אינפרטק: איתור נזילות מים, תיקון ושיקום נזלים ללא הרס באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם

איתור נזילות בבריכת שחייה

איתור נזילות בבריכת שחייה בא לפתור אובדן מים בבריכות שחייה. נזילה בבריכה – עולה ביוקר. איבוד מים (דלף מים) בבריכת שחיה יכול לנבוע מאידוי טבעי של המים, אך יש גם סיבות אחרות כגון: נזילה בצנרת הבריכה, נזילה בצנרת הזנת מים לבריכה, כשל באיטום אביזרי הבריכה, נזילה בצנרת ניקוז בריכה, שברים וסדקים בגוף מבנה הבריכה וכו'. איתור נזילות בבריכת שחייה מקצועי ונכון, יכול לחסוך כסף רב.

בין אם יש לכם בריכת שחיה פרטית בבית ובין אם אתם מנהלי אחזקה של מספר בתים עם בריכה, בין אם אתם מנהלים מלון או שאתם עוסקים באחזקת בריכות שחיה – במקרה ומאתרים נזילה, יש צורך לקבל מענה מהיר עד כמה שניתן עם פתרונות יעילים ומהירים לאיתור נזילות בבריכות השחיה הללו. צוות אינפרטק מעניק מענה מהיר ויעיל, לאיתור ולתיקון נזילות בבריכות שחייה תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

בריכות שחייה פרטיות או ציבוריות צריכות להיות מתוחזקות באופן תדיר ומדויק, וזאת במטרה למנוע תקלות שיכולות להימנע באמצעות תחזוקה מתמדת ומקצועית. מומלץ לתחזק באופן שוטף את הבריכה ומרכיביה גם כאשר הבריכה אינה פעילה, כך תוכלו להבטיח שבמהלך עונת הרחצה הבריכה תתפקד באופן שוטף ללא תקלות.

עם זאת, גם כאשר בריכה מתוחזקת כראוי עלולות להתרחש תקלות שאינן בשליטתנו, ושעלולות להפריע להתנהלותה התקינה של הבריכה ולגרום לכם להוצאות מיותרות. קיימים כשלים נפוצים יותר ונפוצים פחות, במאמר זה נכיר את מערכות הבריכה ונלמד כיצד לבצע בדיקות ראשוניות בעצמנו לאיתור הכשלים.

המומחים של אינפרטק: איתור נזילות מים, שיקום נזקים ללא הרס באמצעות טכנולגיות מובילות

הסיבות לנזילות בבריכת שחייה

נזילות מים בבריכות שחייה יכולים להסב נזק רב ועלויות מים גבוהות

כאמור איבוד מים בבריכה יכול להיגרם עקב כשלים סמויים בצנרת וכשלים באיטום בגוף הבריכה ובאביזרי הבריכה המתחברים למבנה הבריכה, דבר הדורש כמובן איתור מהיר.
איטום בריכות צריך להיות מקצועי כמובן, אך הוא חייב להגיע לאחר גילוי ואבחון הליקויים על מנת לקבוע מהו מקור הבעיה. בדיקה לבירור הסיבה לאיבוד מים בבריכת שחיה, איתור הנזילה או הנזילות ותיקון הדליפות בצנרות ללא הרס על ידי חברת אינפרטק, ייתן לכם שקט נפשי עם הידיעה שהבעיה אותרה וניתן לטפל בה כמו שצריך.

איתור נזילות בבריכת שחייה

איתור נזילות בבריכות שחייה

איתור נזילות בבריכת שחייה מתבצע, כאשר עולה חשד שקיים איבוד של מים בבריכה. נזילה בבריכה – עולה ביוקר. איבוד מים (דלף מים) בבריכת שחיה יכול לנבוע מאידוי טבעי של המים, אך יש גם סיבות אחרות כגון: נזילה בצנרת הבריכה, נזילה בצנרת הזנת מים לבריכה, כשל באיטום אביזרי הבריכה, נזילה בצנרת ניקוז בריכה, שברים וסדקים בגוף מבנה הבריכה וכו'. איתור נזילות מקצועי בבריכת שחייה ע"י מומחה, יכול לחסוך זמן משאבים וכסף רב.

רוצים לדעת אם הבריכה שלכם מאבדת מים או שזה רק אידוי טבעי? זאת הבדיקה!

ניתן לבצע בדיקה פשוטה במטרה לגלות אם אכן קיימת נזילה בבריכה שגורמת לאיבוד מים, או שזוהי רק תוצאה של אידוי המים מהשמש. מלאו דלי במים.

 1. סמנו באמצעות מרקר (צבע) עד היכן מגיעים המים בדלי (מומלץ למלא 3/4 מתכולת הדלי).
 2. הניחו את הדלי על שפת הבריכה.
 3. סמנו את מפלס המים הקיים בבריכה.
 4. המתינו למשך 12-24 שעות.
 5. בדקו אם מפלס המים ירד בדלי באותה מידה כפי שהמפלס ירד בבריכה.
 6. (זוהי בדיקה ראשונית שנועדה לספק הבנה ראשונית, מומלץ להתייעץ בכל מקרה לגופו.)

בין אם יש לכם בריכת שחייה פרטית בבית ובין אם אתם מנהלי אחזקה של מספר בתים עם בריכה, או שאתם מנהלים מלון או עוסקים באחזקת בריכות שחיה – במקרה שקיים חשד לנזילה אל תהססו לפנות לייעוץ מקצועי. יש לכם צורך לקבל מענה מהיר עד כמה שניתן, עם פתרונות יעילים ומהירים לאיתור נזילות בבריכות השחייה.

הסיבות לנזילות בבריכות שחייה

קיימים מספר כשלים נפוצים בבריכות שחייה:

כשלים סמויים בצנרת – כשלים בצנרת הבריכה הינם גורם מרכזי לאיבוד של מים בבריכות שחייה. הכשלים עלולים להיגרם גם בזמן בניית הבריכה, וגם לאחר מכן בזמן התפעול השוטף של הבריכה.

כשלים באיטום בגוף הבריכה – גוף הבריכה צריך להיות אטום בצורה הרמטית ויסודית, כדי שלא 'יברחו' לנו מים מהבריכה החוצה. בכלל, גוף הבריכה כולל גם את יציקת הבטון של הבריכה בזמן הבנייה. בנוגע לכך, קיימים כללים והוראות לזמן בניית הבריכה, שמטרתם למנוע מצבים שבהם יציקת הבטון גורמת לאיבוד של מים מהבריכה.

כשלים באיטום באביזרי הבריכה המתחברים למבנה הבריכה – אביזרי הבריכה המחוברים לגוף הבריכה עצמה כגון: אביזרים המחוברים לקירות וקרקעית הבריכה, אביזרי תאורה, סקימרים וכדו' צריכים להיות גם הם אטומים בצורה יסודית ומקצועית. את איכות האיטום ומצב האביזרים ניתן להבין, באמצעות בדיקה מקיפה למערכת האיטום והצנרת של הבריכה.

כשלים במערכת תעלות הגלישה של הבריכה – גם תעלות הגלישה של הבריכה צריכות לעמוד בדרישות המתאימות, וזאת כדי שיתפקדו כהוגן בניקוז המים ושמירה על מפלס המים של הבריכה. באזור זה נפוצים ליקויי איטום וצנרת שעלולים לגרום ליציאת מים אל מעבר לגבולות הבריכה, ובכך לגרום להיחלשות סביבת הבריכה וגוף הבריכה.

כשלים ב'חדר המכונות' של הבריכה – חדר המכונות של הבריכה צריך לקבל גם הוא תשומת לב מיוחדת, וזאת מכיוון שפעמים רבות כאשר מתגלה איבוד מים בבריכה ומתבצעת בדיקה לאיתור הכשלים הקיימים בבריכה, הבריכה ומערכותיה נמצאות תקינות. ורק לאחר בדיקה של חדר המכונות, מתגלה כשל באחד מחיבורי הצנרת או כשל טכני באחד ממרכיבי המכונות הקיימות.

 

קיימים גורמים רבים לנזילות ואיבוד מים בבריכות שחייה, נציין מספר גורמים:

איבוד מים בבריכה יכול להיגרם עקב

 • כשלים סמויים בצנרת – כשלים בצנרת הבריכה הינם גורם מרכזי לאיבוד של מים בבריכות שחייה. הכשלים עלולים להיגרם בזמן בנייה הבריכה, וגם לאחר מכן בזמן תפעול הבריכה.
 • כשלים באיטום בגוף הבריכה – גוף הבריכה צריך להיות אטום בצורה הרמטית ויסודית, כדי שלא 'יברחו' לנו מים מהבריכה החוצה. בכלל גוף הבריכה כלולה גם היציקה של הבריכה בזמן הבנייה, קיימים כללים והוראות שמטרתם למנוע מצבים שבהם יציקת הבטון גורמת לאיבוד של מים מהבריכה.
 • כשלים באיטום באביזרי הבריכה המתחברים למבנה הבריכה – אביזרי הבריכה המחוברים לגוף הבריכה עצמה כגון אביזרים המחוברים לקירות וקרקעית הבריכה, צריכים להיות גם הם אטומים בצורה יסודית ומקצועית. את איכות ומצב האביזרים ניתן להבין, באמצעות בדיקה מקיפה למערכת האיטום והצנרת של הבריכה.

את הבדיקות למערכות האיטום והצנרת של הבריכה מבצע המאתר המומחה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם. בין הכלים העומדים לרשותו של המאתר:

 • מצלמת צנרת סיב אופטי לאבחון מפגעים בצנרת, כגון: חורים, קרעים, חדירת גופים זרים, נתק וכו'.
 • שעון בדיקת לחץ מים מכויל – בדיקה זו נותנת אינדיקציה על מצב הצנרת והיכולת שלה לעמוד בפעילות של הבריכה.
 • ציוד אלקטרו מגנטי – מאפשר לאתר ולמפות את תוואי הצנרת כמו גם העומק בה היא נמצאת בהיקף הבריכה. כמו כן, ציוד זה משמש לאיתור של חללים תת קרקעיים (בולען) בסביבת הבריכה.
 • מצלמה תרמית – מאפשר לבצע מיפוי של כשלי האיטום בגוף הבריכה ובתעלות הגלישה.
 • גלאי שמע – לבדיקת יריעות האיטום (ויניל / pvc) של גוף הבריכה.

גילוי ואיתור הנזילות בבריכה כולל איתור כשלים סמויים במערכת ההפעלה ובצנרות, איתור כשלים בהיקף הקירות, יריעות ה-PVC ותעלות הגלישה, וכמובן, בירור הסיבה לאובדן מים בבריכות שחיה.

נזילות סמויות בבריכות שחייה

רוב הנזילות שאיתן מתמודדים בעלי ומנהלי בריכות שחייה בישראל, אלו נזילות שלא ניתן לראות אותן בעין לא מזוינת. נזילה באחד מהצינורות הסמויים עלולה לגרום לאיבוד מים רב, למרות שהצינור עצמו סמוי מהעין ולא ניתן לראות את הדליפה שממשיכה להגדיל את ההוצאות הקבועות.

כמו כן, כאשר קיים כשל במערכת האיטום של הבריכה מלבד ירידת מפלס המים לא נוכל לראות את המים 'בורחים' מהבריכה. לכן, חשוב שנשים לב לסימנים המזהים של נזילות ואיבוד מים בבריכות שמצוינים במאמר זה, ונבצע את הבדיקות הנדרשות בהתאם.

ברוח זו של הדברים נוסיף ונאמר, כי מומלץ שלבריכה יהיה שעון מונה נפרד מהצריכה הכללית של המבנה או הבית. זאת משום שבמקרה של נזילה או איבוד מים לא נוכל לראות את בריחת המים בבירור, מה שכן יקרה אם יהיה לנו שעון נפרד שבו נוכל לראות את צריכת המים של הבריכה בנפרד.

איתור נזילה בבריכת שחייה

בין אם יש לכם בריכת שחיה פרטית בבית ובין אם אתם מנהלי אחזקה של מספר בתים עם בריכה, בין אם אתם מנהלים מלון או שאתם עוסקים באחזקת בריכות שחיה – במקרה ומאתרים נזילה או שקיים חשש לנזילה, יש צורך לקבל מענה מהיר עד כמה שניתן עם פתרונות יעילים ומהירים לאיתור נזילות בבריכות השחייה הללו. צוות אינפרטק מעניק מענה מהיר ויעיל, לאיתור ולתיקון נזילות בבריכות שחייה תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

איתור נזילות בבריכת שחייה בא לפתור אובדן מים בבריכות שחייה. נזילה בבריכה – עולה ביוקר. איבוד מים (דלף מים) בבריכת שחיה יכול לנבוע מאידוי טבעי של המים, אך יש גם סיבות אחרות כגון: נזילה בצנרת הבריכה, נזילה בצנרת הזנת מים לבריכה, כשל באיטום אביזרי הבריכה, נזילה בצנרת ניקוז בריכה, שברים וסדקים בגוף מבנה הבריכה וכו'.

איתור נזילות בבריכת שחייה מקצועי ונכון, יכול לחסוך הוצאות כספיות גבוהות.

הסיבות לנזילות ואבדן מים בבריכת שחייה

איתור נזילות בבריכת שחייה מתבצע, כאשר עולה חשד שקיים איבוד של מים בבריכה. איבוד מים (דלף מים) בבריכת שחיה יכול לנבוע מאידוי טבעי של המים, אך יש גם סיבות אחרות כגון: נזילה בצנרת הבריכה, נזילה בצנרת הזנת מים לבריכה, כשל באיטום אביזרי הבריכה, נזילה בצנרת ניקוז בריכה, שברים וסדקים בגוף מבנה הבריכה וכו'. איתור נזילות מקצועי בבריכת שחייה ע"י מומחה, יכול לחסוך זמן משאבים וכסף רב.

נזילות מים בבריכות שחייה עלולות להסב נזק רב ועלויות מים גבוהות, כאמור, איבוד מים בבריכה יכול להיגרם עקב כשלים סמויים בצנרת, וכשלים באיטום בגוף הבריכה ובאביזרי הבריכה המתחברים למבנה הבריכה, דבר הדורש כמובן איתור נזילה מהיר ופתרון הבעיה.

איטום בריכות צריך להיות מקצועי כמובן, אך הוא חייב להגיע לאחר גילוי ואבחון הליקויים על מנת לקבוע מהו מקור הבעיה. בדיקה לבירור הסיבה לאיבוד מים בבריכת שחיה, איתור הנזילה או הנזילות ותיקון הדליפות בצנרות ללא הרס על ידי המומחים של חברת אינפרטק, ייתן לכם שקט נפשי עם ההבנה שהבעיה אותרה והבנת הפעולות הדרושות לפתרונה.

איטום בבריכות שחייה

ביצוע של עבודות איטום בבריכות שחייה, חייב (!) להתבצע על ידי בעל מקצוע מוסמך מיומן ומקצועי. במידה שמדובר בעבודות איטום במהלך בניית הבריכה, מומלץ מאוד להיוועץ ביועץ איטום מומחה שיתווה את הדרך הנכונה ביותר לביצוע של עבודות האיטום. חשוב לדעת שכל בריכה דורשת ביצוע מותאם של עבודות האיטום ואסור להשוות בין בריכות, למשל, אסור לקחת את תכנית העבודה של בריכה אחת ולבצע עבודה 'דומה' על בריכה אחרת.

במידה שמדובר בביצוע של עבודות תיקון למערכת האיטום של הבריכה, מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ איטום מומחה לביצוע התיקונים. עם זאת, לא ניתן לבצע את עבודות התיקון לפני ביצוע של בדיקה מקיפה למערכות הבריכה, רק כך נוכל לדעת מהו מצבה של הבריכה ומהם הצעדים המתאימים לביצוע התיקונים.

לאחר ביצוע הבדיקה, המאתר המומחה מפיק ללקוח חוות דעת מומחה מפורטת, שבה יציין המאתר את הכשלים שאותרו במהלך הבדיקה ואת הדרכים המומלצות לביצוע עבודות התיקון.

איתור נזילות במערכות הצנרת של הבריכה - ללא הרס

תהליך איתור נזילות בבריכת שחייה משיג תוצאות מהירות ובזמן אמת וכוללות סימון של מקום הנזילה ותיקון פנימי ללא צורך בחפירות או החלפת צנרת במידת האפשר, כך שניתן מהר מאוד להתגבר על הבעיה ולהחזיר את הבריכה למצב תקין במינימום הרס ובפגיעה בתשתיות.

לאחר ביצוע הבדיקה תוכלו לקבל לידכם את תיעוד הצילום הפנימי של הצנרת, וכן את תיעוד שאר הבדיקות שמצוינות בחוות הדעת.

התיקונים המומלצים למערכות צנרת בבריכות שחייה

 • תיקון צנרת פנימי ללא הרס – תיקון באמצעות שיטת ההטלאה ללא הרס או חשיפה של הצנרת.
 • תיקון צנרת פנימי ללא הרס באמצעות שיטת ההתזה האפוקסית.
 • תיקון באמצעות מערכת 'סטופטק' (בלעדי!) – תיקון המתבצע באמצעות התחברות למערכת הצנרת של הבריכה והזרמת חומר מיוחד שעובר לכל אורך הצנרת וסותם את כל החורים והסדקים שהוא פוגש בדרך.

שיטה זו פותחה בשיתוף עם חברת אינפרטק, והינה שיטה פורצת דרך בתחום בריכות השחייה. התיקון מתבצע במינימום של זמן מאמצים וכסף, כך שאתם יכולים להיות רגועים שאתם מקבלים את המוצר הטוב ביותר שיש לשוק להציע.

מיפוי תשתיות

מתכננים בנייה של בריכה ציבורית או פרטית? חובה לבצע לפני הכל, בדיקה למיפוי השטח של הבריכה וסביבתה.

מיפוי אזור הבריכה, עוזר לנו להבין האם קיימות תשתיות שעוברות בקרקע המיועדת, ובנוסף, האם קיימים חללים תת קרקעיים או כיסי אוויר, שעלולים לגרום לעיוות הצנרת או חלילה להיווצרות של בולען, שעלול חלילה לגרום לחבלה בגוף או בנפש למתרחצים בבריכת השחייה.

גם אם אתם בטוחים במאת האחוזים שלא עוברות תשתיות באזור זה, עליכם לבצע את הבדיקה כדי שתוכלו להחזיק מסמך רשמי, המתעד את הממצאים של בדיקת מיפוי התשתיות.

בדיקת בריכת שחייה במהלך עונת הרחצה

כאשר קיים חשש לקיומו של אחד מהכשלים המצוינים לעיל, בזמן עונת הרחצה או בתקופה שבה הבריכה אינה בשימוש הבדיקות של המומחים של אינפרטק יבוצעו בהתאם. גם במהלך עונת הרחצה כאשר הבריכה מלאה במים וגם כאשר הבריכה ריקה ממים, ניתן לבצע את הבדיקות לשיקוף מערכות הבריכה ותקינותן. את הבדיקות מתאימים המומחים למצב הבריכה, ולהיסטוריית התיקונים של מערכות הבריכה.

כאשר קיים חשש לכשלים באיטום היקף גוף הבריכה, יתבצעו הבדיקות למדידת היקף ירידת מפלס המים בבריכה ולאחר מכן יבוצעו בדיקות נוספות. בחלק מהבדיקות אין מנוס מלרוקן את הבריכה כדי שהמומחים יוכלו לאתר את הכשל במדויק, במידה שריקון הבריכה נדרש תתבקשו לעשת זאת על ידי המומחים שיבצעו את הבדיקה בבריכה שלכם.

איך תדעו אם הבריכה שלכם מאבדת מים? בדיקות לביצוע

בדיקה מס' 1 – בקרת התאדות מים

רוצים לדעת אם הבריכה שלכם מאבדת מים או שזה רק אידוי טבעי? זאת הבדיקה!

ניתן לבצע בדיקה פשוטה במטרה לגלות אם אכן קיימת נזילה בבריכה שגורמת לאיבוד מים, או שזוהי רק תוצאה של אידוי המים מהשמש. מלאו קערה בצבע בהיר במים.

 1. סמנו באמצעות מרקר (צבע) עד היכן מגיעים המים בקערה (מומלץ למלא 3/4 מתכולת הקערה).
 2. הניחו את הדלי על שפת הבריכה.
 3. הניחו רשת על גבי הקערה למניעת שתייה של המים ע"י בעלי חיים וכדו'.
 4. סמנו את מפלס המים הקיים בבריכה.
 5. המתינו למשך 12-24 שעות.
 6. בדקו אם מפלס המים ירד בקערה באותה מידה כפי שהמפלס ירד בבריכה.
 7. חשוב לזכור כי זוהי בדיקה ראשונית שנועדה לספק הבנה ראשונית, מומלץ להתייעץ עם המומחים של חברת אינפרטק בכל מקרה לגופו.

בדיקה מס' 2 – חדר המכונות

בחדר המכונות קיימים אביזרים שונים וברזים ומגופים שעלולים לגרום לאיבוד מים במידה שהם שחוקים בלויים או כושלים. לכן, נבדוק בחדר המכונות את כל האביזרים הקיימים, נעבור על כל ברז ונרגיש ביד אם יוצאים ממנו מים בנוסף לבדיקה הוויזואלית.

בדיקה מס' 3 – ניקוז מים לביוב

בבריכות מסוימות קיים ברז שייעודו לנקז את המים מהבריכה ישירות אל מערכת הביוב בצורה בטוחה. יש לבדוק שהברז תקין ואינו דולף, ולבדוק שכשאנחנו סוגרים אותו הוא אכן נועל את הצינור ומים לא 'בורחים' הלאה.

בדיקה מס' 4 – מילוי אוטומטי

בבריכות שיש בהן תעלות גלישה עם מילוי אוטומטי למיכל האיזון, ניתן לבצע את הבדיקה הבאה במטרה לראות האם יש לנו איבוד מים בבריכה. אם לבריכה אין שעון מד מים בצמוד למילוי אוטומטי, והשעון היחיד הוא שעון מונה המים הביתי. נבצע את הבדיקה הבאה:

 1. להפסיק את השימוש במים בבית (ליידע את תושבי הבית שגם הם לא ישתמשו במים).
 2. לסגור את הברז של בקר המילוי האוטומטי.
 3. לבדוק את שעון המונה הביתי ולראות האם השעון נעצר או שהוא ממשיך 'לרוץ' (להסתובב).
 4. אם שעון המונה ממשיך להסתובב זהו סימן לכך שיש לנו נזילה, או בבריכה או בדרך בקו הראשי שמגיע עד המילוי האוטומטי.

בדיקות מעמיקות לאיתור נזילה בבריכת שחייה

את הבדיקות למערכות האיטום והצנרת של הבריכה מבצע המאתר המומחה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם.

בין הכלים העומדים לרשותו של המאתר:

 • מצלמת צנרת סיב אופטי לאבחון מפגעים בצנרת, כגון: חורים, קרעים, חדירת גופים זרים, נתק וכו'.
 • שעון בדיקת לחץ מים מכויל – בדיקה זו נותנת אינדיקציה על מצב הצנרת והיכולת שלה לעמוד בפעילות של הבריכה.
 • ציוד אלקטרו מגנטי – מאפשר לאתר ולמפות את תוואי הצנרת כמו גם העומק בה היא נמצאת בהיקף הבריכה. כמו כן, ציוד זה משמש לאיתור של חללים תת קרקעיים (בולען) בסביבת הבריכה.
 • מצלמה תרמית – מאפשר לבצע מיפוי של כשלי האיטום בגוף הבריכה ובתעלות הגלישה.
 • גלאי שמע אקוסטי – לבדיקת יריעות האיטום (ויניל / pvc) של גוף הבריכה.

 

גילוי ואיתור הנזילות בבריכה כולל איתור כשלים סמויים במערכת ההפעלה ובצנרות, איתור כשלים בהיקף הקירות, יריעות ה-PVC ותעלות הגלישה, וכמובן, בירור הסיבה לאובדן מים בבריכות שחיה.

את הבדיקות ניתן לבצע בבריכה מלאה במים או מרוקנת ממים, וזאת בהתאם למצב הבריכה ולסוג הבדיקות הנדרשות לביצוע.

שאלות נפוצות עבור איתור ותיקון נזילות בבריכות שחייה

בדיקת בריכת שחייה היא בדיקה יסודית של כל מרכיבי בריכת השחייה על מנת לוודא שהבריכה בטוחה, לא מאבדת מים, פונקציונלית ועומדת בכל החוקים והתקנות המקומיים. הבדיקה מתבצעת באמצעות ציוד מתקדם ושיטות טכנולוגיות, לאיתור נזילות וליקויים בבריכות שחייה.

חשוב לערוך בדיקת בריכת שחייה כדי לוודא שהבריכה בטוחה לשימוש, שאין נזילות או בעיות אחרות שעלולות לגרום נזק לבריכה או לסביבתה, ולזהות ולתקן כל בעיה לפני שהיא הופכת לגדולה יותר.

ניתן לזהות נזילות בריכת שחייה על ידי שימוש בציוד מיוחד לבדיקת לחץ של צנרת הבריכה ובדיקת איבוד מים, או על ידי בדיקה ויזואלית של הבריכה ומרכיביה לאיתור סימנים של נזקי מים או נזילות. כמו כן, המאתר המומחה משתמש בכלים נוספים כגון: מצלמה תרמית, מצלמת צנרת סיב אופטי, גלאי תוואי צנרת ומכשור טכנולוגי נוסף.

יש לבצע בדיקה של בריכת שחייה לפחות פעם בשנה, או לעתים קרובות יותר אם יש סימנים לבעיות או אם נעשה שימוש תכוף בבריכה. כמו כן, חשוב לשמור על כללי התחזוקה של הבריכה במטרה למנוע תקלות בעתיד.

בעיות נפוצות שמתגלות בבדיקת בריכת שחייה כוללות נזילות בצנרת הבריכה, נזילות באיטום מעטפת הבריכה, נזילות בחדר המכונות של הבריכה, נזילות בניקוז הבריכה, ליקויים בתעלות הגלישה של הבריכה ועוד ליקויים נוספים.

בדיקת צנרת ניקוז בריכת השחייה מתבצעת על ידי בדיקת צילום פנימי של הצינורות באמצעות מצלמת צנרת לאיתור סימני נזילות או נזק, וכן על ידי שימוש בציוד מיוחד לבדיקת לחץ על הצינורות לאיתור נזילות.

בדיקת איטום מעטפת של בריכת שחייה מתבצעת על ידי בדיקה ויזואלית של מעטפת הבריכה לאיתור סימני סדקים, עיוות או נזק אחר וכן על ידי בדיקת מערכת האיטום של הבריכה על מנת לוודא שהיא עדיין יעילה. כמו כן, המאתר המומחה משתמש במצלמה תרמית, הזרקות דיו, ומכשור ושיטות נוספות לאיתור איבודי מים ממעטפת הבריכה.

בדיקת תעלת הגלישה בבריכות שחייה מתבצעת על ידי בדיקה ויזואלית של התעלה לאיתור סימני נזק או סתימות, וכן על ידי בדיקת התעלה בשיטות מתקדמות נוספות כדי לוודא שהיא פועלת כראוי.

בדיקת בור האיזון של בריכת השחייה מתבצעת על ידי בדיקה ויזואלית של בור האיזון לאיתור סימני נזק או סתימות, וכן על ידי בדיקת הבור באמצעות מכשור מתקדם על מנת לוודא שהוא תקין.

בדיקת חדר המכונות של בריכת שחייה מתבצעת על ידי בדיקה ויזואלית של חדר המנועים של הבריכה לאיתור סימני נזק או בלאי, ועל ידי בדיקת המערכות המכניות של הבריכה על מנת לוודא שהן פועלות כראוי. פעמים רבות אנו מבקשים מלקוחותינו לבדוק שאיבוד המים לא מגיע מידית או מגוף שבור, מכיוון שאלו נקודות שכיחות לבלאי והתעייפות החומר.

הסיבות הנפוצות לירידת מפלס המים בבריכת שחייה כוללות נזילות בבריכה או בצנרת שלה, אידוי טבעי של המים, ושטיפה לאחור ממערכת הסינון של הבריכה. במידה שמפלס המים יורד בבריכה מומלץ לבצע את 'בדיקת הדלי' המוזכרת במאמר 'בריכות שחייה' המופיע באתר של חברת אינפרטק.

ניתן לאתר את תוואי הצנרת בבריכת שחייה על ידי בדיקה ומיפוי של הבריכה וסביבתה, ועל ידי התחקות אחר הצינורות מחדר הציוד של הבריכה לבריכה עצמה. את הבדיקה מבצע המומחה באמצעות מכשור מתקדם לאיתור ומיפוי תשתיות, לאחר הבדיקה מוגש ללקוח דו"ח מפורט המכיל את מיקום כל המערכות של הבריכה וסביבתה.

פיקוח על הקמת בריכת שחייה כרוך בפיקוח על עבודתו של קבלן הבריכה ובעלי המקצוע האחרים המעורבים בבניית הבריכה, הקפדה על ביצוע העבודות על פי חוקים ותקנות מקומיות, והקפדה על בניית הבריכה לפי המפרטים המתאימים. קיימת חשיבות רבה לפיקוח על כל שלב בבניית הבריכה, רק כך תוכלו להיות רגועים שלא תצטרכו לחזור ולתקן ליקויים שהיו יכולים להימנע בעת בנייתה של הבריכה. המומחים של חברת אינפרטק מעניקים לכם את הניסיון שלהם, ומוודאים כי הבריכה שתבנו תתפקד כראוי לטווח ארוך ללא תקלות.

למניעת נזילות בבריכת שחייה חשוב לתחזק את הבריכה ומרכיביה באופן שוטף, לרבות בדיקה שוטפת של הצנרת והציוד של הבריכה, וכן בדיקה של כל האביזרים שבחדר המכונות.

איתור נזילות במערכות הצנרת של הבריכה - ללא הרס

תהליך איתור נזילות בבריכת שחייה משיג תוצאות מהירות ובזמן אמת וכוללות סימון של מקום הנזילה ותיקון פנימי ללא צורך בחפירות או החלפת צנרת במידת האפשר, כך שניתן מהר מאוד להתגבר על הבעיה ולהחזיר את הבריכה למצב תקין במינימום הרס ובפגיעה בתשתיות.

שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים

חברת אינפרטק מקפידה על שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, באמצעים שונים ובלי להרוס ולפגוע במערכות הבריכה השונות. הבדיקה לאיתור המקומי של הנזילות ואיבוד מים בבריכת שחיה, מתבצעת באמצעות:

 • סיב אופטי לאבחון מפגעים בצנרת, כגון: חורים, קרעים, חדירת גופים זרים, נתק וכו'.
 • שעון בדיקת לחץ מים מכוייל – בדיקה זו נותנת אינדיקציה על מצב הצנרת.
 • ציוד אלקטרו מגנטי – מאפשר לאתר ולמפות את תוואי הצנרת כמו גם העומק שלה בהיקף הבריכה.
 • שימוש במצלמה תרמית – מאפשר לבצע מיפוי של כשלי האיטום בגוף הבריכה ובתעלות הגלישה.
 • שימוש במכשיר שמע לבדיקת יריעות האיטום (ויניל/pvc) של גוף הבריכה.

גילוי ואיתור הנזילות בבריכה כולל איתור כשלים סמויים במערכת ההפעלה ובצנרות, איתור כשלים בהיקף הקירות, יריעות ה-PVC ותעלות הגלישה, בירור הסיבה לאובדן מים בבריכות שחיה.

הצוות המקצועי של אינפרטק בודק בקפידה כל צנרת וצנרת, כמו גם את בורות היניקה והסקימרים ואת חדר המכונות של בריכות השחיה. פעולות אלו מבוצעות בזהירות רבה וללא פגיעה בבריכה עצמה.

המומחים של אינפרטק
איתור נזילות מים, שיקום נזקים ללא הרס באמצעות טכנולגיות מובילות

אל תתפשרו עם איתור נזילות מים - קחו רק מומחה בעל הסמכה !

איתור נזילות מים שנעשה על ידי מומחה מוסמך,
הוא המפתח לאיתור מדויק של מקור הבעיה, ומתן מענה אפקטיבי לנזילה תוך צמצום הוצאות מיותרות

המומחים של אינפרטק
איתור נזילות מים, שיקום נזקים ללא הרס
באמצעות טכנולגיות מובילות
אל תתפשרו עם איתור נזילות מים -
קחו רק מומחה בעל הסמכה !

איתור נזילות מים שנעשה על ידי מומחה מוסמך,
הוא המפתח לאיתור מדויק של מקור הבעיה, ומתן מענה אפקטיבי לנזילה תוך צמצום הוצאות מיותרות

איתור נזילות ותיקון כשלים בבריכה

לאחר איתור הליקויים במערכת הצנרת והאביזרים של בריכת השחיה, ולאחר מיפוי תוואי השטח של הבריכה, נותר לבצע תיקון לליקויים שאותרו תוך הרס מינימלי של התשתיות הקיימות.
הדרכים לתיקון צנרת הבריכה והאביזרים הם באמצעות דרכים שונות כגון:

 • תיקון בהטלאה (פאץ') לצינור או לחיבור בין הצינור לאביזר.
 • תיקון באמצעות התזה, ללא פירוק או הרס.
 • תיקון בשיטת סטופטק, ע"י הזרמת חומר ייעודי לצנרת הפגועה, מבלי לגרום להרס או פירוק. פיתרון יחודי בינלאומי
דילוג לתוכן