אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

רטיבות בתקרה

תוכן עניינים: רטיבות בתקרה

בטוח יצא לכם לפחות פעם בחיים להיכנס אל חדר המקלחת ולזהות צבע ירקרק או אפרפר שבא לידי ביטוי בנקודות מפוזרות על גבי משטחים שונים כמו התקרה או הקירות. עובש הוא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בחדרים לחים ורטובים, וחדר המקלחת הופך מהר מאוד אצל רבים לחדר השנוא ביותר בבית. ולמה? ובכן, רטיבות בתקרה היא אחד הגורמים המכריעים בנוגע להימצאות של עובש בחדר המקלחת ובכלל, ומדובר כאן על עניין שלא תוכלו למשוך אותו לאורך זמן, אחרת אתם עלולים להתמודד עם בעיות הרבה יותר חמורות מ"רק" עובש. בעיות כמו התקלפות הקירות, ריחות לא נעימים שמשתלטים על הבית ועוד הן רק חלק מהבעיות שעליהן אנחנו מדברים, אז במקום להתמודד עם כל אלו – בואו ונמצא יחד פתרון לבעיית רטיבות בתקרה.

איך אני יכול לדעת אם יש לי רטיבות בתקרה?

רטיבות בתקרה מצביעה על כשל באחת ממערכות המים של הדירה, מה שאומר שכדי לפתור את הבעיה בזמן קצר ובצורה מדויקת נצטרך להבין בדיוק את היקף הנזילה ואת מצב המערכת שממנה יוצאים המים. כשאנחנו מדברים על רטיבות בתקרה כדאי שנחלק את סוגי הרטיבות ונבין מה כל אחד מהם אומר לנו, כך נוכל לתקשר בצורה ברורה יותר עם בעלי המקצוע שאיתם אנחנו יוצרים קשר לקבלת שירות.

רטיבות בתקרה באמצע התקרה – הרטיבות הראשונה היא רטיבות שמופיעה באמצע התקרה ומצריכה בדרך כלל מיקום של דלי מתחת לטפטוף המים. זאת רטיבות שמגיעה בדרך כלל מהקומה העליונה בין אם מדובר בשכן שמתגורר מעליכם ובין אם מדובר בגג רעפים או גג עם יריעות ביטומניות. הרטיבות מצביעה על כשל במערכת הניקוז או האיטום של הקומה העליונה ויש צורך בבדיקה כדי לקבוע את מקור הנזילה וכדי להמליץ על טיפול מתאים.

רטיבות בתקרה במפגש קיר תקרה – כאשר הרטיבות מופיעה בין הקיר לבין התקרה (בזווית המפגש שבין הקיר לבין התקרה), זאת יכולה להיות נזילה שנגרמה גם ממערכות האיטום כמו שצוין קודם, וגם מצנרת המים או הביוב. במקרים מסוימים נזילה יכולה להגיע מהצנרת המשותפת של הבניין, במקרה כזה תידרש בדיקה מלאה לצנרת המשותפת אשר תצביע על מיקום הנזילה המדויק ותחסוך עלויות רבות לדיירים וועד הבית.

רטיבות בתקרה אמנם מתחילה ומבעבעת מתחת לפני השטח, אולם את התוצאות שלה אתם עומדים לראות באופן כמעט מידי. ראשית, רטיבות בתקרה באה לידי ביטוי דרך טיפות שזולגות מהתקרה ונאספות לשלוליות על רצפת החדר. זוהי הדרך הפשוטה ביותר להבחין ברטיבות בתקרה, והיא גם המסוכנת מביניהן.
בנוסף, רטיבות בתקרה תביא לחריצים וסדקים ברורים בקירות, עובש וריח בולט ומאוד לא נעים. ברגע שתתקלו במה שנדמה לכם כמו רטיבות בתקרה, זה בדיוק הרגע גם לפתור את הבעיה הטורדנית הזו.

רטיבות בתקרה – מה עושים?

רטיבות בתקרה היא לא רק בעיה אסטתית שדורשת טיפול שטחי וקוסמטי, אלא תסמין לבעיה עמוקה יותר שדורשת אבחון מעמיק וטיפול מהיר ומקצועי. אין טעם לגרד את סימני הרטיבות ולתקן עם שפכטל וצבע חדש, בדיוק כמו שאין טעם לחבוש עם פלסטר פצע ירי, זה פשוט לא עובד ולא מתחיל לפתור את הבעיה!

אז מה עושים? קודם כל מאבחנים את המקור לנזילה ומטפלים בו, לאחר מכן משקמים את כל מה שדורש שיקום ורק לבסוף מגיע התור של הטיפול הקוסמטי שיחזיר את המראה התקין והטוב לקדמותו.

רטיבות בתקרה נגרמת בדרך כלל מעצם העובדה שקירות הבית שלכם לא אטומים מספיק ולא עמידים בפני חדירה של מים מבחוץ אל הפנים. העניין הזה הופך בעייתי יותר כמובן בעונת החורף שמביאה איתה גשמים עזים שעלולים לחדור בכל רגע אל תוך הבית. מעבר לנראות והריחות, עלולה להיות כאן בעיה ממשית שחוצה את גבולות הרטיבות בתקרה ומגיעה עד הבריאות האישית שלכם.
במצב שכזה יש להזמין אנשי מקצוע שיודעים להתמודד עם רטיבות בתקרה בצורה טובה ותוך שימוש במגוון הכלים המתקדמים ביותר על מנת להעלים אותה ולגרום לה לא לחזור. אז איך זה קורה?

מאתר נזילות מוסמך ידע בדיוק איך להתמודד עם הבעיה

אז בשלב הראשון והחשוב ביותר יש לזהות מאיפה מתחילה הרטיבות בתקרה. יכול להיות שגורם ספציפי באיזור מסוים בתקרה הוא רטוב יותר ומפריש ממנו אל יתר האיזורים, ולכן הבעיה שצריך למגר הוא אותו איזור ספציפי. אנשי מקצוע יוכלו להשתמש בכלים מתקדמים על מנת לאתר את אותו האיזור, ולהבין איך להתמודד איתו בשלב הבא.
אם הבעיה היא נקודתית, ניתן יהיה להתמודד איתה יחסית בקלות, אך אם הרטיבות בתקרה כבר הצליחה להתפשט לעוד מקומות – מדובר כבר על תהליך מורכב בהרבה יותר.

טיפ חשוב בנושא: המים פועלים לא מעט פעמים בניגוד להיגיון שלנו! גם אם לא נראה לכם סביר שבגלל כשל בצנרת יופיעו כתמי רטיבות במרחק גדול מהכשל עצמו, המים מוצאים את הדרך להגיע למקום שנוח להם להגיע אליו. לכן, חשוב להפעיל חוות דעת מקצועית ולא לנחש את דרכנו לפתרון, הליווי של איש מקצוע אמין ומקצועי חשוב מאוד לפתרון הבעיה ולצמצום העלויות שיהיו כרוכות במציאת הכשל ובתיקונו.

רטיבות בתקרה – הפתרון לבעיה

לאחר איתור המיקום המדויק של הנזילה בצנרת הביוב, מאתר הנזילות יציג בפניכם את האפשרויות העומדות בפניכם לתיקון הכשל. במקרים של כשל בצנרת הביוב או הניקוד מומלץ לבצע תיקון פנימי ללא הרס או פתיחה, תיקון צנרת פנימי מעניק לכם חידוש מלא לקטע הנרת הכושל כך שהוא אפילו חזק יותר מהצינור המקורי.

לאחר איתור מקום הנזילה, במקרים המתאימים לכך בעלי מקצוע יוכלו להסיר את השכבות הרטובות ולמלא אותן בחומרים דוחי רטיבות כאשר מדובר בכשל במערכת איטום כזאת או אחרת. בדרך כלל השימוש בחומרים האלו יהיו גם בתוך הבית וגם מחוצה לו, כך שהמבנה יהפוך למבנה בלתי חדיר למים. בכל מקרה, חשוב לוודא שבעל המקצוע משתמש בחומרים שלא עלולים להכיל רכיבים שעלולים לפגוע בבריאות שלכם, ושגם יועילו לאורך זמן.

איך בוחרים בעל מקצוע כדי להתמודד עם רטיבות בתקרה?

לפני שתבחרו מי יבצע עבורכם את העבודה, חשוב מאוד לבצע סקר שוק. סקר שכזה יוכל לתת לכם את התמונה המלאה של מחירים, מקצועיות, המלצות והשוואות, וכך תוכלו לבחור את בעל המקצוע שייראה לכם הוגן ומקצועי מספיק. בכל מקרה, מומלץ לא להמתין ולתת לבעיית רטיבות בתקרה להתפתח, ולהתמודד איתה ברגע שהיא מופיעה.

לאחר איתור מקור הנזילה המדויק, המאתר המוסמך ימליץ על דרכי הפעולה ההכרחיות להמשך הטיפול. בדו"ח איתור הנזילות (חוות דעת מומחה) יציין המומחה את ההמלצות לביצוע התיקונים ואף ימליץ עבורכם על בעל מקצוע מתאים לביצוע עבודות התיקון. גם במהלך ביצוע עבודות התיקון צריכה להיות תקשורת שוטפת בין בעלי המקצוע לבין המומחה שביצע את הבדיקה, כדי שהמומחה יוכל להסביר את תמונת המצב המלאה, ויכוון את בעלי המקצוע במהלך ביצוע התיקון.

חברה המתמחה ברטיבות בתקרה היא הפתרון המושלם

חברה שיש לה את הידע, הכלים והניסיון על מנת להתמודד עם בעיית רטיבות בתקרה ואיתור נזילות היא הפתרון הנכון בשבילכם, במיוחד כאשר חברה כזו בדרך כלל תחזיק בידע וכלים נוספים להתמודדות עם בעיות דומות נוספות. בצורה זו תוכלו לשלב כמה תיקונים בפעם אחת, שיכללו תיקונים כמו איתור, ייבוש וכל מה שתצטרכו.

דוגמה לכך אפשר להביא מעולם הרפואה, כאשר חולה ניגש לרופא פרטי או ניגש לבית חולים, היכולות של שתי המקומות והעזרה שהם יכולים להציע שונה בתכלית. בבית החולים נמצאת קשת רחבה של מומחים כך שאם משהו משתבש חלילה יש לרופא עם מי להתייעץ ואף להעביר את הפציינט להמשך טיפול אצל רופא אחר. כך בדיוק המקרה כאשר מדובר ב'בית חולה', חברה שמתמחה בתחום מחזיקה צוותים רחבים וכמות גבוהה של מומחים שמעניקים מהידע והניסיון שלהם לכל מקרה ומקרה. כך, תוכלו לקבל מענה מלא לבעיה שלכם מתחילת התהליך ועד סופו, כאשר בכל התהליך אתם מתקשרים עם חברה אחת שמלווה אתכם לאורך כל התהליך עד לסיומו.

דברים נוספים שחשוב לדעת על רטיבות בתקרה

היתרון הבולט של איתור וטיפול ברטיבות בתקרה בשנת 2023 הוא שהוא מתבצע ללא טיפה של הרס. לא תשמעו כאן על שבירת קירות או שבירת צינורות, והעניין הזה יכול לקרות באמצעות סיבים אופטיים הנושאים עמם מצלמה איכותית שמאפשרת אבחון מלא של הכשלים הקיימים בצנרת.
גם הליך הייבוש שלאחר איתור ותיקון של רטיבות בתקרה הוא הליך פשוט שלא מצריך החלפת אריחים או הרס נוסף בבית. באמצעות כמה קידוחים קטנים ניתן לייבש את שכבת המצע שמתחת לרצפה ביעילות, מבלי בלאגנים גדולים וכאבי ראש.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן