אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

איתור רטיבות

רטיבות במבנה היא בעיה הנגרמת כתוצאה מנזילה או הצפה. לרוב, כאשר הבעיה קלה היא לא תורגש ויתכן כי תעדיפו להתעלם ממנה. אולם, למרות שהדבר נראה כך דעו כי היא דורשת טיפול מידי. הנזק העלול להיגרם כתוצאה מרטיבות מתמשכת יתבטא הן בפן הכלכלי והן בפן הבריאותי. הסימנים המרכזיים המעידים על כך כי קיימת רטיבות במבנה יהיו: התנפחות הטיח ונשירתו, בשלב מתקדם של הרטיבות תתקלו גם בהתקלפות הצבע, הצטברות חול רטוב מתחת לרצפה, רטיבות במשקופים ובדלתות ועוד. בנוסף, כתוצאה מסביבה לחה, עלולות לצוץ מושבות של עובש בכל רחבי הדירה ולא רק באזור הנגוע, התפתחות זו תזיק הן לתכולת הדירה והן לבריאות של בני הבית. מעבר לכך, רטיבות תת ריצפתית עלולה להגיע גם לשאר חלקי הבית ובדרך תיצור פגיעה שעלולה להיות בלתי הפיכה למשקופים לקירות ואף לתשתיות עצמם.

איתור רטיבות מתבצע באמצעות מכשור מתקדם ואנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, כאשר המטרה היא לאתר את מקור הרטיבות ולהציע פתרון מתאים לכשלים.

למה חשוב לבצע בדיקת רטיבות

הזנחת הסימנים המעידים על נזילה (סימני נזילה) גורמת בדרך כלל להזמנת שורה של צרות, החל מאי נוחות מיידית ועד לנזק ארוך טווח שעלול להיות גם נזק בלתי הפיך. חשוב להבין שהנזילה לא תיעלם מעצמה; יש לנקוט בצעדים יזומים כדי לתקן את המצב. הדחיפות נובעת לא רק מהנזק הנראה לעין אלא גם מהעובדה שככל שהבדיקה מתעכבת והטיפול מתעכב, כך הפגיעה של הנזילה הופכת להיות חמורה יותר. הסלמה זו בחומרת המצב מיוחסת לפוטנציאל הצמיחה וההתרחבות של המקור שממנו מחלחלים מים, דהיינו הכשל שממנו יוצאים המים ומחלחלים פנימה לבית.

לכן, עם כל גילוי של אינדיקציה לנזילה, פעולה מיידית היא הכרחית. מומלץ מאוד להזמין איש מקצוע מוסמך לבדיקת מקור הרטיבות שיוכל להמליץ על טיפולים מתאימים. גם אם יש רק רמז לדליפה, ניתן לערוך בדיקות מקדימות באופן עצמאי כדי לוודא את קיומה. לדוגמה, בדיקה פשוטה אך יעילה כוללת סגירת ברז המים הראשי. אם מד המים ממשיך לרשום צריכה (השעון ממשיך להסתובב) לאחר סגירת אספקת המים, זה בעצם אינדיקציה ברורה לנזילה. במקרים כאלה, יש חשיבות עליונה ליצירת קשר מהיר עם מומחה כדי לזהות ולפתור את הבעיה.

יתר על כן, חיוני להכיר בהשלכות הנרחבות של הנזילה ולהבין אותן. מעבר לאופי המתמשך של נזילה לא מטופלת ולנזק לטווח ארוך שהיא יכולה לגרום, יש השלכות מיידיות על חיי היום-יום שלך. מים החודרים לבטון ונשארים בתוכו עלולים לפגוע בבידוד התרמי של הבית שלכם. שינוי זה משבש את בקרת הטמפרטורה בכל הבית, ומשפיע באופן משמעותי על הנוחות שלך הן בחום הלוהט של הקיץ והן בקור העז של החורף.

מבחינה כלכלית, נזילה היא גם נטל לא קטן. נזילה מצנרת המים של הבית מובילה בהכרח לעלייה בחשבון המים, מה שמהווה הוצאה לא רצויה בעליל. ככל שתדחו את הטיפול בבעיה, כך התיקונים צפויים להיות יקרים יותר. מעבר לפן הפיננסי, ההשלכות הבריאותיות של הנזילה גם הן מעוררות דאגה. הלחות של הנזילה משמשת כר גידול לעובש, ומשחררת חומרים רעילים לאוויר. זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות מיידיות או עתידיות, מה שמדגיש את הצורך לטפל במהירות וביעילות בנזילות כדי להגן על הבית והרווחה של דיירי הבית. בקיצור, ככל שתקדימו לפעול, כך תוכלו לצמצם בצורה טובה יותר את הנזק ואת השפעותיו.

בדיקות וסימנים לפני רכישה או השכרה של דירה

בין אם אתם מתכננים לעבור לדירה שכורה חדשה ובין אם אתם רוכשים דירה חדשה, חשוב לשים לב היטב לנושא הלחות בתוך חלל המגורים. הבנת החשיבות של גורם זה יכולה לחסוך מכם בעיות אפשריות רבות בהמשך הדרך. במיוחד בדירות ישנות יותר, הסיכוי לנזקים שקשורים לצנרת גבוה יותר. חללים ישנים אלה חווים לעתים קרובות נזילות ותופעות של לחות באופן תדיר, הנראות בדרך כלל בחדרים שיש בהם מספר נקודות מים כמו חדרי אמבטיה, שירותים ומטבחים וחדרים אחרים בבית.

עבור קונים פוטנציאליים של דירה ישנה או חדשה, מומלץ מאוד להעלות שאלות רלוונטיות למוכר הדירה לגבי הצנרת. למשל, אפשר לשאול על הפעם האחרונה שבה הוחלפה הצנרת, או על תיקונים שבוצעו בצנרת בעבר, או האם הייתה בעבר רטיבות בדירה, וכך תוכלו לקבל הבנה מסוימת ולהעריך באיזו תדירות נוטות להופיע בעיות אינסטלציה בדירה. איסוף מידע זה יכול לספק תובנות חשובות לגבי מצב תשתית האינסטלציה, אך הוא אינו מהווה תחליף לבדיקת מערכות מעמיקה שתיתן לכם את כל הנתונים, ותשקף בצורה מדויקת את המצב של המערכות בבית.

באופן דומה, בין אם אתם בשלב הקנייה או ההשכרה, בדיקה יסודית של כיורים, אמבטיות ושירותים היא בדיקה חיונית וחשובה לא פחות. עין חדה יכולה לתפוס סימנים לבעיות פוטנציאליות כמו סדקים בשירותים או כיורים, והתקלפות או חלודה סביב פתח הניקוז. סימנים אלה עשויים להצביע על בעיות רטיבות שכבר קיימות בבית וגם נזילות פוטנציאליות באותם אזורים ספציפיים. עדיף להיות זהירים וליזום טיפול בחשדות אלו, במקום להתמודד עם השלכות משמעותיות מאוחר יותר כשכבר נסגרה העסקה.

אם כן, התעלמות מבעיית הרטיבות בבניין יכולה להיות בעלת השלכות חמורות, להשפיע על בריאותכם, על הכספים שתוציאו ועל הערך העתידי של הנכס. לפיכך, פעולה מיידית היא חיונית עם הבחנת הסימנים הראשוניים של לחות. יצירת קשר עם חברה מתמחה או איש מקצוע מיומן באיתור וטיפול ברטיבות ונזילה היא צעד נבון לקראת טיפול יעיל בנושא הזה ומניעת סיבוכים עתידיים. נקיטת צעדים יזומים יכולה בסופו של דבר לחסוך מכם לא רק הוצאות כספיות ניכרות, אלא גם להבטיח סביבת חיים בריאה יותר בטווח הארוך.

רטיבות בדירה: תסמינים ופתרונות

הבטחת מרחב מגורים יבש ונוח הוא בראש סדר העדיפויות של כל אחד מאיתנו. כשזה מגיע לבתים שלנו, אנחנו רוצים מקום שבו נוכל להירגע ולהיות בטוחים מפני פגעי מזג האוויר. עם זאת, אחד האתגרים הנפוצים שעמם מתמודדים בעלי בתים או דיירים הוא התמודדות עם בעיות הקשורות לרטיבות. בחלק זה במאמר, נעבור על האזורים השונים בדירה בהם רטיבות עלולה להפוך לבעיה, סימנים שיש לשים לב אליהם המצביעים על נזילות, ופרטים מועילים שיסייעו לכם להבין ולפתור בעיות שקשורות לרטיבות.

אזורים המועדים ללחות ורטיבות

רטיבות עלולה להתגנב לאזורים שונים בדירה שלכם, ולגרום לנזק פוטנציאלי אם נשאיר אותה ללא השגחה וטיפול. להלן כמה אזורים עיקריים שכדאי לפקוח עליהם עין:

 1. חדרי אמבטיה ושירותים:
  חדרי אמבטיה ושירותים הם גורמים עיקריים ותכופים לבעיות של רטיבות ונזילות מים. צריכת המים הגבוהה באזורים אלו מגבירה את הסיכון לנזילות מטבע הדברים. צינורות דולפים, אטמים פגומים סביב האמבטיה או האסלה, או אפילו מאוורר פליטה (ונטה) פגום יכולים לתרום לעודף לחות.
 2. מטבחים:
  מטבחים הם מיקום מעולה נוסף בו עלולות להתרחש נזילות. כיורים, מדיחי כלים ומקררים עם מכונות קרח הם מקורות נפוצים לנזילה אפשרית. משטחים אטומים בצורה לא נכונה או ריצוף פגום יכולים גם הם לאפשר ללחות לחלחל פנימה.
 3. גגות ועליות גג:
  גגות רגישים במיוחד לנזילות, במיוחד לאחר גשם כבד או שלג. סף איטום רולקות פגום או חסר, ניקוז שהתקלקל או אטמים סדוקים סביב ארובות ופתחי אוורור עלולים להוביל לנזילות בגג. גם עליית גג יכולה לסבול מנזילות, לרוב עקב גג בעל איטום פגום.
 4. חלונות ודלתות:
  חלונות ודלתות אטומים בצורה לא נכונה עלולים לאפשר לרטיבות ולחות לחדור לחלל המגורים שלך. זה יכול להוביל לרטיבות, צמיחת עובש ואפילו נזק מבני אם לא מטפלים בו כראוי.
 5. מרתפים:
  מרתפים באופן טבעי מועדים יותר לבעיות רטיבות בשל מיקומם מתחת לפני הקרקע. סדקים בקירות או בריצוף, אוורור לקוי ומערכות ניקוז לא מספקות עלולים להוביל להצטברות רטיבות ולנזילות אפשריות.

מהם הסימנים שמעידים על נזילה?

איתור נזילות מוקדם הוא חיוני למניעת נזק רב. להלן מספר סימנים נפוצים שכדאי לשים לב אליהם מבעוד מועד:

 • כתמי מים וסימני רטיבות: כתמים גלויים או שינוי צבע על קירות או תקרות הם אינדיקטורים חזקים לדליפות מים.
 • ריח מעופש: ריח עבש או מעופש יכול להעיד על נוכחות של לחות או נזילות נסתרות.
 • צבע או טפט מתקלף: אם הצבע שעל גבי הקיר או הטפט מתקלפים או מתנפחים, ייתכן שזה נובע מהצטברות של לחות מתחת לפני השטח.
 • עץ שמתקלקל או מתעוות: משטחי עץ, כולל רצפות או רהיטים, עלולים להראות סימני ריקבון או עיוות אם הם נחשפים ללחות גבוהה או רטיבות.

פתרון בעיית הלחות והרטיבות:

טיפול מיידי בבעיות הקשורות לרטיבות הוא חיוני כדי למנוע נזק נוסף לדירתכם ולהבטיח סביבת מגורים בריאה.

הנה כמה צעדים שמומלץ לנקוט:

 • בדיקות סדירות: ערכו בדיקות שגרתיות בכל האזורים המועדים ללחות כדי לזהות סימנים של דליפות או רטיבות.
 • אוורור נכון: ודא אוורור נאות בחדרי אמבטיה, מטבחים ואזורים אחרים כדי למזער לחות עודפת.
 • איטום: בדוק ואטום מחדש חלונות, דלתות ונקודות חדירה פוטנציאליות אחרות עבור רטיבות.
 • עזרה מקצועית: אם אתם חושדים בנזילה אך אינכם מצליחים לאתר את המקור, אל תהססו לפנות לסיוע מחברה מקצועית לאיתור נזילות. יש להם את המומחיות והכלים לאתר את הבעיה במדויק.

אם כן, שמירה על ערנות ובדיקות שגרתיות בדירה שלכם לסימני רטיבות היא חיונית. על ידי זיהוי וטיפול בנזילות בשלב מוקדם, תוכלו למנוע תיקונים יקרים ולשמור על מרחב מחיה יבש, נוח ובריא לעצמכם ליקיריכם ולשאר דיירי הבית.

זיהוי ופענוח רטיבות: מדריך מקיף להבנת התנהגות הרטיבות וצבע הקיר

כפי שהובן, איתור רטיבות הוא היבט קריטי בשמירה על השלמות המבנית והאסתטיקה של הבניין. ליכולת לזהות ולאבחן בעיות הקשורות לרטיבות בקירות יש חשיבות מכרעת במניעת נזקים נרחבים. צבע, כשכבה שמשמשת גם כהגנה וגם כשכבה אסתטית ראשונית על הקירות, יכול לספק תובנות חשובות לגבי נוכחות והתנהגות של רטיבות בבית. הבנה כיצד נוצרת רטיבות על הקירות, כיצד היא משפיעה על הצבע וכיצד צבעים שונים מגיבים אליה, יכולה לסייע בזיהוי מוקדם של הבעיה ולתרום להפחתת נזק יעילה.

היווצרות לחות ורטיבות בקירות:

כפי שצוין לעיל, רטיבות על קירות יכולה לנבוע ממקורות שונים, כולל נזילות, הצפה, לחות גבוהה או עיבוי (הפרשי טמפרטורה וחוסר של בידוד תרמי). כאשר מים חודרים למבנה, הם יכולים לבוא לידי ביטוי בקירות באמצעות תופעות כגון רטיבות, שינוי צבע או קילוף צבע. ההבנה כיצד נוצרת רטיבות זו חיונית לנו כדי שנוכל לזהות בעיות פוטנציאליות ולטפל בהן מבעוד מועד.

כאשר לחות עודפת חודרת לקיר, היא עלולה להצטבר במבנה הנקבובי וליצור כתמי רטיבות ולחות. מולקולות מים חודרות דרך רווחים וסדקים קטנים, ולעתים קרובות עושות את דרכן גם אל מעל לפני השטח. כשהמים מגיעים לשכבת הצבע, הם עלולים לשבש את שכבת ההדבקה שבין הצבע לקיר, מה שיגרום לצבע להתקלף או להתנפח.

התנהגות הצבע, המפתח לזיהוי לחות:

צבע על קירות משרת גם פונקציות אסתטיות וגם הגנה. הוא יוצר שכבת הגנה האוטמת את פני השטח, משפרת את העמידות והאסתטיקה. עם זאת, סוג ואיכות הצבע יכולים להשפיע באופן משמעותי על התנהגותו של הצבע כאשר הוא נחשף ללחות.

 1. שכבת ההדבקה של הצבע:
  הדבקת הצבע לקיר חיונית לאריכות חייו. כאשר רטיבות חודרת לקיר ומגיעה לשכבת הצבע, היא עלולה לפגוע בהדבקה זו. צבע שנדבק בצורה גרועה מתחיל להתקלף, יוצר שלפוחיות או בועות על פני השטח.
 2. הרכב הצבע:
  הרכב הצבע ממלא תפקיד מכריע באופן שבו הוא מגיב ללחות. צבעים על בסיס מים, למשל, רגישים יותר לנזקי רטיבות בהשוואה לצבעים על בסיס שמן או אמייל. מים עלולים לגרום להתנפחות הפיגמנטים בצבעים על בסיס מים, מה שמוביל לקילוף או התנפחות.
 3. עמידות הצבע בפני מים:
  צבע עם חדירות נמוכה עמיד בפני חדירת לחות. צבעים כאלה משמשים מחסום, מונעים ממים לחדור לתוך הקירות ולגרום נזק. צבעים איכותיים ועמידים בפני לחות נועדו לספק רמה זו של הגנה.

מניעת קילוף בעזרת צבעים עמידים בפני לחות:

בשאיפה להילחם בבעיות צבע הקשורות ללחות, שימוש בצבעים עמידים לחות או עמיד למים היא גישה פרואקטיבית. צבעים מיוחדים אלו נוצרו כדי לדחות לחות, למנוע ממנה לחדור אל פני הקיר ולגרום לקילוף או שלפוחיות. צבעים עמידים בפני לחות מכילים לרוב תוספים המשפרים את יכולתם לעמוד בפני חשיפה ללחות.עם זאת, במידה שאתם משתמשים בצבעים אלו צריך לקחת בחשבון שתהיו חייבים להיות עם היד על הדופק, בכל מה שקשור לנזילות ממערכות המים שבביתכם. מכיוון שהקירות כבר לא יוכלו 'לספר' לכם על ידי קילופי הצבע וסימני הרטיבות, על כך שיש לכם נזילה שמצריכה בחינה וטיפול.

 

לסיכום: איתור רטיבות

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן