אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

כרסום שורשים בצנרת ביוב

חדירת שורשים אל תוך צנרת הביוב, היא תופעה שגורמת לסתימות בצנרת הביוב והצפות מי ביוב לתוך בתים. השורשים חודרים לצינור בחיפוש אחרי מים ובכך חוסמים את זרימת המים והלכלוך, מה שיוצר מצב שבו הפסולת יוצאת אל מחוץ לצינור. יציאת הפסולת אל מחוץ לצינור עלולה לגרום לנזילות מים וביוב בתוך הבית, וגם להצפה מלאה שבסופו של דבר מעלה את כל תוכן שצינור אליכם הביתה.

הפתרון לבעיה הזאת הוא פשוט ונוח, כרסום שורשים באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. הכרסום של השורשים מתבצע בעזרת מגוון של מכשירים שכל תפקידם הוא לכרסם ולרסק את השורשים כך שיהיה אפשרי לשטוף אותם החוצה ולפנות את הדרך בצינור לזרימה חופשית של מים ולכלוך.

איך מתבצע כרסום שורשים בצנרת הביוב

כרסום שורשים מתבצע לאחר צילום ובדיקה פרטנית לצינור שאליו חדרו השורשים. במהלך הבדיקה המומחים אוספים נתונים על מצבו של הצינור ועל רמת החומרה של חדירת השורשים אליו, כך שניתן להתאים פתרון מתאים לבעיה. נתונים כגון: מצב הצינור הנבדק, כמות השורשים שחדרו לצינור, גודל ועובי השורשים, המיקום המדויק של נקודת החדירה של השורשים ונתונים נוספים.

הבדיקה נועדה בין היתר גם להכשיר את הקרקע לתיקון שיתבצע לאחר מכן, כמו גם לשקף את מצבו הכללי של הצינור. הבדיקה מתבצעת באמצעות מצלמת צנרת בעלת ראש סיב אופטי, שמוחדרת אל תוך הצינור ומצלמת אותו מבפנים לכל אורכו. במהלך הצילום ניתן לראות את הנזקים שעוללו השורשים לצינור, והמומחים יכולים לאבחן כל כשל ולהתאים לו פתרון מתאים ובר קיימא.

לאחר שהתברר שחדרו שורשים לצינור ובבדיקה אנחנו רואים את המיקום המדויק שלהם ואת חומרת החדירה, המומחים מתאימים שיטת פעולה לכרסום השורשים. אחת מהשיטות המצויות לחדירת שורשים בישראל היא כרסום השורשים באמצעות רובוט עם ראש מכרסם וחותך. את הרובוט מחדירים אל תוך הצינור ובעזרתו מכרסמים וחותכים את השורשים לחתיכות קטנות, את החתיכות הקטנות שוטפים החוצה מהצינור כך שנשאר לנו צינור נקי ויבש.

לאחר שבוצעה מלאכת כרסום ופינוי השורשים מהצינור, נשאר לנו הצעד הבא שהוא חידוש ותיקון הצינור עצמו לאחר שהשורשים חדרו אליו. בדרך כלל שורשים מוצאים פתחים קיימים בצינור, חורים או סדקים, ודרכם הם חודרים אל תוך הצינור. בגלל שזאת הדרך הקלה ביותר בשבילם לחדור אל הצינור ולהזין את עצמם מהמים והחומרים האחרים שעוברים בצינור. אממה, ישנם מקרים שבהם השורשים ממש חודרים ומפצחים את הצינור, אלו שורשים חזקים יותר מהרגילים וגם בהם אנחנו נתקלים באופן יומיומי במהלך עבודתנו ברחבי הארץ.

איך מחזירים את הצינור למצבו התקין

עכשיו שפונו מהצינור השורשים השאיפה שלנו היא לגרום לצינור לחזור לקדמותו, ותוך כדי כך גם לוודא ששורשים אחרים לא יחדרו אל הצינור אחרי התיקון. אז איך אנחנו עושים את זה?

כאן נכנסת הטכנולוגיה החדשה (יחסית) בתחום, טכנולוגיית תיקון צנרת ללא הרס. איך זה עובד? המומחים מחדירים בלון ארוך לתוך הצינור, הבלון עטוף בבד זכוכית חזק (פיברגלס), בד הזכוכית משוח בחומרי הדבקה והקשיה חזקים ועמידים במים. הבלון העטוף מוחדר פנימה אל תוך הצינור עד למיקום של הכשל החור או הסדק, שם מנפח המומחה את הבלון שנצמד בצורה הרמטית וחזקה אל דפנות הצינור. לאחר כשעה בערך של המתנה הבד יוצר מעטפת מלאה סביב הצד הפנימי של הצינור וכך נוצרת שכבה נוספת לצינור שאוטמת את הסדקים והחורים שנמצאים שם.

השיטה הזאת מצליחה מאוד ומעניקה שקט תעשייתי לזמן ארוך, היא מתבצעת ללא חפירה או חשיפה של הצינור כך שהבית שלכם נשאר נקי כמו בית מרקחת לאחר שעות הפעילות.

למה לי לבצע כרסום שורשים ותיקון? אי אפשר לחיות עם זה?

אז ככה, עם הכל 'אפשר לחיות' רק השאלה היא כמה נוח יהיה לכם לחיות עם זה. שורשים בביוב גורמים למצבים לא נעימים שיגררו אתכם להזמין בכל כמה ימים אנשי מקצוע לפתיחת סתימות חוזרות ונשנות. בין היתר גם הצפה של מי ביוב אינה מחוץ לתמונה כך שייתכן מצב שבו תמצאו את עצמכם צועדים בבית שלכם בתוך שלולית ביוב אחת גדולה. לא נעים, לא בריא ולא מומלץ.

מעבר לסכנת החלה בגלל ההצפה גם החלק הבריאותי משחק פה תפקיד מכריע. כפי שידוע לכל בר דעת, מי ביוב אינם ראויים לשתייה. ומעבר לזה הם מכילים חומרים שהשתיקה יפה להם, והריח שהם מפיצים לא נכנס לרשימת הבשמים המובילים בשוק. מעבר לריח יש גם את ההיבט הבריאותי, לא מומלץ לנשום את האדים והריחות שהמים האלו מפיצים. בנוסף, החיידקים והזוהמה שמגיעים יחד עם המים והפסולת, עלולים לגרום לבעיות בריאותיות ולזיהומים. בקיצור, טפלו בבעיה לפני שהיא גדלה ומגיעה למימדים מסובכים לטיפול.

מי שפכים העולים על גדותיהם לתוך הבית הם מצב חמור שעלול להיות מסוכן. להלן רשימת הסכנות שדיירי הבית עלולים להיתקל בהן במקרה של הצפת ביוב:

 • סיכונים בריאותיים: חשיפה לשפכים גולמיים מהווה סיכונים בריאותיים משמעותיים, לרבות התפשטות פוטנציאלית של מחלות, גסטרואנטריטיס, דלקות עור ובעיות נשימה עקב חיידקים ופתוגנים מזיקים הנמצאים במי ביוב.
 • זיהום חללי מגורים: הצפת ביוב עלולה לזהם רצפות, קירות וחפצים אישיים, לדרוש ניקוי מקיף ואף עלול לחייב החלפת פריטים שניזוקו.
 • נזק מבני: חשיפה ממושכת לביוב עלולה להוביל לנזקים מבניים לבית, הפוגעים ביציבות ובשלמות המבנה, שעלולים לדרוש תיקונים יקרים.
 • מפגעי חשמל: הצפת ביוב עלולה להגיע לשקעי חשמל וחיווט, מהווים סיכון להתחשמלות ולשריפות.
 • התפשטות חרקים ומזיקים: הצפת ביוב עלולה למשוך חרקים ומזיקים, וליצור מערכת חדשה של בעיות המשפיעות הן על הבריאות והן על הנוחות.
 • צמיחת עובש: לחות מהצפת ביוב עלולה לקדם צמיחת עובש וטחב, העלולים לגרום לאלרגיות, לבעיות נשימה ולנזק לרכוש.
 • מעבר דירה זמני: במקרים חמורים, ייתכן שדיירי הבית יצטרכו לפנות את ביתם באופן זמני תוך כדי ביצוע תיקונים וניקיון, מה שיוביל לאי נוחות והוצאות נוספות.
 • ריח ואיכות אוויר: גלישת ביוב גורמת לריחות רעים שעלולים לחלחל לכל הבית, ליצור סביבת מגורים לא נוחה ולהשפיע על איכות האוויר בתוך הבית.
 • ירידת ערך: היסטוריה של הצפת ביוב יכולה להוביל לירידה בערך הנכס ולהפוך אותו למאתגר יותר למכירה בעתיד.
 • אובדן חפצים אישיים: תושבים עלולים לסבול מאובדן חפצים אישיים, כגון רהיטים, שטיחים ופריטים סנטימנטליים, עקב זיהום ביוב.
 • מצוקה רגשית: התמודדות עם הצפת ביוב היא מצוקה רגשית שעלולה להוביל ללחץ, חרדה ותחושת חוסר ביטחון בביתו הפרטי.

אפשרי לעשות את זה לבד?

לכרסם שורשים צריך ציוד מתאים, לתקן את הצינור צריך ציוד מתאים. לבד, תוכלו לאבחן את הצינור מצדו החיצוני ותו לא. בייחוד כאשר מדובר על תופעה שללא טיפול מדויק עלולה להתרחב ולהתפשט, שהרי השורשים שחדרו היום לצינור יכולים לחדור גם מחר אם הצינור לא יתוקן.

מעבר לכך, גם אנשי מקצוע מנוסים אינם חפים טעויות. מה שאומר שאלו שאינם מתורגלים במקרים האלו ואינם מבצעים באופן יומיומי את התיקונים והאבחונים, ככל הנראה יעשו טעויות קריטיות ברצף. לכן, מומלץ להיעזר במומחים ואנשי מקצוע בלבד. מיוחד כשמדובר במי ביוב שההתעסקות איתם עלולה להיות מסוכנת לבריאות כפי שצוין לעיל. אם בכל זאת החלטת לטפל בעניין בעצמך, שים לב להתמגן כמו שצריך במסיכות כפפות וכו'.

בהתחשב בסכנות הפוטנציאליות הללו, חיוני לטפל בהצפת ביוב באופן מידי ולנקוט באמצעי מניעה כדי למזער את הסיכון לאירועים כאלה. תחזוקה שוטפת של מערכת האינסטלציה שלך, זיהוי מוקדם של בעיות ופעולה מהירה במקרה של סתימות או סימני אזהרה יכולים לסייע במניעת ההשלכות החמורות של הצפת ביוב.

לסיכום: כרסום שורשים בצנרת ביוב

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן