אינפרטק איתור נזילות ייבוש תת רצפתי עובש רטיבות בריכות שחייה

ריח מהביוב

אינפרטק - איתור נזילות מים רטיבות ביוב

תוכן עיניינים

פניה מהירה


פניות לאחר שעות הפעילות יענו בתחילת יום העסקים הבא • במצבי חירום בלבד ניתן לפנות באמצעות הוואצאפ 24/7

חיוג למרכז שירות

מרכז שירות לקוחות פועל

בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00

ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00

במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

אודות אינפרטק

אינפרטק טכנולוגיות מתקדמות בע"מ 

מהחברות המובילות בתחום איתור ואבחון כשלים במערכות אינסטלציה ואיטום במבנים, בקרקע ובבריכות שחיה, איתור ומיפוי תשתיות תת-קרקעיות, שיקום וייבוש מבנים וכן ביצוע תיקונים ייחודים ללא-הרס בתשתיות צנרת מים, ביוב וניקוז.

מערכות הביוב שקיימות בבתים ומבנים כיום, מתוכננות לעצור את הריחות שעלולים לצאת מהמערכת כתוצאה מהפסולת שעוברת בקווי הביוב. בעקבות כך, כאשר קיימת תקלה באחד או יותר ממרכיבי המערכת, ריח מהביוב וריחות לא נעימים עלולים להתפשט ברחבי הבית ולהשפיע על רווחת דיירי הבית ובריאותם.

קיימים מקרים שבהם הריחות מתפשטים ביתר שאת, למשל כאשר מערכת הביוב מפרישה ריחות ישירות למערכת מיזוג האוויר של המבנה, מה שעלול לקרות כאשר בעלי מקצוע פוגעים בצנרת הביוב באמצעות קידוחים שמבוצעים בקירות המבנה.

קיימות מספר סיבות להתפשטות ריחות רעים במבנה, בין הגורמים לריח רע:

  1. סתימה בכיור או סיפון הכיור.
  2. סיפון לא תקין או סיפון שמותקן בצורה לא נכונה.
  3. סתימת ביוב בקו הראשי.
  4. כשל בצנרת, סדק, חור, התנתקות חיבורי צנרת וכדו'.
  5. צנרת מיזוג אוויר מחוברת לצנרת הביוב או מותקנת בצורה לא נכונה, מה שמוביל את הריחות ישירות אל המזגן ואל חלל המבנה.
  6. חוסר בניקיון השוטף של הצנרת, הניקיון אמור להסיר שומנים וחומרים אחרים שמתנקזים לצנרת דרך הכיורים.
  7. ניקוז מכונת כביסה לא תקין.
  8. נשם ניקוז סתום או לא תקין, צנרת האוורור מיועדת בין היתר לוויסות של לחצי האוויר בצנרת, מה שעלול להשאיר את הריחות בצנרת ולהוציא אותם בחלל המבנה.
  9. מחסום ריח בקופסת ביקורת לא קיים או מונח בצורה לא נכונה.
  10. הצטלבות לא תקינה בין מערכת הביוב למערכת ניקוז מי הגשמים.

 

בדיקה לאיתור כשלים וליקויים במערכת הביוב של המבנה, מציגה את נתוני המערכת ומספקת מבט כללי ופרטני על מצב המערכת. בבדיקות שמבצע המאתר המומחה כלולות בדיקות לצילום פנים צנרת הביוב, כמו גם בדיקות מתקדמות הכוללות בדיקת עשן המדמה את אדי הריח העולים מצנרת הביוב.

ריחות רעים מצנרת הביוב עלולים לגרום לבעיות בריאותיות מעבר לאי הנעימות של הריחות הרעים בחלל סגור, מכיוון שהריחות מלווים בהפרשות של גזים וריחות שמופרשים מהפסולת המתנקזת המערכות הביוב.

לאחר צילום הצנרת ניתן לבחון מקרוב את חיבורי הצנרת, ולראות האם קיים כשל ממשי שגורם ליציאת מים ופסולת ממערכת הניקוז, או שגורם להתפשטות ריחות עקב כשל במחסום הריח וכדו'.

בדיקת העשן מדמה את התפשטות הריחות בצנרת הביוב, כך ניתן להתחקות אחרי זרימת האוויר במערכת ולראות אם קיימות חריגות לא רצויות. העשן בו משתמשים בבדיקה הינו עשן ידידותי שאינו מזיק, והזרמתו למערכת מתבצעת באמצעות מכשור חדיש ומתקדם.

במהלך בדיקת העשן מוזרם העשן למערכת הנבדקת, כאשר התוצאה הרצויה היא יציאת עשן אך ורק דרך הפתחים והיציאות של אותה מערכת, מה שמעיד על תקינות המערכת. במידה שהעשן יוצא ממקומות אחרים, כגון: צנרת ניקוז מי גשמים, צנרת מיזוג אוויר או מערכות וצנרות אחרות, דבר זה מעיד על חיבורים לא תקינים בין המערכות או כשלים בחיבורי צנרת הביוב עצמה.

לאחר ביצוע בדיקת העשן ניתן יהיה לראות היכן קיימת יציאה לא רצויה של עשן, מה שמסמל על מעבר לא תקין בין צנרות או כשל ממשי בצנרת הביוב של המבנה. כמו כן, לאחר הבדיקה המאתר המומחה מפיק ללקוח דו"ח ממצאים, אשר בו יפורטו ממצאי הבדיקה בצירוף תיעוד, וכן המלצות לביצוע תיקונים הכרחיים להשבת המערכת למצב תקין.

 

כיצד ניתן למנוע ריחות רעים מהצנרת?

על מנת שנוכל למנוע מריחות רעים לעלות מצנרת הביוב, נוודא שהסיבות להתפשטות הריח המצוינות לעיל לא קיימות אצלנו, ובמידה שקיימות נתקן את הדרוש תיקון (פתיחת סתימה, התקנת מחסום ריח וכדו').

בנוסף, מומלץ לשמור על ניקיון קבוע של הכיור ושל נקודות הקצה האחרות של מערכת הביוב והניקוז, ואף להשתמש בחומר המיועד לפתיחת סתימות, שמנקה את הצנרת וממיס את השומנים והלכלוכים שהצטברו בצנרת.

במידה שמדובר בסיפון שרשורי או סיפון אחר שאינו תקין, או בסתימה בתחילת או במעמקי הצנרת, מומלץ להחליף את הסיפון באחד חדש ולפתוח את הסתימה. כאשר מזמינים אינסטלטור לבצע תיקון מעין זה, מומלץ לבקש שיבדוק את תקינות מחסום הריח הסיפון וכל אביזרי הניקוז.

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 | במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

רטיבות מעל הפנלים

רטיבות מעל הפנלים היא תופעה שמושכת תשומת לב רבה מדיירי הבית, ומפריעה בעיקר מבחינה אסתטית. עם זאת, יש לשים לב לתופעה זו מכיוון שהיא מצביעה

קרא עוד »

רטיבות בתקרה מהשכן

מאבק ברטיבות בתקרה מהשכן: הבנת הסכנות והנזקים הפוטנציאליים שנגרמים מחדירת מים של שכן. למגורים בבניין דירות עם שכנים יש יתרונות וגם אתגרים. למרות שזה נהדר

קרא עוד »
דילוג לתוכן