לחשיפה כימית. יתר על כן, אין לפרש את המדריך הזה כאישור לשימוש בכל אחד מהחומרים הללו. שמירה קפדנית על הוראות היצרן היא חובה.]
 7. מניעת שטיפה של חפצים זרים: למד את בני הבית שלך להימנע משטיפה של פריטים שאינם שייכים למערכת האינסטלציה, כגון מוצרים סניטריים, מגבות נייר ומגבונים שאינם ניתנים לשטיפה.
 8. לוח זמנים לשטיפה רגילה: בנוסף לפעולות התחזוקה של 'עשה זאת בעצמך', רצוי לקבוע לוח זמנים קבוע לשטיפה. שטיפת קווי הביוב שלך בכמויות גבוהות של מים לפחות פעם בחודש יכולה לסייע במניעת סתימות קלות ובשמירה על זרימת מי השפכים.

תחזוקת קווי הביוב שלך עם פעולות עשה זאת בעצמך לא רק חוסכת לך כסף אלא גם מעצימה אותך להיות פרואקטיבית במניעת בעיות. כאשר אתה לוקח אחריות על בריאות הצנרת שלך, אתה מפחית את הסיכון לתיקונים יקרים ושומר על יעילות המערכת שלך.

עם זאת, חשוב לזכור שאמנם עצות עשה זאת בעצמך יכולות לעזור לך למנוע בעיות קלות, אך ייתכן שהם לא יספיקו כדי לטפל בסתימות גדולות או הצטברות נרחבת. במקרים כאלה, מומלץ לפנות לסיוע מקצועי כדי למנוע בעיות משמעותיות יותר.

לסיכום: שטיפת קווי ביוב

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן