אינפרטק איתור נזילות ייבוש תת רצפתי עובש רטיבות בריכות שחייה
חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

איתור רטיבות

אינפרטק - איתור נזילות מים רטיבות ביוב

תוכן עיניינים

פניה מהירה


פניות לאחר שעות הפעילות יענו בתחילת יום העסקים הבא • במצבי חירום בלבד ניתן לפנות באמצעות הוואצאפ 24/7

חיוג למרכז שירות

מרכז שירות לקוחות פועל

בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00

ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00

במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

אודות אינפרטק

אינפרטק טכנולוגיות מתקדמות בע"מ 

מהחברות המובילות בתחום איתור ואבחון כשלים במערכות אינסטלציה ואיטום במבנים, בקרקע ובבריכות שחיה, איתור ומיפוי תשתיות תת-קרקעיות, שיקום וייבוש מבנים וכן ביצוע תיקונים ייחודים ללא-הרס בתשתיות צנרת מים, ביוב וניקוז.

רטיבות במבנה היא בעיה הנגרמת כתוצאה מנזילה או הצפה. לרוב, כאשר הבעיה קלה היא לא תורגש ויתכן כי תעדיפו להתעלם ממנה. אולם, למרות שהדבר נראה כך דעו כי היא דורשת טיפול מידי. הנזק העלול להיגרם כתוצאה מרטיבות מתמשכת יתבטא הן בפן הכלכלי והן בפן הבריאותי. הסימנים המרכזיים המעידים על כך כי קיימת רטיבות במבנה יהיו: התנפחות הטיח ונשירתו, בשלב מתקדם של הרטיבות תתקלו גם בהתקלפות הצבע, הצטברות חול רטוב מתחת לרצפה, רטיבות במשקופים ובדלתות ועוד. בנוסף, כתוצאה מסביבה לחה, עלולות לצוץ מושבות של עובש בכל רחבי הדירה ולא רק באזור הנגוע, התפתחות זו תזיק הן לתכולת הדירה והן לבריאות של בני הבית. מעבר לכך, רטיבות תת ריצפתית עלולה להגיע גם לשאר חלקי הבית ובדרך תיצור פגיעה שעלולה להיות בלתי הפיכה למשקופים לקירות ואף לתשתיות עצמם.

למה חשוב לבצע בדיקת רטיבות

כאמור, עליכם לדעת, כי גם אם תבחרו להתעלם מסימני נזילה, היא לא הולכת להעלם מעצמה ועל כן חשוב לטפל בה בהקדם האפשרי. החשיבות היא רבה גם משום שככל שתחכו יותר ותתעכבו בטיפול, הנזילה תחמיר, זאת משום שהמקור ממנו המים יוצאים עלול לגדול. לפיכך, במידה ואתם רואים נזילה, עליכם לקרוא באופן מידי לאדם מוסמך שיבוא לבדוק את מקור הרטיבות. במידה ויש לכם רק חשד קל לקיומה של נזילה, לפני קריאה למומחה, ישנה אפשרות לבצע מספר בדיקות באופן עצמאי על מנת להבין האם אכן היא קיימת. למשל, באפשרותכם לסגור את ברז המים הראשי ובמידה ותראו כי שעון המים ממשיך לפעול לאחר הסגירה, תוכלו להבין כי אכן קיימת נזילה ולקרוא לאיש מקצוע שיאתר ויטפל בה.
שימו לב, כי מעבר לכך שהנזילה לא תעלם מעצמה ולנזקים שהיא גורמת בטווח הארוך, נוכחותה עלולה לגרום נזק לאיכות החיים שלכם גם בטווח המידי. המים החודרים אל הבטון ונשארים בו, יגרמו לפגיעה בבידוד הבית. דבר זה ישפיע על שינויי הטמפרטורה של כלל הבית בקיץ ובחורף. בנוסף, כאשר יש נזילה חשבון המים עולה וככל שממתינים בטיפול הוא יהיה יקר יותר. דבר נוסף שעליכם לשים לב אליו הוא ההיבט הבריאותי, במידה והרטיבות גורמת לעובש הדבר פולט חומרים רעילים לאוויר ועלול להסב לכם נזקים בריאותיים בטווח המידי או העתידי.

רכישה או השכרה של דירה

במידה והנכם עומדים בפני כניסה לדירה שכורה או בפני רכישת דירה חדשה, חשוב מאוד שתשימו לב ותבדקו את עניין הרטיבות בדירה. כדאי לדעת כי בדירות ישנות ישנם סיכויים גבוהים יותר לנזקים מהצנרת. בדירות אלו ניתקל בתופעות רבות של נזילות ורטיבות, הדבר יופיע בעיקר בחדרים עם נקודות מים מרובות כמו חדר האמבטיה, השירותים והמטבח. במידה ואתם עומדים לקראת רכישה, מומלץ לשאול את המוכר שאלות שיתנו לכם אינדיקציה בדבר מצב הצנרת. בררו מתי הוחלפה הצנרת לאחרונה, אילו תיקונים התבצעו, ובהתאם לכך, חישבו מהי התדירות בה מתרחשות בעיות אלו בדירה. בנוסף, בין אם אתם קונים ובין אם משכירים, מומלץ מאוד לבחון באופן יסודי את הכיורים, האמבטיה והאסלה. במידה ותראו כי קיימים סדקים באסלה או בכיור, התקלפות וחלודה בפתח הניקוז, הדבר עלול להעיד על קיומה של רטיבות ונזילה באזורים הללו.

לסיכום, הזנחה של רטיבות במבנה תעלה לכם ביוקר, בין אם בבריאות, בעלויות ובשווי הנכס העתידי. לפיכך, מומלץ לטפל בה באופן מידי מיד כאשר אתם עולים על הסימנים הראשונים. הזמינו חברה או בעל מקצוע המומחים לעניין איתור וטיפול נזילות ורטיבות.

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 | במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

רטיבות מעל הפנלים

רטיבות מעל הפנלים היא תופעה שמושכת תשומת לב רבה מדיירי הבית, ומפריעה בעיקר מבחינה אסתטית. עם זאת, יש לשים לב לתופעה זו מכיוון שהיא מצביעה

קרא עוד »

רטיבות בתקרה מהשכן

מאבק ברטיבות בתקרה מהשכן: הבנת הסכנות והנזקים הפוטנציאליים שנגרמים מחדירת מים של שכן. למגורים בבניין דירות עם שכנים יש יתרונות וגם אתגרים. למרות שזה נהדר

קרא עוד »
דילוג לתוכן