אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

קורס תרמוגרפיה

מדע תרמי הוא ענף בפיזיקה העוסק בחקר החום והטמפרטורה והשפעותיהם על החומר. עקרונות המדע התרמי מבוססים על חוקי יסוד של התרמודינמיקה וחיוניים להבנת מגוון רחב של תופעות פיזיקליות, החל מתפקודם של מנועים ומערכות קירור ועד להתנהגות של כוכבים וגלקסיות.

תרמוגרפיה, הידועה גם בשם הדמיה אינפרא אדום או הדמיה תרמית, היא טכניקה ללא מגע המאפשרת הדמיה ומדידה של שינויים בטמפרטורה על פני השטח של עצם או בתוך מבנה. לטכניקה זו מגוון רחב של יישומים בתחומים שונים, לרבות רפואה, מדעי הבניין, הנדסת חשמל ומדעי החומרים.

השלב המודרני של התרמוגרפיה החל בשנות ה-90 ונמשך עד היום. במהלך תקופה זו, התפתחות טכנולוגיית המיקרובולומטר והגלאים הלא מקוררים הפכה את התרמוגרפיה לנגישה ונפוצה יותר. גלאים אלה אינם דורשים קירור, מה שהופך אותם לזולים וניידים יותר.

התרמוגרפיה מצאה גם יישומים חדשים בתחומי מדעי הבניין, הנדסת חשמל ומדעי החומרים. במדעי הבנייה משתמשים בתרמוגרפיה לאיתור נזילות אוויר, פגמים בבידוד ובעיות רטיבות. בהנדסת חשמל הוא משמש לאיתור נקודות חמות ברכיבי חשמל ולניטור מערכות חלוקת חשמל. במדעי החומרים, הוא משמש לחקר התכונות התרמיות של חומרים ולאיתור פגמים בחומרים מרוכבים.

קורס תרמוגרפיה למדעי הבניין

קורס עיוני ומעשי לצילום ופענוח של תמונות תרמיות, לאיתור נזילות ונזקי מים במבנים. במהלך הקורס נעמוד על הנושאים המרכזיים שיתנו לנו את הרקע ואת הבסיס לשימוש נכון ומקצועי במצלמה תרמית, במהלך עבודתנו כמאתרי נזילות ונזקי מים מוסמכים. הקורס יעניק לך את היכולת לבצע בדיקות איכות מקיפות למערכות המים השונות שמותקנות במבנים, ואת הכלים והיכולת לפענח את הצילומים התרמיים וכך להציג ללקוח את ממצאי הבדיקה כשהם פשוטים וברורים להבנה.

לאחר מעל עשרים שנים של ניסיון וידע שצברנו, גם דרך ניסיון וגם דרך הכשרות שהמומחים שלנו עברו בארץ ובעולם. מכללת אינפרטק גאה להציג את קורס התרמוגרפיה למדעי הבניין, קורס רחב ומקיף שייתן לך את כל מה שאתה צריך כדי לבצע בדיקות תרמיות מקיפות למבנים.

החלק של מדע התרמוגרפיה מגיע אלינו לתחום איתור הנזילות, כשהוא משולב יחד עם הידע והבדיקות האחרות שמשולבות יחד איתו. במהלך הקורס נשייך את עולם התרמוגרפיה לכל מערכת שאותה נצטרך לבדוק בבניין, כך שנוכל להבין כיצד אנחנו מיישמים את המדע שעומד מאחורי התרמוגרפיה במהלך הבדיקות שלנו באופן שוטף ביומיום.

בקורס נלמד כיצד לבצע צילום תרמי וכיצד צריך לפענח את הצילום, גם להבנה שלנו בתור בעלי מקצוע כדי שנוכל לדעת מה להמליץ ללקוח וגם כדי שהלקוח יקבל את הנתונים מהשטח מתוך הבנה מלאה וברורה. כמו כן, נלמד את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להימנע מטעויות, גם טעויות שלך בתור בעל מקצוע וגם טעויות של הציוד שעלול לכוון אותנו לכיוונים לא נכונים.

איך זה פוגש אותך בשטח

מאתר נזילות מים משתמש בדרך קבע במצלמה תרמית, בין אם מדובר בנזילה או רטיבות שמגיעה בעקבות פיצוץ בצנרת אספקת המים של הדירה ובין אם מדובר באבחון כשלים במערכת האיטום של הגג או המרפסת. בסופו של יום, כשאתה מגיע לבדיקה וצריך לתת ללקוח תוצאות, גם אם אתה יכול 'לעלות' על הבעיה בלי המכשור במקרים מסוימים. עצם העובדה שאתה יכול להציג את הכשל בצורה ברורה ללקוח, מעלה את האמון שלו בך ובידע שעומד מאחורי המילים שלך.

בנוסף, הצילום והפענוח התרמי תורם רבות במקרים בהם קיימים חילוקי דעות בין צדדים שנגררים לבתי המשפט בישראל. בבית המשפט תוכל להציג את הצילום התרמי בחוות דעת המומחה שהפקת ללקוח, כך שגם אנשי המקצוע האחרים יוכלו לראות את הנתונים שאתה מביא מהשטח. כנ"ל לגבי ההיבט המשפטי, ברגע שאתה יכול להציג נתונים ברורים מהשטח שמציגים את הכשל או התקלה בצורה ברורה, אין הרבה מה לדון בנושא מעבר לשיקוף התמונה המציאותית של הלקוח בשטח.

