אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

סוגי בריכות שחייה

תוכן עניינים: סוגי בריכות שחייה

בריכות שחייה הן דרך נעימה ופופולרית לנצח את חום הקיץ ולהישאר בכושר גופני בריא. ישנם סוגים שונים של בריכות שחייה העונות על צרכים ודרישות שונות. במאמר זה נחקור את סוגי בריכות השחייה השונים ואת ייעודן. קיימים סוגים רבים ושונים של בריכות שחייה ומאגרי מים: בריכות בטון, בריכות פיברגלס, בריכות מצופות ויניל, בריכות מעל הקרקע, בריכות טבעיות, בריכות מים מלוחים, בריכות אולימפיות, בריכות אינפיניטי (אינסוף), בריכות מקורות, ג'קוזי/ספא, בריכות טיפוליות, בריכות שכשוך, בריכות נוי ועוד.

ישנם מספר סוגים של בריכות לבחירה, כולל בריכות בתוך הקרקע, מעל הקרקע, ובריכות חצי קרקעיות. בריכות בקרקע הן בדרך כלל היקרות ביותר וזמן הבנייה שלהן ארוך יותר, אך הן מציעות את ההתאמה האישית הטובה ביותר לטעמו של הלקוח והן עמידות לאורך זמן רב יותר.

בריכות מעל הקרקע הן זולות יותר וקלות יותר להתקנה, אך הן בדרך כלל קטנות יותר ואורך החיים שלהן קצר יותר. בריכות חצי קרקעיות הן הכלאה של השתיים, כאשר החלק התחתון של הבריכה מותקן בקרקע והחלק העליון מעל הקרקע. סוגים אלה של בריכות הם אופציה טובה עבור חצרות אחוריות משופעות או כאלה עם שטח מוגבל.

עם כל כך הרבה סוגים שונים של בריכות זמינים, לא קל לבחור את הבריכה שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם. במאמר זה, נעבור על סוגים נפוצים של בריכות: בריכות תוך הקרקע, בריכות מעל הקרקע, בריכות חצי קרקעיות, בריכות אינפיניטי ועוד, ונדגיש את ההבדלים העיקריים ביניהן.

בריכות הבנויות בתוך הקרקע

בריכות בקרקע הן מתקן קבוע המובנה באדמה, בדרך כלל באמצעות קירות בטון או פיברגלס. בריכות אלו מציעות את מירב אפשרויות ההתאמה האישית והעיצוב, שכן ניתן לבנות אותם בכל צורה או גודל כדי להתאים לחלל הפנוי. בריכות בקרקע הן גם העמידות ביותר, עם אורך חיים ממוצע של 20-30 שנה. בריכות הבנויות בתוך קרקע הן הסוג הנפוץ ביותר של בריכות שחייה.

ניתן להתאים את הבריכות בתוך הקרקע כך שיתאימו לגודל ולצורה של החצר האחורית של הבית. בנוסף לבריכה עצמה קיים מגוון רחב של תוספים, כגון קרשי צלילה, מפלים וג'קוזי. בריכות הבנויות בתוך הקרקע דורשות תחזוקה רבה, והתקנתן עשויה להיות יקרה יחסית.

סוגי בריכות בתוך הקרקע

ניתן לייצר בריכות בקרקע מחומרים שונים, כולל בטון, ויניל ופיברגלס. בריכות בטון הן הסוג הפופולרי והעמיד ביותר של בריכות בקרקע. הן מיוצרות על ידי יציקת בטון למסגרת, אשר לאחר מכן מעוצבת ומוחלקת. בריכות ויניל עשויות באמצעות תוחם ויניל הנמתח על מסגרת עשויה פלדה או פולימר. בריכות פיברגלס עשויות ממעטפת מוכנה המותקנת באדמה.

בריכות בקרקע – יתרונות וחסרונות

יתרונות:

 1. גודל וצורה: בריכות בתוך הקרקע מגיעות במגוון רחב של צורות וגדלים, המאפשרות התאמה אישית. ניתן לעצב אותם כך שיתאימו לכל חלל או סגנון בחצר האחורית, בין אם זו בריכת מים רדודים קטנה ומלבנית או בריכה הבנויה בצורה חופשית עם מפל מים.
 2. עמידות: בריכות בתוך הקרקע בנויות להחזיק מעמד ויכולות לעמוד בפגעי מזג האוויר טוב יותר מבריכות מעל הקרקע. הן בנויות מחומרים חזקים שיכולים להתמודד עם משקל המים ולחץ הקרקע.
 3. עליית ערך הנכס: בריכות בתוך הקרקע יכולות להוסיף ערך לבית ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור קונים פוטנציאליים.
 4. אסתטיקה: ניתן לעצב בריכות בתוך הקרקע כך שישתלבו עם הגינון של החצר האחורית, ויצרו מרחב מגורים חיצוני מגובש ומושך מבחינה ויזואלית.

חסרונות:

 1. עלות: בריכות בתוך הקרקע בדרך כלל יקרות יותר מבריכות מעל הקרקע בשל תהליך החפירה והבנייה. העלות עשויה להשתנות בהתאם לגודל, החומרים והמיקום.
 2. זמן הבנייה: תהליך הבנייה יכול להימשך מספר שבועות עד מספר חודשים, מה שעלול בזמן הבנייה לשבש את הגישה לחצר האחורית ואל חלל המגורים החיצוני.
 3. תחזוקה: בריכות בתוך הקרקע דורשות תחזוקה שוטפת, כגון ניקיון, איזון כימי ותחזוקת ציוד, דבר שעלול לדרוש זמן והוצאות כספיות נוספות.
 4. בטיחות: בריכות בתוך הקרקע עלולות להוות סיכון בטיחותי, במיוחד עבור ילדים צעירים וחיות מחמד, וכתוצאה מכך עשויות לדרוש תכונות בטיחות נוספות כגון גידור סביב הבריכה או כיסויי בריכה.

בעת בחירת סוג הבריכה, ישנם מספר נתונים שיש לקחת בחשבון. נתונים אלה כוללים תקציב, שטח בחצר הבית, סגנון והעדפה אישית, דרישות תחזוקה והוראות בטיחות. גורמים אחרים כמו אקלים, שימוש ייעודי וקבלני בריכות זמינים עשויים גם הם לבוא בחשבון בעת הבחירה.

בריכות קרקע מבטון

בריכות בטון בקרקע הן בחירה פופולרית בקרב בעלי בתים בגלל העמידות והרבגוניות שלהן. בריכות אלו נבנות בדרך כלל בהתאמה אישית כדי להתאים לצרכים הספציפיים של בעל הבית, וניתן לעצב אותן בכל צורה או גודל. בחלק זה של המאמר נבדוק כיצד מרכיבים בריכות בטון בקרקע, את האביזרים שניתן לחבר אליהן, כיצד פועלת צנרת מי הבריכה ותקלות אפשריות שעלולות להתרחש בבריכות אלו.

תהליך בניית בריכת בטון בקרקע

תהליך הרכבת בריכה מבטון בקרקע כולל מספר שלבים. ראשית, חפירה ויישור של השטח שבו תותקן בריכת השחייה. לאחר מכן, נבנית מסגרת פלדה, ומתקינים את מערכות האינסטלציה והחשמל. מערכת האינסטלציה כוללת צינורות שיובילו מים אל הבריכה וממנה. מערכת החשמל כוללת חוטים שיתחברו למשאבה של הבריכה, לפילטר ולרכיבים נוספים.

לאחר מכן יוצקים את הבטון לתוך המסגרת, ומעצבים אותו ומחליקים אותו. הבטון יחוזק במוטות פלדה כדי להבטיח שהוא חזק מספיק כדי לתמוך במשקל המים. לאחר שהבטון מתאחה, מסיימים את בניית הבריכה באמצעות גימור של אריחים, טיח או סוג אחר של גימור.

תהליך הבנייה של בריכה מבטון בקרקע כולל מספר שלבים:

 1. השלב הראשון הוא שלב העיצוב, בו בעל הבית עובד עם מעצב הבריכות על מנת ליצור בריכה מותאמת אישית, המתאימה לצרכיו ולהעדפותיו הספציפיות. המעצב יצור שרטוט של הבריכה הכולל פרטים כמו גודלה, צורתה ומיקומה.
 2. השלב השני הוא שלב החפירה. השטח שבו תותקן הבריכה נחפר ומיושר. תהליך החפירה יכול להימשך מספר ימים, בהתאם לגודל ומורכבות הבריכה.
 3. השלב השלישי הוא בניית מסגרת הפלדה. יצירה של מסגרת פלדה שתתמוך במשקל הבטון שנוצק לתוכה. מסגרת הפלדה נועדה לספק חוזק ויציבות לבריכה.
 4. השלב הרביעי הוא התקנת מערכות האינסטלציה והחשמל. זה כולל את הצינורות שיובילו מים אל הבריכה וממנה, וכן את חוטי החשמל שיניעו את המשאבה, המסנן ושאר הרכיבים של הבריכה.
 5. השלב החמישי הוא יציקת הבטון. זהו שלב חשוב ואף קריטי, שכן איכות הבטון תקבע את חוזק ועמידות הבריכה. את הבטון יוצקים לתוך מסגרת הפלדה והוא מחוזק במוטות פלדה, כדי להבטיח שהוא חזק מספיק כדי לתמוך במשקל המים.
 6. השלב השישי הוא תהליך הגמר. התקנת אריחים, טיח או סוג אחר של גימור. הגימור יעניק לבריכה משטח יפה וחלק שיהיה קל לניקוי ולתחזוקה.

בריכות מעל הקרקע

כפי שהשם מרמז, בריכות מעל הקרקע מותקנות מעל הקרקע ועשויות בדרך כלל ממסגרות מתכת או שרף עם ויניל. הן בדרך כלל פחות יקרות וקלות יותר להתקנה מאשר בריכות בתוך הקרקע, מה שהופך אותן לבחירה פופולרית עבור אלה עם תקציב מוגבל או עם שטח מוגבל. חלק מהמאפיינים המרכזיים של בריכות מעל הקרקע כוללים:

 • עלות ראשונית נמוכה יותר מבריכות בתוך הקרקע
 • קל יותר להתקנה ולהסרה
 • הבריכה בדרך כלל קטנה יותר מבריכות בתוך הקרקע
 • אורך חיים קצר יותר (10-15 שנים)
 • הבריכה דורשת תחזוקה שוטפת

בריכות מעל הקרקע הן אופציה פופולרית ומשתלמת למי שרוצה ליהנות מהיתרונות של בריכה בחצר ביתו ללא העלות הגבוהה ותהליך הבנייה הנרחב של בריכה בקרקע. בחלק זה נחקור את היתרונות והחסרונות של בריכות מעל הקרקע, כמו גם את המשתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה.

היתרונות של בריכות מעל הקרקע:

אחד היתרונות העיקריים של בריכות מעל פני הקרקע הוא המחיר הנמוך. בריכות אלו בדרך כלל זולות הרבה יותר מבריכות בתוך הקרקע וניתן להתקין אותן במהירות ובקלות. הן גם דורשות פחות תחזוקה מבריכות בתוך הקרקע, מה שהופך אותן לבחירה מצוינת למי שרוצה בריכת שחייה עם תחזוקה נמוכה. כמה יתרונות נוספים של בריכות מעל הקרקע כוללים:

 • ניידות וגמישות
 • התקנה והסרה קלה יותר
 • טביעת רגל קטנה יותר ופחות שטח חצר נדרש
 • ניתן להתקנה על גבי קרקע לא אחידה
 • בדרך כלל קל יותר לשמור על הניקיון והתחזוקה

החסרונות של בריכות מעל הקרקע:

בעוד שלבריכות מעל הקרקע יש יתרונות רבים, יש להן גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון. אלו כוללים:

 • גודל קטן יותר ופחות אפשרויות להתאמה אישית של הבריכה.
 • אורך חיים קצר יותר מבריכות בקרקע.
 • ערך מכירה חוזר נמוך יותר עבור הנכס שלך.
 • פחות מושך מבחינה ויזואלית מבריכות בתוך הקרקע.
 • פחות אפשרויות לתכונות מים כגון: מפלים או מגלשות.

משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה:

כאשר מחליטים אם ללכת על בריכה מעל פני הקרקע או סוג אחר של בריכה, יש לקחת בחשבון מספר משתנים. חלק מאלה כוללים:

 • תקציב: בריכות מעל הקרקע הן בדרך כלל הרבה יותר זולות מבריכות בתוך הקרקע, מה שהופך אותן לבחירה מצוינת עבור אלה עם תקציב מצומצם.
 • שטח בחצר האחורית: בריכות מעל הקרקע תופסות פחות מקום מאשר בריכות בתוך הקרקע וניתן להתקין אותן על קרקע לא אחידה, מה שהופך אותן לבחירה טובה עבור חצרות קטנות יותר או משופעות.
 • סגנון והתאמה אישית: בריכות בתוך הקרקע מציעות אפשרויות עיצוב רבות יותר ובדרך כלל נחשבות למושכות יותר מבחינה ויזואלית, אך בריכות מעל הקרקע עדיין יכולות להיות בחירה מצוינת למי שמעדיף מראה פשוט יותר וזול יותר.
 • דרישות תחזוקה: בריכות מעל הקרקע הן בדרך כלל קלות יותר לתחזוקה מאשר בריכות בתוך הקרקע, אך שני סוגי הבריכות דורשות תחזוקה שוטפת כדי לשמור עליהן נקיות ובטוחות לשחייה.

בריכות חצי קרקעיות

בריכות חצי קרקעיות הן בעצם הכלאה של בריכות בתוך הקרקע ובריכות מעל הקרקע, כאשר החלק התחתון של הבריכה מותקן בקרקע והחלק העליון מעל הקרקע. סוג זה של בריכה הוא אופציה מצוינת עבור אלה עם חצר אחורית משופעת או שטח מוגבל, שכן ניתן לקבור אותם באופן חלקי כדי ליצור מעבר חלק עם הנוף שמסביב. חלק מהמאפיינים העיקריים של בריכות חצי קרקעיות כוללות:

 • אפשרויות עיצוב להתאמה אישית
 • עלות ראשונית נמוכה
 • זמן התקנה סביר
 • בדרך כלל אלו בריכות קטנות יותר מבריכות בתוך הקרקע
 • נדרשת תחזוקה שוטפת

בבחירת סוג הבריכה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו תקציב, שטח בחצר האחורית, סגנון והעדפה אישית, דרישות תחזוקה והוראות בטיחות. בריכות בקרקע מציעות את מירב ההתאמה האישית והעמידות אך דורשות עלות ותחזוקה גבוהים יותר מראש. בריכות מעל הקרקע הן זולות יותר וקלות יותר להתקנה, אך בעלות אורך חיים קצר יותר ובדרך כלל הן קטנות יותר. בריכות חצי קרקעיות מציעות פשרה בין השתיים, עם עלות מתונה מראש וזמן התקנה.

היתרונות והחסרונות של בריכות חצי קרקעיות

בריכות חצי קרקע הן אופציה מצוינת למי שרוצה את המראה והתחושה של בריכה בקרקע אבל לא רוצה להתמודד עם העלויות הגבוהות ותהליך הבנייה הנרחב. בחלק זה במאמר, נחקור את היתרונות והחסרונות של בריכות חצי קרקע, כמו גם את המשתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה.

היתרונות של בריכות חצי קרקעיות:

אחד היתרונות העיקריים של בריכות חצי קרקעיות הוא הרבגוניות שלהן. בריכות אלו הן הכלאה בין בריכה מעל פני הקרקע לבריכה בתוך הקרקע, המשלבות את התכונות הטובות ביותר של שתיהן. כמה יתרונות של בריכות חצי קרקע כוללות:

 • מחיר סביר יותר מבריכות בתוך הקרקע
 • ניתן לעיצוב והתאמה אישית יותר מבריכות מעל הקרקע
 • מספק מראה ותחושה טבעיים יותר
 • ניתן להתקנה חלקית באדמה לכניסה ויציאה קלה יותר
 • יכול להעלות את ערך הנכס

החסרונות של בריכות חצי קרקעיות:

בעוד שלבריכות חצי קרקע יש יתרונות רבים, יש להן גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון. אלו כוללים:

 • בריכות אלו יקרות יותר מבריכות מעל הקרקע.
 • אפשרויות העיצוב מוגבלות בהשוואה לבריכות בתוך הקרקע.
 • תהליך התקנה מורכב יותר מבריכות מעל הקרקע.
 • יכול להיות קשה לתחזוקה ולניקוי, בגלל תכונות שקועות בחלקן.

משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה:

כאשר מחליטים אם ללכת עם בריכה חצי קרקע או סוג אחר של בריכה, יש לקחת בחשבון מספר משתנים. חלק מאלה כוללים:

 • תקציב: בריכות חצי קרקע הן בדרך כלל יקרות יותר מבריכות מעל הקרקע אך זולות יותר מבריכות בקרקע. שקול את התקציב שלך בעת קבלת החלטה.
 • שטח בחצר האחורית: בריכות חצי קרקע דורשות כמות מסוימת של מקום להתקנה, אך הן אינן דורשות מקום רב כמו בריכות בקרקע. שקול את הגודל והפריסה של החצר שלך בעת קבלת החלטה.
 • סגנון והתאמה אישית: בריכות חצי-קרקע מציעות יותר אפשרויות התאמה אישית מאשר בריכות מעל פני הקרקע, אך פחות אפשרויות מבריכות בתוך הקרקע. שקול את העדפות הסגנון האישי שלך בעת קבלת החלטה.
 • דרישות תחזוקה: בריכות חצי קרקע דורשות יותר תחזוקה מבריכות מעל פני הקרקע אך פחות תחזוקה מבריכות בקרקע. שקול את היכולת והנכונות שלך לתחזק את הבריכה שלך בעת קבלת החלטה.

לא משנה באיזה סוג בריכה תבחרו, תחזוקה שוטפת חיונית כדי להבטיח חווית שחייה בטוחה ומהנה. זה כולל ניקוי הבריכה, איזון כימיקלים ותחזוקת ציוד הבריכה. חברת אחזקת בריכה מקצועית יכולה לסייע במשימות אלו, ולוודא שהבריכה שלכם תישאר נקייה, בטוחה ובמצב עבודה תקין לאורך שנים.

בריכות אינפיניטי / אינסוף

בריכות אינסוף, הידועות גם בשם הלועזי בריכות אינפיניטי, הן סוג בריכה יוקרתי המציעה נופים מדהימים וחווית שחייה ייחודית. בחלק זה במאמר, נחקור את היתרונות והחסרונות של בריכות אינסוף, כמו גם את המשתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג של בריכה.

היתרונות של בריכות אינפיניטי:

אחד היתרונות העיקריים של בריכות אינסוף הוא המשיכה האסתטית שלהן. בריכות אלו מעניקות אשליה של התמזגות עם האופק, ויוצרות אפקט ויזואלי מדהים. יתרונות נוספים של בריכות אינסוף כוללים:

 • חווית שחייה ייחודית: האשליה של התמזגות עם האופק מעניקה לשחיינים תחושה של שחייה אל ה'לא נודע' הגדול.
 • נופים מדהימים: העיצוב של בריכות אינסוף משלב לעיתים קרובות נופים וטבע, כמו האוקיינוס או ההרים, מה שמוסיף לחוויה היוקרתית הכוללת של הבריכה.
 • תחזוקה נמוכה: מפלס המים בבריכות אינסוף מנוטר ומווסת בקפידה, מה שעוזר להפחית את צריכת המים ולמזער את דרישות התחזוקה.
 • עליית ערך הנכס: המשיכה היוקרתית של בריכות אינסוף יכולה לעזור להעלות את ערך הנכס שלך.

החסרונות של בריכות אינפיניטי:

בעוד שלבריכות אינסוף יש יתרונות רבים, יש להן גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון. אלו כוללים:

 • מחיר יקר: בריכות אינפיניטי הן בין סוגי הבריכות היקרים ביותר להתקנה ולתחזוקה.
 • מצריך התקנה מקצועית: בשל העיצוב המורכב של בריכות אינסוף, הן דורשות התקנה ותחזוקה מקצועית.
 • הוראות בטיחות: הקצה הנעלם של בריכות אינסוף עלול להוות סכנה בטיחותית, במיוחד עבור ילדים צעירים ושחיינים חסרי ניסיון.

משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה:

כאשר מחליטים האם להתקין בריכת אינפיניטי או סוג אחר של בריכה, יש לקחת בחשבון מספר משתנים. חלק מאלה כוללים:

 • תקציב: בריכות אינסוף הן אחד מסוגי הבריכות היקרים ביותר להתקנה ולתחזוקה. שקול את התקציב שלך בעת קבלת החלטה.
 • נוף: בריכות אינסוף נועדו לשלב נופים ציוריים. שקול את הנוף מהנכס שלך והאם הוא ישופר על ידי בריכת אינסוף.
 • בטיחות: בריכות אינסוף עלולות להוות סכנה בטיחותית, במיוחד עבור ילדים צעירים ושחיינים חסרי ניסיון. שקול את צרכי הבטיחות של המשפחה שלך ואת האמצעים שאתה יכול לנקוט כדי להפחית סיכונים כלשהם.
 • דרישות תחזוקה: בריכות אינסוף דורשות תחזוקה שוטפת כדי לשמור על ויסות מפלס המים. שקול את היכולת והנכונות שלך לשמור על הבריכה שלך בעת קבלת החלטה.

בריכות פיברגלס

בריכות פיברגלס הן אופציה פופולרית עבור בעלי בתים המחפשים בריכת שחייה עמידה בתחזוקה נמוכה. הם עשויים מפלסטיק מחוזק בפיברגלס שעוצב לצורה וגודל שתוכננו מראש. סוגי בריכות אלו ידועים במשטח החלק והלא נקבובי אשר מקשה על גידול האצות, מה שאומר שידרשו פחות פעולות של ניקוי ותחזוקה מבעל הבריכה.

סוג נוסף הוא בריכות פיברגלס קרמיות, הן בעצם וריאציה של בריכות פיברגלס המצופות בשכבת קרמיקה על מנת להקנות להן מראה טבעי ואסתטי יותר. שכבה זו מיושמת על פני הבריכה, ויוצרת גימור חזק ועמיד בפני שריטות היכול לעמוד לאורך שנים של שימוש. כמו כן, הציפוי הקרמי מחזק את רמת האיטום של בריכת הפיברגלס, מגדיל את העמידות שלה בפני פגעים של מזג אוויר, תנודות קרקע וכימיקלים שונים.

תהליך הבנייה של בריכת פיברגלס הוא פשוט יחסית. ראשית, נחפרת ומיושרת הקרקע שבה תותקן הבריכה. לאחר מכן, מניחים שכבת חצץ כדי לספק בסיס יציב לבריכה. לאחר מכן, מעטפת הבריכה מפיברגלס מורדת אל אתר החפירה ומאובטחת למקומה. לאחר מכן מתקינים את מערכות האינסטלציה והחשמל, וממלאים את השטח מסביב בחול דחוס.

בריכות פיברגלס – יתרונות

אחד היתרונות העיקריים של בריכת פיברגלס הוא מהירות ההתקנה שלה. מכיוון שמעטפת הבריכה מעוצבת מראש, ניתן לשלוח אותה לאתר ההתקנה ולהתקין אותה תוך מספר ימים. זאת בניגוד לבריכות בטון או ויניל, אשר ההתקנה עשויה להימשך שבועות ואף חודשים.

יתרון נוסף של בריכות פיברגלס הוא העמידות שלהן. מכיוון שהן עשויות מחתיכת חומר בודדת ומוצקה, הם נוטים פחות להיסדק או לדלוף לאורך זמן.

יתרון נוסף ומשמעותי ביותר של בריכות פיברגלס הוא העמידות שלהן. הם עשויים מחומר חזק וגמיש שיכול לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים ובתנועת קרקע. בריכות פיברגלס גם נוטות פחות להיסדק או לדלוף, מה שיכול לחסוך לך כסף בטווח הארוך.

יתרון נוסף של בריכות פיברגלס הוא דרישות התחזוקה הנמוכות שלהן. בניגוד לבריכות בטון או ויניל, לבריכות פיברגלס יש משטח לא נקבובי העמיד בפני אצות וצורות אחרות של הצטברות לכלוך, ובכך מפחית את הצורך בכימיקלים קשים. המשמעות היא שתבזבז פחות זמן וכסף על ניקיון ותחזוקה.

בריכות פיברגלס הן גם קלות ומהירות להתקנה. מכיוון שהן מוכנות מראש ומועברות לנכס שלכם, תהליך ההתקנה מהיר ויעיל יחסית. זה אומר שאתה יכול ליהנות מהבריכה החדשה שלך מהר יותר.

בריכות פיברגלס – חסרונות

אחד החסרונות של בריכות פיברגלס הוא אפשרויות העיצוב וההתאמה האישית המוגבלות שלהן. מכיוון שהן מוכנות מראש, ייתכן שיהיו לכם פחות אפשרויות להתאמה אישית וייתכן שלא תוכלו ליצור את הצורה או הגודל המדויקים שאתם רוצים.

בריכות פיברגלס הן בדרך כלל יקרות יותר מבריכות ויניל, אך זולות יותר מבריכות בטון. העלות יכולה להשתנות בהתאם לגודל ולמיקום הבריכה, כמו גם לכל מאפיינים נוספים שתרצו להוסיף, כמו ג'קוזי או מפל.

משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת סוג בריכה

בעת בחירת סוג הבריכה, ישנם מספר משתנים שיש לקחת בחשבון. הראשון הוא התקציב שלך, שכן זה יקבע איזה סוג בריכה הוא המשתלם ביותר עבורך. כמו כן, גם חיוני לשקול את הגודל והמיקום של הנכס שלך, כמו גם את כל חוקי הייעוד או התקנות שעלולים להשפיע על תהליך ההתקנה.

משתנים נוספים שיש לקחת בחשבון כוללים את דרישות התחזוקה של כל סוג של בריכה, אפשרויות העיצוב הזמינות והמשיכה האסתטית הכוללת. ייתכן שתרצה לשקול כל תכונות נוספות שתרצה להוסיף לבריכה שלך, כגון ג'קוזי או מפל.

מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים בריכת שחייה

כאשר אתם ניגשים לבחור בריכה לבית שלכם, ישנם מספר משתנים חשובים שכדאי לכם לקחת בחשבון. משתנים אלו יעזרו לכם לקבוע איזה סוג של בריכה מתאים לצרכים ולתקציב שלכם. להלן כמה מהמשתנים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון:

 1. גודל: גודל החצר שלך ישחק תפקיד מרכזי בקביעת גודל הבריכה שלך. תצטרכו למדוד את השטח הפנוי ולוודא שהבריכה שתבחר מתאימה בנוחות לחלל זה.
 2. צורה: בריכות מגיעות בצורות רבות ושונות, ממלבני ועד אליפסה ועד לצורה חופשית. צורת הבריכה שלך תהיה תלויה בהעדפותיך האישיות ובשטח הפנוי בחצר שלך.
 3. עומק: עומק הבריכה שלך יהיה תלוי בשימוש המיועד שלה. אם אתם מתכננים להשתמש בבריכה שלכם להקפות שחייה או צלילה, תזדקקו לבריכה עמוקה יותר מאשר אם אתם מתכננים להשתמש בה לנוח ולהירגע.
 4. חומר: ישנם חומרים רבים ושונים המשמשים לבניית בריכות, כולל בטון, פיברגלס וויניל. לכל חומר יתרונות וחסרונות משלו, לכן חשוב לחקור כל אחד ביסודיות לפני קבלת ההחלטה.
 5. תחזוקה: כל הבריכות דורשות תחזוקה שוטפת כדי להישאר נקיות ולתפקד כראוי. סוגים מסוימים של בריכות דורשים יותר תחזוקה מאחרים, אז קחו בחשבון את הנכונות והיכולת שלכם לתחזק את הבריכה שלכם בזמן בחירת סוג הבריכה.
 6. עלות: בריכות יכולות להיות השקעה משמעותית, לכן חשוב לקחת בחשבון את התקציב שלכם בבחירת סוג הבריכה. עלות הבריכה תהיה תלויה בגודלה, בצורתה, בחומר שלה ובתכונות נוספות.
 7. אקלים: האקלים באזורכם ישחק תפקיד גם בקביעת סוג הבריכה שתבחרו. באקלים חם יותר, למשל, כדאי לשקול בריכה עם תכונות קירור מובנות, בעוד שבאקלים קריר יותר, בריכה עם מערכת חימום עשויה להיות רצויה יותר.

על ידי בחינת משתנים אלה וחקירה יסודית של האפשרויות שלך, תוכל לבחור את סוג הבריכה המתאים ביותר לצרכים ולתקציב שלך. בין אם תבחרו בבריכה בתוך הקרקע, מעל הקרקע או חצי קרקעית, הבריכה המתאימה תספק לכם שנים של כיף ורוגע.

אנחנו כאן לשירותכם

מרכז שירות לקוחות פועל בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00 | ימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00-12:00 – במקרה חירום ניתן לפנות באמצעות וואצאפ

דוח איתור נזילות - חוות דעת מומחה

דוח איתור נזילות הוא מסמך שהוכן על ידי מומחה מוסמך לאיתור נזילות, המספק ניתוח מפורט של מצב מערכת האינסטלציה וכל נזילות או בעיות פוטנציאליות. הדוח כולל תיאור של השיטות המשמשות לאיתור נזילות, כגון חיישני רטיבות, מצלמות אינפרא אדום וגלאים קוליים וכן את תוצאות הניתוח. הדו"ח כולל גם את חוות דעתו של המומחה על מצב מערכת האינסטלציה וכל תיקון או תחזוקה מומלצים. דוחות איתור נזילות של חברת אינפרטק מוכרים רשמית בבתי המשפט ומשמשים כראיה בהליכים משפטיים הקשורים לבעיות צנרת ונזילות מים. המומחה לאיתור נזילות מטעם אינפרטק נחשב כעד מומחה ודו"ח שלו נחשב לחוות דעת מומחה, דו"ח זה יכול לשמש בבית המשפט על מנת להוכיח כי קיימת בעיה ספציפית ומה הפתרון המומלץ עבורה.

טיפים ומידע נוסף

דילוג לתוכן