היכולת התרמית שלך מעניקה לך גם גב חזק בכל מה שקשור להמלצות המקצועיות שאתה ממליץ ללקוח כדי שהוא יפתור את הבעיה אחת ולתמיד. למשל, במקרים מסוימים אתה עלול להגיע לבדיקה של גג שטוח שעליו מיושמות יריעות ביטומניות, ואתה איתרת את מקור הכשל באחד האזורים של הגג בצורה מדויקת ונקודתית. אממה, קבלן האיטום או אחד השכנים או כל אדם אחר לצורך העניין, עלול לדרוש החלפה של כל מערכת האיטום של הגג מסיבה כזאת או אחרת (מקצועית או שלא). ובדיוק כאן נכנסת היכולת שלך להציג את הנתונים של הצילום התרמי, שהובילו אותך להמליץ המלצה נקודתית שאינה כוללת החלפה מלאה של מערכת האיטום של הגג.

איך מתחילים ללמוד

הצטרפו ללמוד את המקצוע שיכשיר אתכם לביצוע של צילום תרמי מדויק לאיתור נזילות ונזקי מים במבנים. תעודה רשמית מטעם מכללת אינפרטק "תרמוגרפיה למדעי הבניין".

כעקרון מומלץ ללמוד את הקורס בשילוב עם קורס איתור נזילות ונזקי מים שנותן מעטפת מלאה לכל מערכות המים ולכל סוגי הטכנולוגיות של שיטת ה'אל הרס', מעבר ללימודי התרמוגרפיה של המצלמה התרמית.

קהל יעד: אינסטלטורים, אנשי איטום, אנשי 'בדק בית', מהנדסים, הנדסאי בניין, שמאי רכוש, אדריכלים ובעלי רקע טכני המעוניינים לפתח קריירה מצליחה בתחום.

צוות המרצים:

שמוליק רוזן, אריה יהודה, ניר יהודה, טל יהודה.

סילבוס הקורס:

 • מבוא לתרמוגרפיה אינפרה אדום
 • חום וטמפרטורה
 • מושגי יסוד
 • עיקרי המדע התרמי
 • טכניקות מדידה
 • תיאוריית העברת חום
 • מצלמה תרמית – כלי מדידה
 • הכרת המצלמה התרמית
 • יישומים תרמיים למעטפת בניין
 • יישומים תרמיים למערכות בידוד תרמי
 • יישומים תרמיים לאיתור כשלי איטום
 • יישומים תרמיים לאיתור כשלים בצנרת אספקת מים
 • מבחן הסמכה של Infratek

השתלמות מעשית

לאחר סיום הלימודים המקוונים מוזמנים התלמידים להשתלמות מעשית, בה נצא יחד לשטח לתרגול מעשי של הבדיקות שלמדנו בקורס ותרגול של תפעול המכשור המתקדם.

צוות המרצים: אריה יהודה, שמוליק רוזן, טל יהודה וניר יהודה.

מה הקורס תורם למשתתפים

ההרשמה לקורס תרמוגרפיה במדעי הבניין מציידת אנשי המקצוע, במערך מגוון של מיומנויות ויכולות חיוניות לאיתור וניהול נזילות מים בצורה יעילה במבנים. המשתתפים יקבלו הבנה מעמיקה של תרמוגרפיה אינפרא אדום, מה שיאפשר להם לזהות שינויים בטמפרטורה המסמנים נזילות מים פוטנציאליות או חדירות לחות. יתרה מכך, הקורס יקל על פיתוח מיומנויות בפרשנות וניתוח נתונים, ויאפשר לאנשי מקצוע להבחין בחומרת נזילות המים ולתכנן אסטרטגיות תיקון מתאימות. בנוסף, הקורס שם דגש על ידע בחומרי בניין ורכיבים מבניים, המאפשר למאתר נזילות מים לזהות נקודות תורפה פוטנציאליות בהן עלולות להתרחש נזילות. בנוסף, הקורס מטפח הבנה מקיפה של חוקי בנייה ותקנות, ומבטיח שאנשי מקצוע דבקים בסטנדרטים של התעשייה ובדרישות החוק והתקנים.

נזילות מים בבניינים יכולות לנבוע ממקורות שונים, לרבות בעיות צנרת, נזקי גגות או ליקויים מבניים. נזילות אלו עלולות להוביל לנזק רב, לפגיעה בשלמות המבנית של המבנה ולגרום להפסד כספי משמעותי. יתר על כן, צמיחת עובש וטחב כתוצאה מנזילות מים עלולה להוות סיכונים בריאותיים לדיירים, מה שמוביל לבעיות נשימה ומחלות אחרות. תפקידו של מאתר נזילות מים הוא חיוני בזיהוי בעיות אלו באופן מידי ויישום פתרונות יעילים לצמצום הנזק הפוטנציאלי. מאתר נזילות מים מיומן חייב להיות בעל הבנה מקיפה של צילום תרמי, חומרים ומורכבויות של מערכות אינסטלציה, בין היתר.

מערך המיומנויות המקיף שנרכש באמצעות קורס התרמוגרפיה במדעי הבניין משפר באופן משמעותי את היעילות של אנשי מקצוע בעבודתם היומיומית כמאתרי נזילות מים במבנים. היכולת לבצע בדיקות תרמוגרפיות אינפרא אדום יסודיות מקלה על זיהוי מהיר של נזילות מים וחדירת לחות, ומאפשרת התערבות בזמן הנכון כדי למנוע נזק נוסף. בנוסף, המומחיות הנרכשת בפרשנות וניתוח נתונים מאפשרת לאנשי מקצוע להעריך במדויק את חומרת נזילות המים ולתעדף את ההמלצות לפעולות תיקון בהתאם. יתרה מכך, ההבנה המעמיקה של חומרי בניין ורכיבים מבניים מעצימה את מאתר נזילות המים לאתר נקודות תורפה פוטנציאליות וליישם אמצעי מנע למניעת נזילות עתידיות.

לסיכום: קורס תרמוגרפיה

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן